Kadınla Herşey

5 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

5 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj, biz kadınlar için, kimi zaman güne başlangıç, kimi zaman günün yorgunluğunu kapatmanın en iyi yolu olabiliyor. Ancak, her zaman makyaja istediğimiz kadar vakit ayıramıyoruz. Örneğin; çoğumuz sabahları ofise geç kalma durumu ile karşı karşıya iken, beş dakikada makyajı tamamlayıp evden çıkmak dahi çoğu zaman pek de mümkün olmuyor.

Makyaj yapmak için genelde pek zamanınız olmuyorsa ya da güzel görünmek uğraşacak keyfiniz yoksa, bu yazımız tam sizler için. 5 dakika makyajında cildinizi makyaja hazırlayıp çok etkili bir makyaj yapabileceksiniz. İşte hızlı ve oldukça pratik makyaj önerilerimiz.

Pratik 5 Dakika Makyajı5 dakika makyajı

 • Öncelikle; yüzümüzü güzelce yıkayıp nemlendiriyoruz. Ardından yağsız bir nemlendirici losyon kullanıyoruz.
 • Doğal şeftali tonlarında hafif makyaj altı ürünlerinden sürüyoruz. Göz altlarımızda morluk varsa bu tonlara uygun bir kapatıcıyla kapatıyoruz. Bu işlem 1 dakikanızı alacaktır (vaktiniz olduğunda bunları da yapabilirsiniz.)
 • Hemen ardından cildinize en uygun fondöteni uygulayın. Fondöteniniz kremsi ise ince bir tabaka olmasına dikkat edin.
 • Fondötenin üzerine yine uygun bir tonda kapatıcı pudra uygulayın. Bunu yumuşak bir fırça yardımı ile yüzeysel yapın. Bu daha doğal bir görünüm verecektir. Ayrıca fondöten kusurlarını da kapatacaktır.
 • Göz makyajınıza geçiniz. Şuan üçüncü dakikada olmamız gerekiyor. Göz farınızı pratik bir şekilde uygulayın. Hafif tonları tavsiye ediyoruz. Bej tonları en uygun seçenektir.
  Göz renginiz açık ise uçuk mavi tonlardan da yararlanabilirsiniz. Mint yeşili de güzel bir tercih oluyor.
 • Göz çevrenize, göz yapınıza uygun şekilde kalem çekiniz. Gözler küçükse çizgi dışına, gözler iriyse çizgi içine kuralını asla unutmuyoruz.
 • Son dakikaya yaklaştığımız anlarda da kirpiklerimizi hafifçe tarayıp rimelleme işlemine hazırlıyoruz. Rimeli göz farlarınıza uygun bir tonda seçebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz doğal kahverengi veya siyahtır.beş dakikada kolay makyaj nasıl yapılır
 • Son olarak da dudaklarımızı renklendiriyoruz. Makyaja zamanımız yoksa mutlaka iddialı renklerden kaçınmalıyız. Özellikle kırmızı ruj taban uygulaması gerektireceğinden tercih edilmemelidir.
 • Parlatıcı rujlar ilk tercihimiz olmalıdır. Kendi yumuşak fırçalarıyla uygulanan bu rujlar bize kısıtlı zamanda dolgun ve doğal görünüme sahip ışıltılı dudaklar kazandıracaktır.
 • Son dakikamızda ise makyajımızı güzel bir parfüm sıkarak noktalıyoruz.

Artık yeni bir güne, güzel ve bakımlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Normal günlerde yaptığınız makyaj için bu bilgilendirici yazıya da göz atabilirsiniz; günlük makyaj. Güzellik ve kişisel bakım önerilerimiz için bizi takip etmeye devam edin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com