Kadınla Herşey

Doğru Kaş Kalemi ile Makyajınızın Etkisini Artırın

Doğru Kaş Kalemi ile Makyajınızın Etkisini Artırın

Çeşitli makyaj malzemelerinden yararlanılarak farklı tekniklerle gerçekleştirilen makyaj uygulamaları aslında her biri çok önemli olan adımlardan oluşan kapsamlı bir süreçtir. Yüzdeki herhangi bir bölgede yanlış ürünler ya da tekniklerle uygulama yapmak istenilen hoş görünüme ulaşmayı engelleyecektir.

Kaş makyajı göz makyajının görünümünü destekleyen önemli bir adımdır. Kaş kalemi, kaş farı, kaş maskarası, kaş jeli ve kaş kirpik boyası gibi farklı ürünlerin kullanılabildiği kaş makyajı uygulamalarında tüm malzemelerin doğru bir şekilde seçilmesine ve uygulanmasına özen gösterilmelidir.

Dünyaca ünlü markaların buluşma noktası Gratis, kaş makyajında kusursuzluğu hedefleyenlere yardımcı olmak üzere tasarlanan ürünleri en avantajlı fiyatlarla bir araya getiriyor. Siz de ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda seçim yapabileceğiniz birçok farklı ürüne ulaşmak için 7/24 Gratis’i ziyaret edebilir, seçtiğiniz ürünleri güvenli ödeme yöntemlerinden faydalanarak satın alma konforunu yaşayabilirsiniz.

Kaş Kalemi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kaşların içerisinde bulunan boşlukların doldurulması ve kaşların şekillendirilmesi amacıyla kullanılan kaş kalemi, makyaj çantalarının olmazsa olmazlarındandır. Kaşların dolgun ve yüze uygun bir şekle sahip olması yüzün ön plana çıkmasını, makyajın daha baskın görünmesini sağlayan etkenlerdendir.

Kaşlar kişinin yüz ifadesini değiştirebilen unsurlar olduğundan kaş kalemleri en çok kullanılan makyaj malzemelerinden biridir. İnce ve hatsız kaşların dahi kaş kalemi kullanılarak istenildiği gibi şekillendirilmesi kaş kalemi sayesinde mümkündür. İstenilen etkinin elde edilmesi için doğru kaş kalemini seçmek ilk ve en önemli adımdır.

Kaş kalemi, kullanımı son derece pratik olan bir makyaj malzemesidir. Öncelikle kaşlar aşağı doğru taranmalı, bu sayede oluşacak hat net bir şekilde görülmeli ve hat kaş kalemi kullanılarak belirlenmelidir. Daha sonra yapılması gereken, kaşları yukarı doğru taramak ve kaşın altındaki hattı kalemle çizmektir. Kaşın belirlenen hat içindeki boşlukları doldurulup şeklinin bozulmaması için kaş maskarasıyla sabitlenmesi hâlinde istenilen görünümü elde etmek mümkündür.

Kaş Kaleminizi Nasıl Seçmelisiniz?

Kaş kalemi seçmenin püf noktası kaş kaleminin ve kaşların uyumlu renkte olmasıdır. Kaş rengine uygun olmayan kalemler hoş bir görünüme ulaşmayı önleyebilir. Kaş kaleminin rengi kaş renginden bir ton açık olmalıdır. Birebir aynı tondaki kaş kalemini kullanmak boşluklar dolduktan sonra çok koyu bir görünümle karşılaşılmasına neden olabilir.

Kaş kaleminin ucu yumuşak olmalıdır. Yumuşak uçlu bir kalem kullanmak kaşlardaki kırılmaları önleyecektir. Uygulamadan en iyi sonucu elde etmek için kaş kalemi eğik tutulmalı ve kaşları tarar gibi bir açıyla uygulanmalıdır.

Makyaj uygulamalarının kalıcılığını artırmak için yüksek kalıcılığa sahip ürünler tercih edilmelidir. Böylece gün içinde kaşlarda bozulma ya da dağılma gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınmaz.

Sarışın kadınlar kaş kalemlerini sıcak tonlar arasından tercih etmelidirler. Açık tenli kişilerin kaçınması gereken tonlar küllü ve gri tonlardır. Kaş renginin bir ton açık renginde kaş kalemi kullanmak kaşlar arasındaki boşlukların en doğal şekilde kapatılmasını sağlar. Açık tonlardaki kaşların daha doğal bir şekilde görünmesi istendiğinde lokal uygulamalar yapılarak yalnızca boşlukların doldurulması tercih edilebilir.

Kumral tenli kadınlar için en ideal kaş kalemleri çok koyu olmayan kahverengi tonlardaki kaş kalemleridir. Kumral kaşlara en iyi uyum sağlayanlar küllü kaş kalemleridir.

Esmer tenli kadınlar siyah kaş kalemlerinden uzak durmalıdır. Çünkü siyah kaş kalemleri, kaşların doğal görünümüne uymaz. Koyu ya da açık kahverengi tonları doğru seçimler olacaktır. Kaş kalemi seçimi sırasında koyu renk kaşlarla kaş kalemi arasındaki ton farkının güneş altında belirginlik kazanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com