Kadınla Herşey

Türk Kahvesinin Cilde Faydaları

Türk Kahvesinin Cilde Faydaları

‘Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır’.. Türk kahvesinin bu hatırının yanı sıra, sağlığa da birçok faydası var. Bir fincan Türk kahvesi, cildinizi güzelleştirebilir!

Kahve, bilindiği üzere en etkili antioksidanlardan biri. İçerdiği kafeinle, cildi gençleştiriyor, ölü hücreleri temizliyor, renk tonunu eşitliyor. Aşırıya kaçılmadan tüketildiğinde, serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarından koruyan ve yaşlanma belirtilerini geciktiren kahve, cilde uygulandığında da sayısız faydaya sahip.

Türk Kahvesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Türk kahvesinin, cildi temizlerken bir yandan da cildi yaşlılığa karşı korur. Selülit gibi kadınların sıkça şikayetçi olduğu sorunlara da en doğal çözümdür. Ayrıca yüzdeki lekelerin hafiflemesine hatta geçmesine bile yardımcı olan mucizevi bir şifa kaynağıdır Tür kahvesi.. En çok bilinenler ise şu şekilde;

Cildi yaşlanmaya karşı korur!

Kahve, içerdiği anti-oksidan bileşikleri ile cilt hasarını önler. Cildi korur ve çevresel faktörlere karşı dirençli hale getirir. Cilt hücrelerinin, enerji düzeyini korur ve yaşlanma karşıtı olarak çalışır.

Doğal peelingtir!

Ciltteki ölü hücreleri doğal bir şekilde temizler, cildin nefes almasını sağlar. Türk kahvesi, cilt için en etkili ve doğal peling çözümlerinden biridir. İnce granüller halindeki kahve çekirdekleri, cilt yüzeyindeki ölü hücreleri temizlerken, içerdiği yağ asitleri ile cildi nemlendirir.

Cilde tazelik ve ışıltı verir!

Cildi pürüzsüz bir görünüm verir. Doğal ve taze bir parlaklık kazandırır. Türk kahvesindeki bileşikler, cildin nem dengesini korumaya yardımcı olur. Bu bileşikler aynı zamanda hücre yenilenmesini ve büyümesini teşvik eder. Artan kolajen faaliyeti, cildin elastikiyet kazanmasını sağlar. Kahve cilt için etkili bir uyarıcıdır.

Cilt lekelerini yok eder!

Koyu lekeleri ve renk eşitsizliğini gidermeye yardımcı olur. Yaşlılık, güneş, karaciğer hastalıkları, dehidrasyon, uyku sorunları, genetik vb. nedenlerden dolayı ciltte renk eşitsizlikleri ve koyu lekeler oluşabilir. Kahvedeki kafein, kan dolaşımını hızlandırır ve cildin daha aydınlık görünmesini sağlar. Kahve ile cilde 10 dakika süreyle yapılacak tampon, düzenli uygulandığı takdirde, renk tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.

turk-kahvesi-ile

Dolaşımı hızlandırır!

Sağlıklı bir cilt için çok önemli olan kan dolaşımını artırır. Masaj yaparak uygulandığında, dokulardaki kan akışının artmasını ve hücrelerin beslenmesini sağlar. Aynı zamanda dokularda yer alan fazla sıvının da atılmasına yardımcı olur. Toksinlerden arınan cilt sağlık kazanır.

Selüliti önler!

Kahve ile yapılacak düzenli masaj selülit sorunundan kurtulmaya yardımcı olur. Kahve özlerinin, yağ hücreleri üzerindeki etkisi, bilimsel araştırmalarca da kanıtlanmıştır.

Kahve telvesiyle yüz bakımı nasıl yapılır?

Kahveden en iyi sonucu almak için pişirilmiş kahve yerine, taze öğütülmüş kahve çekirdeklerini tercih edin.

Peeling yapmak için; 1 tatlı kaşığı kahveyi, 1 tatlı kaşığı suyla ıslatın. Dairesel hareketlerle, yüzünüze 10 dakika kadar masaj yapın. Soğuk su ile yıkayıp durulayın. Yağlı ciltler için, kahveye 1 tatlı kaşığı limon suyu eklemeyi deneyin.

 

KadınlaHerşey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com