Kadınla Herşey

Tester Parfüm Nedir?

Tester Parfüm Nedir?

Parfüm, ya ihtiyaçtan dolayı kullanılmakta yada birilerini etkilemek için. Parfüm takıntımız olanlarda vardır, hiç parfüm kullanma alışkanlığı olmayanlarımız da. Parfüm almanın incelikleri ve dikkat edilmesi gereken durumlar var.

Parfümle içli dışlı olanlarımızın bildiği fakat arada bir parfüm almak isteyenlerin pek bilmediği bir konu var; deneme parfüm yada ‘tester parfüm‘. Tester parfüm satışları yada tester parfüm siteleri hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur. Parfüm alırken aradığınız bir markanın tester parfüm olarak satıldığını ve ucuz olduğunu gördünüz, peki neden?

Tester parfüm orjinal mi?tester-parfumler

Firmalar parfümlerini satarken müşterilerine denemeleri için satış bürolarına eşantiyon parfüm yollarlar. Bu parfümler orijinal parfümden küçük olabilir ve sadece müşterilerin orijinal parfümü deneme ihtimali olmadığından kokusuna baktırmak içindir. Orjinal parfümler kutulu ve ambalajlı olduğundan açılamaz ve kokusu bilinemez. İşte ilgili parfümü test etmek, kokusuna bakmak için bu eşantiyon olarak yanında gönderilen parfümlerden sıkılır. Bu tester parfümler orjinalinin sadece bir numunesidir ve orjinal olmak zorundadır ki müşteri bunun üzerinden pahalı olan kutulu ambalajlı olanı alacaktır. İşte dikkat edilmesi gereken konu burası. Çünkü firmalar tarafından gönderilen bu tester parfümler ücretsiz olduğu için bunlar satışa çıkarılmakta ve fiyatı çok daha uygun olduğu söylenmektedir.

Ancak tester parfüm piyasası o kadar genişledi ki orijinal ve ucuz diye tester parfüm satıyoruz diyenler bir çok hilelere başvurmakta ve sahte parfümleri tester parfüm diyerek satmaktalar. Bu durumda bu parfümlerin orjinal tester olup olmadığını anlamak için bir takım kriterlere dikkat etmek gerekiyor.

Tester parfüm nasıl olur?
tester-parfum

 • Parfüm testerlarının şişesi ve üzerindeki ibareler, yazılar, satılacak olan parfümler ile aynı özellikleri gösterir.

 

 • Deneme parfüm her yerde aynı görünüştedir. Firmaların tek bir numunesi vardır test için ve bunu nerede denerseniz deneyin aynıdır. Mesela bir yerde kapaklı olan bir parfüm başka yerde kapaksız olmaz.

 

 • Üzerlerinde deneme parfümü olduğuna dair yazılar mevcuttur. Yabancı olan bu yazılar markalara ve dillere göre farklılık gösterse de genelde şunlar yazılıdır: demoware (tanıtım), demonstrasyon testeur (gösteri test), testeur (test ürünü), not for sale (satılık değildir). Üzerinde yazanların olduğu gibi bir yerinde etiket olarakta yapıştırılmış olabilir.

 

 • Tester parfüm çok büyük olmaz, tanıtım amaçlı olduğundan en fazla 125 ml kadardır.

 

 • Diğer ayırt edici özellikleri, orjinal parfümün ayırt edilmesi göreken özellikler ile ilgilidir. Bir parfümün orjinal olup olmadığı hakkında belli kriterler vardır.

 

Bu arada deneme parfümler şirketlerin test amaçlı gönderdiği ürünler olduğundan bunların satışı normalde olmamaktadır. Orijinal marka parfümün satıldığı yerde bu parfümleri alamazsınız çünkü firmalar bunları eşantiyon olarak göndermişlerdir.

KadinlaHersey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Heval Amedi dedi ki:

  Tester parfüm satıyorum diyenlerin tamamı yalan söylüyor akıl var mantık var 24 adet kolinin içinde bir adet tester var ve bunuda mağazalar test için kullanıyor ben bu konuyu çok araştırdım tester diye satılan parfümü aldım orjinal ile karşılaştırdım koku genelde aynı ama bir kaç farkı hemen hissediyorsunuz tester diye satılan parfümler ya kokusu kalıcı değil kalıcı olanlarda baş ağrısı yapıyor çok ağır kokuyor güzel kokalım derken koku işkenceye dönüyor. bence tester diye sahte pahalı parfüm alacağınıza gidin açık parfümcülerden 15 tl ye parfüm alın daha iyi en azından başınız ağırmaz moraliniz bozulmaz. bu araştırmayı yaparken boynerden kücük ebatlı parfümler alıyordum satıcı yoksa bu parfümlerin sahtesini mi çıkarıyorsun dedi. meğer bu işin merdiven altı almış başını gidiyor haberimiz yok.

 2. testerparfume.com dedi ki:

  Tester Parfümcü olarak 2006 yılından bu yana İstanbul’da faaliyet göstermekte olup, kişisel bakım ürünlerinin ithalatını ve ihracatını yapmaktadır. Tester Parfümcü, kozmetik alanındaki birikimlerini ve uzun yıllara dayanan tecrübelerini genç ve dinamik yöneticileri ile geliştirmeye ve pekiştirmeye devam etmektedir. Kendi bünyesinde oluşturduğu Ar-Ge bölümü ve teknolojik donanımı ile herkese hitap etmektedir. Müşteri Memnuniyeti Tester Parfümcü firmasının başarısındaki temel faktör; müşterilerine orjinal, özgün ve değerli ürünler sunmak, kalite ve standart devamlılığı ve müşteri memnuniyetini sağlamayı hedef alan temel politika ve kararlılığıdır.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com