Kadınla Herşey

Doğal Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğal Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin makyajı, günlük yapılan ve özel günler yapılan makyajlardan bir kaç nedenle ayrı görülür. Abartılı olmaması, doğallığı yansıtması, üzere giyilen gelinliğin saflığıyla bütünleşmesi gibi bazı kendine has özellikleri vardır. O halde gelin makyajı nasıl yapılmalıdır?

Bütün kadınların en büyük hayali düğünlerinde kusursuz ve çok güzel görünmektir. Ancak kimilerimiz için en özel günleri olan düğünleri, kimi zaman beğenilmeyen ve acele ile yapılan gelin makyajları ile mutsuz anılmaktadır. Bunu önlemek için düğün ve gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenler vardır, işte bölge bölge gelin makyajının püf noktaları:

gelin makyajı nasıl olmalı

Gelin Göz Makyajı

Gelin makyajında göz bölgesi fazla abartılı olmamalıdır. En dikkat çekici yerdir gözler. Gözün kendi hatları vurgulanarak, sade tonlar seçilip renklendirme yapılmalıdır. Göz rengi çok koyu ise biraz koyu tonlu farlara yer verebiliriz. Göz makyajımızda doğallığı koruyarak hafif parıltılar verilmelidir. Üzerimizdeki gelinlik beyaz ise göz çevrsinde daha çok pembe tonlara yer verebilir, krem rengi gelinlik ise bakır rengi tonlar uygulanabilir.

Topaklanma riskine karşı fazla rimel kullanımı göz makyajı için iyi değildir. Fazla abartıdan kaçınarak kirpik desteği yapılabilir. Göz altı morluklarınız varsa bunlar için bir kaç gün önceden önlem almak ve uygulamalar yapmak sizi düğün gününe hazırlamış olacaktır. Göz altı morluklarını geçirebilecek yöntemler de mevcuttur.

Gelin Dudak Makyajı

Öncelikle dudak yapısının iyi bilinmesi ve analizi şart. Alt veya üst dudakta bir incelik var ise dolgunlaştırma teknikleri uygulanarak şekil verebiliriz. Şekil verme işleminden sonra renklendirmeye geçeceğiz. Ancak dikkat edilmesi gereken şey, düğün makyajında seçilen tonlar kesinlikle göz makyajımız ile uyum içinde olmalıdır. Sadeliği korumak adına fazla sert tonlardan kaçınmak gerekmektedir. Koyu ve iddialı kırmızı rujlar yerine uyun tonlar kullanılabilir.

Gelin Dekolte Bölgesi Makyajı

Gelinliğimizin omuz, sırt ve göğüs dekolte bölgeleri tespit edilir. Bu bölgelere yüz ile uyumlu pudralama işlemi yapılır. Gelinliğin sadeliğine uygun olarak hafif ışıltı kullanılabilir. Eğer dekolte bölgesinde güneş lekeleri  ve sivilce gibi istenmeyen pürüzler var ise bu bölgelere kapatıcı uygulaması yapılabilir.

Makyaj bitiminde ise mutlaka makyaj sabitleştirici spreyler kullanılarak gelin makyajının uzun süre kalıcı olması sağlanmalıdır.

Gelin makyajında genel olarak uygulanması gereken kurallar ise şunlardır;

Gelin makyajı kesinlikle doğallıktan uzak olmamalıdır. Yüzün hatlarını ortaya çıkaran sade çizgiler tercih edilmelidir. Yüzün genelinde aydınlatma teknikleri uygulanmalıdır. Gelinin yüzü ışıltılı ve aydınlık görünmelidir. Bu makyajın salon ışığında kullanılacağını asla unutmamamız gerekir. Koyu renk fondöten uygulamalarından kesinlikle kaçınılmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com