Kadınla Herşey

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer?

Genellikle kadınlarda görülen ve sıklıkla yaşanan bir problem olan selülit, deri altında oluşan yağ tabakasına verilen addır. Selülitin oluşmasına neden olan bu yağ dokusu, bağ dokusunu ters yöne doğru hareket ettirir. Bu nedenle cilt, özellikle de bacak bölgesinde, inişli çıkışlı, buruşuk görünür.

Selülit ile mücadele edecek birçok ürün, piyasaya sürülmüştür. Birçok selülit kremi ve yağı, bacaklarınızda bu istenmeyen görünümü yok etmek için mücadele eder. Ancak bilindiği üzere bu ürünler kimyasaldır. Bu nedenle cildimizin altına nüfuz eden bir maddenin sağlıklı olup olmadığına önem vermemiz gerekir. Ayrıca hamile kadınlar, gebelikte bu tür ürünleri kullanamamaktadır. Bu gibi nedenlerle bu ürünlerden uzak kalabiliyoruz.

Peki ne yapabiliriz, selülitleri yok etmek için..? Evde hemen her zaman elinizin altında olan birkaç malzeme ile hazırlayabileceğiniz,  selülitleri yok etmede oldukça etkili ve bir o kadar da sağlıklı olan peelinglere ne dersiniz..?

Evde hazırlayacağınız peelingler ile selülitlerden kurtulmanız mümkün! Düzenli kullanıldığında etkili sonuçlar veren bu peelingler selüliti zamanla ortadan kaldıracak, size çok daha sağlıklı ve güzel bir cilt sunacak. Aşağıda sizler için iki adet peeling tarifi verdik. İsterseniz kahveli olanı dilerseniz limonlu olanı deneyebilirsiniz.

Selülit Giderici Peeling İçin Gereken Malzemeler;

5 tatlı kaşığı Türk kahvesi
3 tatlı kaşığı deniz/kaya tuzu
3 tatlı kaşığı esmer şeker
3 tatlı kaşığı zeytinyağı ya da tatlı badem yağı

Nasıl Yapılır?

Tüm malzemeyi, ölçüleri ile uygun bir kaba alın ve iyice karıştırın. Karışım püre kıvamına gelene kadar işleme devam edin. Hazırladığınız peelingi, ılık bir duştan sonra vücudunuzun selülitli bölgesine sürün ve fazla sert olmayan bir banyo lifi ile masaj yaparak ovun. Selülitli bölgenin peeling ile birlikte ovulması kan akışını ve dolaşımını artıracak, deri altında oluşan selüliti zamanla azaltacaktır. Bir süre masaj yapıldıktan sonra vücudunuzu ılık su ile peelingden arındırın.

Etkili sonuç almak için hazırlanan peeling, selülitli bölgeye haftada 1-2 defa uygulanmalıdır. Peelinge ek olarak nemlendirici bir vücut losyonu da kullanmanız, çok daha iyi sonuçlar görmenizi sağlar.selülit-icin-kahve-peelingiLimonlu Selüliti Yok Eden Peeling İçin Malzemeler;

1 adet limon kabuğu rendesi ya da suyu
1 kâse deniz/kaya tuzu
1 adet portakal kabuğu rendesi ya da suyu
1 tatlı kaşığı lavanta yağı
1 tatlı kaşığı tarçın yağı
1 tatlı kaşığı kekik yağı

Nasıl Yapılır?

Selülit giderici bu peelingi hazırlamak için gerekli olan bütün malzemeleri, uygun bir kaba alın ve peeling kıvamına gelene kadar karıştırın. Yine ılık bir duş sonrasında selilütli bölgeye dairesel hareketler ile masaj yaparak peelingi uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika boyunca masaj yapmanızda fayda var. Yapılan bu masajın kan dolaşımını hızlandırmada etkisi olacaktır. Eğer vücut çok yağlı hissedilirse ılık su ile peeling yapılan bölge durulanabilir. Etkili sonuç almak için bu peeling, haftada 2-3 defa uygulanır.

KadınlaHerşey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com