Kadınla Herşey

Yumurtanın Kolay Soyulması İçin

Yumurtanın Kolay Soyulması İçin

Yumurta, çoğumuz için özellikle kahvaltıların vazgeçilmezidir. Mis gibi bir pazar kahvaltısı hazırladınız, yumurtalarınıza tazelik deneyi yaptınız ve haşladınız ancak bir sorun var; yumurtalarınız kolay soyulmuyor! Soymaya çalıştıkça adeta sizin için bir işkenceye dönüşüyor! Estetik duruşlarını kaybediyor!

Haşlanmış Yumurta Soyma Teknikleri

yumurta-soymak Peki ne yapmalı haşlanmış yumurtaların daha kolay soyulabilmesi için? İşte püf noktalar;

  • Haşlanmış yumurtanızın daha kolay soyulabilmesi için, yumurtalarınızı kaynar sudan çıkardıktan sonra hemen soğuk suya tutun ve bir süre soğuk suda bekletin. Soğuk su yumurtaya hem şok etkisi yapar hem de kabuğun gözeneklerinden girerek soymanızı kolaylaştırır.
  • Yumurtalarınızı haşladığınız suyun içerisine bir tutam tuz veya karbonat atın. Bu yöntem de yumurtalarınızın kabuklarının kolay soyulmasını sağlayacaktır.
  • Başka bir teknik ise oldukça pratik olan üfleme tekniği. Haşladığınız yumurtanızı dik olarak tutup, kabuk kısmını altından ve üstünden biraz açıp, bu deliklerin birinden içine kuvvetle üfleyin. Kolayca soyulduğunu görünce şaşıracaksınız..
  • Bardak yöntemi de oldukça etkili; bir bardak soğuk suyun içine haşladığınız yumurtayı atın ve avucunuzla ağzını kapayarak kuvvetle sallayın. Cam bardağın içinde kabuğu çatlayan yumurtanız kolay bir şekilde soyulacaktır.
  • Bir başka yöntem ise; yumurtayı hafif tezgaha vurup bir kaç yerinden çatlattıktan sonra, iki avucunuzun arasında sağa sola çevirip hafif bastırmanız. Yumurtanız bu işlemden sonra çok daha rahat soyulacak.
  • Yumurtanızı kabukluyken tam ortadan keskin bir bıçakla kesip bir tatlı kaşığı yardımıyla kabuk ve iç tarafından çevirerek de çok kolay soyabilirsiniz.

Artık yumurtalarınızı keyifle yiyebilirsiniz. Yumurtayla doymak değilde, yumurtayla beslenmek istiyorsanız o halde alacağınız yumurtanın faydalarından daha fazla istifade etmek için tazeliğine, nasıl üretildiğine, muhafaza koşullarına dikkat etmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com