Kadınla Herşey

Adetten Hemen Sonra Hamile Kalınır mı?

Adetten Hemen Sonra Hamile Kalınır mı?

Adetten hemen sonra ilişkiye girildiğinde hamile kalma olasılığını birçok kadın merak eder. Bu araştırmamız, kadınların özel dönemleri ve hamilelik oranları ile ilgili asıl bilinmesi gerekenleri ele alıyor. Ayrıca adetten kaç gün sonra hamile kalınır, bununla ilgili bilgilere yer vermektedir. Böylece hamilelik düşüncesiyle adetten sonra ne zaman ilişkiye girilebileceği hakkında da fikir sahibi olacaksınız.

Adetten Sonra Nezaman Hamile Kalınır?

Regl yani adet döneminden sonra eşinizle gireceğiniz her ilişki, hamilelik için uygun bir dönemdir. Eğer bir bebek sahibi olmak istemiyor ya da düşünmüyorsanız, bu dönemlerde mutlaka kontrollü ilişki yaşamalı veya eşinizle birlikte korunmalısınız. İster hamile kalmak ve bir bebek sahibi olmak isteyin, isterseniz gebelikten korunuyor olun; her iki durumda da regl döngünüzü iyi bilmeniz size, ne zaman hamile kalacağınızı ya da kalamayacağınızı belirleme açısından fayda sağlayacaktır.

Adetten sonra hamilelik durumu için, yumurtlamadan sonraki 48 saat içerisindeki ve sonrasındaki herhangi bir dilim, yumurtanın sperm ile buluşması için uygun bir zaman dilimidir. Bu süre hamilelik olasılığı için en önemli zaman dilimidir.

Adetten kaç gün sonra hamile kalınır?

Uzmanların ifadelerine göre, adet sonrası kırk sekiz saatlik süreyi göz önüne alacak olursak, regl bitimindeki iki günlük süre önem taşımaktadır. Bu iki günün geçilmesi, hamile kalma ihtimalini yine de koruduğu gibi sadece oranını düşürmeye başlamaktadır. Aslında erkek spermlerinin de canlılığı göz önüne alınacak olursa adetten hemen sonra ilk 5 gün bu süre için uygun bir zaman dilimi olabilir.

Adet bitiminden 1 gün sonra hamile kalınır mı diye merak edenlerin bilmesi gerekir ki, adetten 3 gün sonra da, 5 gün sonrada hamile kalınabilir. Ve bundan sonra da kalınır ancak günler uzaklaşta ihtimal de azalacaktır. Öyle ki bu günler (ilk beş gün) hamilelik açısından daha elverişlidir.

Ancak kişilerin yumurtlama süreçleri, adet hesaplamaları ve kişisel durumları da göz önüne alındığında hiç beklenilmeyen zamanlarda hamile kalma olasılığı da olmaktadır. Bu yüzden herkes için kesin olmayan bu bilgiler “yüksek ihtimal” olarak değerlendirilmelidir.

Hamile kalındığına dair şüphe duyuluyorsa, belirtilere göre bu durum gözlenebilir. Kimilerine göre farklılıklar olsa da hamilelik belirtileri çok zor olmayan yöntemlerle de fark edilebilmektedir.

Adetten kanamasından hemen sonra hamile kalma

Adet Kanamasından Hemen Sonra Hamilelik

Hamile kalma olasılığı en çok ne zamandır?

Kadın fizyolojisi yumurtlama dönemi üç bölümde incelenebilir; Yumurtlama öncesi, yumurtlama günü ve yumurtlama sonrası. Hamile kalma olasılıkları ise daha çok yumurtlama günü ve sonrasında artmaktadır. Bu dönem ise, adet bitimini takip eden ilk günleri kapsar.

Erkek spermleri kadın vücudunda 5 güne kadar canlı kalabilmektedir. Döllenmenin oluşabilmesi ise, hangi yumurtlama periyodu içinde olduğunuza bağlıdır. Yumurtlama sonrasında iseniz (yani regl bitiminde), hamile kalma ihtimaliniz çok daha yüksektir.

(Hamile kalmak, yani gebelik için uygun gün hakkında merak ettikleriniz için, ‘hamile kalma günleri hesaplama‘ yazımızı okuyabilir, konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.)

Adetten hemen sonra hamile kalma olasılığı kadar, öncesi içinde bilgi sahibi olunmalıdır. Regl dönemleriyle ilgili yanlış hesaplamalar ve öncesini kestirememe durumlarına karşı da hazırlıklı olmak iyi olacaktır.

Adetten hemen sonra hamile kalınırsa bebeğin cinsiyeti ne olur?

Spermlerin rahimdeki sürecinin süresiyle alakalı bir durumdur bu. Bu süreçle ilgili ki eğilim vardır. Biri, bu süre içinde erkek bebeğin olması, diğeri kız bebeğin olmasıdır. Spermlerin güçlü olanlarının daha geç (tutunma aşamasına kadar) kaldığı süre kız çocuk için ihtimali artırmaktadır. Hemen adet sonrası yada diğer bir değişle yumurtlama dönemi tazeleğinde tutunan spermlerin önceliğinin erkek çocuk olduğu da kabul görmektedir. (Adetten sonra hamile kaldım diyenler yazı sonundaki notumuzu okurlarsa seviniriz.)

Adet (regl) öncesi hamile kalır mıyım?

Yumurtlama dönemi geçen bir kadının hamile kalma olasılığı oldukça düşüktür. Ancak bu dönemden birkaç gün önce döllenme gerçekleşmiş ise bu gebelik bir ihtimal sürdürülebilir.

Kadınlar hamile kalmak isteseler de istemeseler de bu gibi durumlarda mutlaka uzman doktorlara danışmalıdır. Kulaktan dolma bir takım yanlış bilgiler yüzünden günümüzde birçok istenmeyen gebelik yaşanmaktadır. Veya tam aksine bebek arzusu yaşayan kadınlar hamile kalamamaktadır.

Regl döneminde yani adetliyken ilişkiye girilir mi?

Ayrıca çiftlerimizin ve özellikle kadınlarımızın bilmesi gereken çokça önemli bir nokta vardır; regl yani adet döneminde cinsel ilişkiye girmek, sağlık açısından uygun değildir. Bu durum, erkekte ve kadında uygunsuz cinsel ilişki kaynaklı birçok hastalığa sebebiyet verebilir. Özellikle kadın sağlığı açısından da ciddi tehlikeler taşır. Regl sürecinde hamileliğin olmayacağının bilinmesinin gerekir. Sağlık açısından da dikkat edilmesi gerektiği için regl sonrası hamilelik için çaba harcanmalıdır.

Not: Adet ve hamilelik belirtileri hakkında bu bilgilere destek olması açısından adetten sonra hamile kalanlar; tek ilişki ile belirlediyseniz burada yazacağınız yorumlar ile erkek ve kız bebek için bir ortalama yapmış olabiliriz. Adet sonrası hemen hamilelik yaşayanlar yada hamile olduğunu öğrenenler erkek mi, kız mı olduğuyla ilgili bilgi verirse bu durumda tecrübeleriniz bu konuya ışık tutacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 63 YORUM
 1. İnci dedi ki:

  Size bir sorum olacak 18 inde adet oldum 23 bitti adettim ve 24 de nisanlimla ilişkiye girdik ilk başta ciplak oldu zaten kendimi çok kasttığm için içime fazla giremedi ama bosalmadan 5 dk önce prezervatif taktı içime az girip boşaldı szce hamile kalma olasılığım var mi çok korkuyorum lütfen cevap verin

  1. Merve dedi ki:

   Kusra bkmayin ama bsey solemk istiyorm buraya yazmissinz nsanlinmla iliskiye grdik diye bu norml bisey deil bencee hadi hmile kldn nisani attinz heves bitti ozamn ne yapmayi dusunuyorsnz bunlar zina dir u utmayin bi madum bebegin vebaline girmktir burdaki arkadaslar haksizmjyim szce

   1. Esmagrmz dedi ki:

    Haklısın tabikide.. Zinadır arada nikah yokken ilişki yaşamak.. Ki evlenip bi çatı altına girmeden bunu yaşayınca sonra ayrılık olursa ortada kalacak olan bayandır…

    1. Suusje dedi ki:

     Sana ne nisanlisiylan yapdiysa!!! Bu yorumu sen yapamazsin herkes kendinden sorumlu. Insanlarin hayatina karisamazsiniz!! Bir donup kendinize bakin!!!!!! Hem nikah olmadini sen kendin gordunmu, ahlak polisi !!!!

   2. Nur dedi ki:

    Kesinlikle katitiliyorum size nisanlimda diyor hadi hamileysen?????

   3. Tubo dedi ki:

    Haksızsınız!!! Sizin bilginize güvenerek soru sormuş ahlak polisliği yapmak akıl vermek kimsenin haddine değil .

   4. Sevgi dedi ki:

    Bence çok yanlış bir düşünce insanların bedensel yaşadıkları duyguları bu şekilde yargılamak size düşmez. Ben de nişanlıydım ve birlikte oldum şimdide evliyim. Ne olmuş yani birlikte oldum diye ayrılsak namus mu gitti. Beyinde biter beyinde. Kimsenin ahlak polisi değilsiniz bunları Allah yargılar siz ALLAH değilsiniz bunu unutmayın.

   5. Aliyen dedi ki:

    Boyle ahlaksizlar oldukca bu ummetin beli dogrulmaz.

    1. Suusje dedi ki:

     Sen cokmu ahlaklisin! Bir o beyninle dusun acaba ben gunah isliyorum!!! Bilip bilmeden sorgulayacagina( ahlak polisi)!!!!!

   6. nisa dedi ki:

    Çok asırı haksızsınız hem de. size mi düstü kimin kiminle ne yasadıgı. benim elestirecegim tek nokta, gebelikten korunmak için yeternce bilgi sahibi olmadan seks yapılmasıdır. sonra orda burda cahilce sorular soruyrsunuz. Korundugunuza emin olduktan sonra evli bekar kim kimle ne isterse yapar.

 2. berfin dedi ki:

  Size bişey sora bilirmiyim

 3. pelin dedi ki:

  merhabalar. Benim sorum olucaktı acil cevap lutfen. Ben bu ayın 11de adet oldum 18de adetm bitti. 20snde eşimle ilişkiye girdik 2 defa içime boşaldı hamile olasılığım var mı?

 4. eda dedi ki:

  Merve haklısın lakin onu yazan bayan 1 sene önce yazmış eğer öyle bir durum olduysa yani hamile kaldiysa suan 1 yaşında bir bebeği vardır. Allah hic kimseyi şaşırtmasin su erkeklere bu kadar güvenmemeli en azından imzayi atip ayni evi paylasana kadar…

 5. Aysenur dedi ki:

  Ben 2 yillik evliyim 20 yaşındayım korunmuyoruz ve hamile kalamıyorum hastaneye gidiyoruz 1 yıldır hep aynı şeyleri verip yolluyorlar fakat hiç bir problem olmadığını söylediler hem eşimde hemde bende sorun yok çok acil neyapmam gerektiğiyle ilgili bana bisi soylermisiniz moralim çok kötü yumurtlama dönemimi hesaplamayı bilemiyorum bu ayin 7 sinde adet gördüm geçen ay ise 11 de gördüm 2 aydır adetim düzensiz oluyor

  1. Diloş dedi ki:

   Cnm merhaba (zam)ların düşmüş olabilir zam’ın ne demek olduğunu bilmiyor olabilirsin de. Ama doğu da birçok kadn bu şekilde hamile kaliyo yani zamlarnı yaptktan sonra

 6. Nur sell dedi ki:

  Merhaba nisanin 5adet oldum 6 gun durdu11de bitti yani bebek istiyoruz esimle be bu aralar hamile kalma olasiligim varmidir
  Lutfen enn kısa zamanda cvp bekliyorum

 7. Gamze dedi ki:

  Nur sell Hanım, yazıda da belirtildiği gibi, kadınların hamile kalma olasılıkları daha çok yumurtlama günü ve sonrasında artıyor. Bu dönem ise, adet bitimini takip eden günlerdir. Yani adet bitimini takip eden günler, hamile kalma olasılığınızın en yüksek olduğu günlerdir. Sizin adetiniz biteli 9 gün olmuş. Hamile kalma olasılığınız diğer adet gününüzün yaklaşması ile azalır. Siz şuan, bu sürecin ortasındasınız. Olasılığınız var elbette.

  Ayrıca yazı çok açıklayıcı, çok güzel. Teşekkürler KadınlaHerşey.com

  1. Medine dedi ki:

   Merhaba benimde bir sorum olucakdi !

 8. hatice dedi ki:

  Meraba hocam ben 4 nisanda adet oldum 5gün suruyo adetim bittiği gece 9 nisan da yani eşimle birlikte olduk ve 6 gün boyunca her gece birlikte olduk hamile kalır miyim bi bebeğimiz olsun istiyoruz çok acil cvp verir misiniz eşimle merek içindeyiz

  1. Ceyda dedi ki:

   Hamil kaldiniz mi acaba esimle bizde bu sene ayni gunler ilizki yasadik ve cocugumuz olsun istiyoruz

 9. Ruhumuz dedi ki:

  21 nisan 2016 adet oldum ne zaman hamile kalabilir eşim 3 ay once Varikosel ameliyatı oldu doktor 1 aya kadar cocuk sahibi olursunuz demiş ama daha birşey yok

 10. Şehirlerarası Nakliyat dedi ki:

  Helal

 11. seda dedi ki:

  Hocam ben ayda birkere adet goruyorum yumurtalanma donemi nasil oluyo

 12. Nurgül dedi ki:

  16 hazirnda adet oldum 4gün sürdü 20haziranda bitti 21 haziranda eşimle korumasız ilişkiye girdik hamile kalma olasılığım nedir ?

 13. Nur dedi ki:

  Merhaba ben 18.07.2016 adet oldum 23 ünde bittim ve bittiğim günden itibaren 1 bucuk hafta boyunca eşimle birliktelitligimiz oldu hamilemiyim acaba sabırsızlanıyorum kasığımda agri oldu belimi hissettim resmen parol içtim o bile etki etmedi düşünün ve bende kis var ama doktor çocuğa engel değil dedi dünde midem bulandı ama istifra edemedim bilgili olan lütfen cevap versin bana

 14. Kübra dedi ki:

  Ne olur cevaplayın. Sevgilim le adetimden 2 sonra ilişkiye girdik ve içime boşaldı. Bende adet düzensizliği var normal de 25 ile 30 arsında olurum ama o gün 16 sında oldum 20 sinde çıktım ve 2 gün sonra ilişkiye girdik. 15 gün sonra test yaptık negatif çıktı sonra tekrar ilişkiye girdik ve içime 6 kez boşaldı şiddetli bir şekilde gögüs ağrın var ve sabahları miyde bulantısıyla uyanıyorum sizce hamilemiyim

  1. nurr dedi ki:

   kızım sen gerizekalı mısın. yoksa bunu gerçekten soruyor musun !

  2. Ece dedi ki:

   Yuh ALLAH tan korkun yok mu

 15. Nermin dedi ki:

  Mrb ben 10 ağustos ta adet oldum 17 de bitti 19 unda ve 20 sende iliski oldu hamile kalma olasiligim nedJr bur ay önce 6 haftaljk düşük yaptım

 16. betüss dedi ki:

  Hocam size bir sorum olacak 21.08.2016 da adet oldum 7 gun suruyor ama son 2 gunu kahverengimsi leke geliyor adetimin 5. Gunu esimle birlikte olduk ve bugun aşırı derecede bel ve sag kasıgımda agri var batma gibi yaniyor gibi bir sizlama oluyor hamile kalma sansim var mi sizce ?

 17. dilan dedi ki:

  Hocam meraba ben 3 yıldır evliyim eşimle 10 günden beri ilişkiye girdik şuan adet oluyorum eşim askerde yani o yaptığımız günde içime hep boşaldı sizce adet bittikten sonra hamile kala billirmiyim

 18. Melek dedi ki:

  Arkadaşlar eşimle adetim bittikten 2 gün sonra birlikte olduk hamile kalma ihtimalim var mı

 19. Ezgi dedi ki:

  Adet bittikten 2-3 gün sonra ilişkiye girince hamile kalınır mı

 20. Pınar dedi ki:

  merhaba adetim bittikten 8. Gün sonra ilişkiye girdk hamile olma olasiligim var mi normalde 26 28gun civarinda hasta oluyorm sitresten 2 3 aydir düzensiz regli oluyorum şuan hamile kalma olasiligim var mi ? Bunun için ertesi gün hapi almami onerirmisiniz

 21. Meltem dedi ki:

  Merhaba ben 9 unda adet oldum. Fakat adetten 2 gün öncesinde cinsel birleşmede sperm rahimde kaldı herhangi bir korunma hap vs. Olmadı boşalmadan 2 gün sonra da adet oldum herhangi bir hamilelik riski varmıdır.

 22. Melike dedi ki:

  Merhaba ben eşimle ilişkiye girdikten sonra ertesi gün adet oldum ama adetim azar azar oldu adetten sonra kasık ağrılarim ve çok istahim açıldı ve çok sık idararim ve gaz oluyor sizce hamilelik belirtisi mi

  1. Hayalim dedi ki:

   O kanama az ise bebeğin oluşumu ile gerçekleşen bi kanama olabilir

 23. Medine dedi ki:

  Merhaba bende bir yildir evliyim yasom 32 cocuk istiyoruz ama olmuyor agusgosta iki aylik hamileydim mallesef amilyat olmak sorunda kaldim bebek eileiterschwangersafti 🙁 simdi tekrar denedim olmadi ne yaptiysam olmuyor artik kafayi yedim

 24. ebru dedi ki:

  Merhabalar. Ayın 23.de regl oldum 27 temizlendim 28 ve 29 esimle iliskiye girdik hic bi seklde korunmdk ama icime bosalip bosalmadigini bilemiyorum sizce hamile kalma olasiligim varmidir ? Lütfen acil cevap bekliyorum. şimdiden tesekkurler.

 25. Asi kizz dedi ki:

  Kadınlarında belinde ve karnında acayip bi ağrı var adetime 20 gün var bu adet belirtisi mi gebelikmi

 26. Asi kizz dedi ki:

  Kızlar bisey sorcam size

 27. Asi kizz dedi ki:

  Karnimda belimdee acayip bi ağrı var adetime 20 gün var bu adet ağrısı mi yoksa gebelik olabilir mi kafam çok karisti

 28. Ceylan dedi ki:

  Merha Ben adatim 11 de oldum 3 gun oldum o aksam esimle beraber olduk hamile kalinirmi lutfenbasina gelen yazsin

 29. İsimsiz dedi ki:

  hastaligim biteli 2 gün oldu Eşimle bugün cinse ilişkiye girdik icime boşaldı hamile olma olasılığımolasılığım nedir

 30. Aslıhan dedi ki:

  Eşimle adetime 8 gun kala ilişki yasadik ve iki kez bosalma oldu daha yeni evliyim ve yarın adet olmam lazım. 19 unda evledmm ogün ilişki oldu lütfen bilgi verir misiniz hamile kalma olasiligim var mi ?

 31. Jeday dedi ki:

  Eşimle adetimin son günü korunmasız ilişkiye girdim 2kez içime boşaldı hamile kalma ihtimalim var mı acaba. Normalde adet dönemim 6 gün fakat 7.gün az bir leke geldi o gün ilişki yaşadık yani

 32. Ceren dedi ki:

  Merhaba eşimle bugün ilişkiye girdik ama adetimin 4. Günü hamile kalma riskim var mıdır

 33. Asiii dedi ki:

  Bir bucuk yildir evliyim bir kizim var 6 aylik ve martin 3 adet oldum 5 gun suruyor…adetten 11 gun sonra korunmadan iliski oldu hamile kalmak istemiyorum.yardim edin cvp vrn acil

 34. Asiii dedi ki:

  Acil cvp verin

 35. ecrin dedi ki:

  erkek arkadaşımla 5 aydır ilişkiye giriyorum,fakat korunma olmuyor,ben bebek istiyorum o bunu bilmiyor, ve içime bosalmıyor,
  adetim 3 gün 4 gün sürüyor,19 mart adetim başladı,21 martta bitti, 22 martta ilişkiye grdik,hamile kalma olasılığım var mıdır yinede.

 36. hacer vergili dedi ki:

  21. Gün adet oluyorum dört beş gün sürüyor hiç sasmiyor uctane oğlum var yumurtlama zamanı nezaman kızım olması için ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun adetin peşinden ilişkiye girsem kızı olurmu

  1. Gül dedi ki:

   9 temmuzda adet oldum 15 önde yikandim eşimle ilişkiye girdik boşaldı ertesi gün ani kanama geldi kesildi yikandim ertesi gün Pembe kanama geldi kesildi acaba tutar mi merak ediyorum adet olsa kanama devam eder bir anlık kanama olup duruyor

 37. fatma dedi ki:

  eşimle ilişkiye girdik ertesi gün adetim geldi korunmalı bi şekildeydi ama içime boşalma falan olmadı bugün bitmesi gerekiyo ama cok az az kahverengi akıntı geliyo bazı siteler hamilelik belirtisi yazıyo bazıları ise rahim de ki ölü hücreler atılıyo yazıyo kafam karıştı başına gelen biri varsa cevap verebilir mi

 38. Özlem dedi ki:

  Adetım düzenli geliyordu her ay 8 geliyordu bu ay geç geldı 18 esımle çocuk istıyorduk adetten bır gün öncesı esım içime boşaldı adetım geldı ama kısa surdu adet bıttıkten sonra da ilişkıye gırdık esım boşaldı ama testlerde negatıf çıkıyor hamılelık olasılığı nedr

 39. İsimsiz dedi ki:

  Eşimle adetimden 1 gün sonra ilişkiye girdik rahime sperm bıraktı ertesi günü hapı içtim fakat 1 gün geçtikten sonra sabahları mide bulantısı oluyor kasıklarda ağrı oluyor karın ağrısı vs sizce hamilemiyim ?

 40. melis dedi ki:

  Ben ayin 5 -de adetim bawladi 11-de adetimin son gunu leke gibi oluyudu yikandim ve ewimle birlikde olduk icime bowaldi , sizce hamile kalirmiyim lutfen bilen biri varsa cvap yazsin benim 1 yaw 3 aylik bi kizim var

 41. Birsen dedi ki:

  Ayın 13ünde adetim bitti 14ünde yakınlasdık anne olmak cok istiyorum. Hergün 1 kez yakınlasıyoruz.hamillelik testi yaptım eczaneden aldım 2fün önce tutmadı üzgünüm

 42. Seda dedi ki:

  Adet sonrası hamile kaldım ve erkek oldu şimdi 2 yaşında

 43. betul87 dedi ki:

  23 haziranda adet oldum 29 haziranda adetim bitti 2 temmuzda erkek arkadaşımla birlikte oldum ertesi gün hapı aldım 19 temmuzda adet olmam gerekirken 8 gün erken adet oldum test yapıyorum tek çizgi acaba bu normal mi?

 44. Cansu dedi ki:

  Merhaba benim bi sorum olacak 11 aylık bir oğlum var adetten bittikten sonra eşimle işişkiye girdik korunma yöntemimizde prezervatif ve yırtık oldugunu farkedemedik acaba hamile kalırmıyım ve bi pedi ıslatacak kadarda kanamam oldu sonrasında lekelenme tarzında ne yapmam gerekiyo zaten oğlum küçük daha düsünmüyoruz ama böyle olmasınıda beklemiyordum ne yapmam gerek acaba hanilemiyim?

  1. Yagmur dedi ki:

   Ayni durumu bende yasadim. Bebegim cok kücük ve esimle adet bitiminden hemen sonra korunmadan iliskiye girdik simdi kendimize kiziyoruz keske korunsaydik diye. Bebegim kücük oldugundan suan bir bebek daha istemiyorum..ama Allah ne verirse güzel verir…

 45. Ayşe dedi ki:

  Merhaba adettm bittiği o gün ilişkiye girdik hamile kalma şansım nedir

 46. ısimsiz dedi ki:

  hocam merhaba eşimle adet. bittikten 1 gn snra ilişkimiz oldu icime de boşaldı hamile kalma olacağı varmıdır ve yuzdelik olarak belirtirmisiniz sizden ricam acil cvp verirmisiniz

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com