Kadınla Herşey

Hangi Şifalı Bitkiler Cilde Faydalıdır?

Hangi Şifalı Bitkiler Cilde Faydalıdır?

Doğada cildi güzelleştiren ve arındıran bitkiler var olmasına rağmen, kimyasal cilt bakım ürünlerine rağbet sürekli artmaktadır. Bilinçli kullanımla cildinizi hem koruyabilir hemde doğal ve uzun ömürlü bir cilde sahip olabilirsiniz. Üstelik daha ekonomik bir şekilde…

Şifalı Bitkilerin Cilde Etkileri

Sivilceler için Kekik!

Kekik sivilcelerle mücadelede çok önemlidir. Kekik çok etkili bir sivilce kurutucudur. Sivilceli cildimize uygulayacağımız kekik buharı kısa sürede etkisi gösterecektir. Her gün 10 dakika cildimize yapacağımız buhar banyosu ile daha sağlıklı bir cilde kavuşabiliriz. Buhar banyosu için kaynamış bir suya bir tutam kekik atın ve demlenme sürecinde bir havlu ile buharın kaçmasını engelleyecek şekilde kabın üstünde bekleyin.

Gözaltı morluklarına yeşil çay!

Göz altlarınızda oluşan yorgunluk belirtileri için de yeşil çay kullanabilirsiniz. Yeşil çayı içtikten sonra yeşil çay ile gözlerinize pansuman yapın. Göz ve çevresinde kısa sürede enerjik bir görüntü oluşacaktır. E vitamini olan yeşil çay cildi sıkılaştırmaya da yardımcıdır. Sakinleştirici etkisi olan yeşil çay ayrıca gün içinde tüketilirse stresten uzaklaşmanızı sağlayarak daha sağlıklı bir cilde sahip olmanıza neden olur.

Maydanoz cildinizi yeniler!

Cildinizin kısa sürede eski tazeliğine kavuşmasını istiyorsanız, sıklıkla maydanoz tüketin. Maydanozu taze olarak yemeniz cildinize metabolizmanız aracılığıyla tazelik verir. Ayrıca geceleri yatmadan önce maydanoz suyu ile yüzünüzü yıkamanız gözenekleri açar ve temiz bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Maydanoz ile yapılan cilt maskesi de siyah noktalardan kurtulmanızı sağlar. Maydanoz maskesi ince kıyılmış maydanoz ve yoğurdun karıştırılmasıyla elde edilir. Krem kıvamında olan bu maske sıkılaştırılması istenen bölgeye sürülür en az 30 dakika bekletilir.

Hamilelikte cildiniz için kullanacağınız bitki kürleri ve içeceğiniz bitki çayları için seçici olunuz. Cilt için kullanılan bir bitki hamilelik sürecinde olumsuz ve yan etkilere sebep olabilir. Konu hakkında daha detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com