Kadınla Herşey

Enerji Veren İçecek Yapımı

Enerji Veren İçecek Yapımı

Yoğun ve uzun çalışma saatleri, şehir hayatının karmaşası, gün boyu bitmek bilmeyen sorumluluklar ve işler, düşünülmesi gereken onca şey, çocukların okulu, evin işi gücü derken nasıl akşam oluyor anlamıyoruz bile. Hal böyle olunca bedenimiz de bir zaman sonra bu koşturmaca da güçsüz ve enerjisiz kalıyor, tükenme noktasına dahi gelebiliyor. Gece olduğunda ise yatağımıza dahi gidecek enerjimiz kalmayabiliyor, koltuklarda uyuyup kalıyor, adeta sızıp bir köşede kalabiliyoruz. Bu yorgunluk hali sabah uyandığımızda da bitmiş olmuyor, çoğu zaman mecburiyetten kalkıyor ve hayata devam ediyoruz.

Siz de bu şikayetlerden muzdaripseniz, tüm yorgunluğunuzu gece uykunuzda bitirmek, güne harika, dinamik, enerjik başlamak istiyorsanız, beslenme alışkanlıklarınıza bir kaç sağlıklı tarif ekleyerek, sabahları daha zinde daha enerjik olabilirsiniz. Sabah güne yorgun başlamak istemiyorsanız size bomba gibi bir içecek önerimiz var. Özellikle de hafta sonunun ardından pazartesi sabahı işe gitmek herkes için oldukça zor olsa gerek. Bunu yanı sıra çoğumuz için bazen bir yemek pişirmek, evi toplamak veya yürüyüşe çıkmak bile oldukça zahmetli gelebiliyor. Ancak size önereceğimiz tarif ile, bu zorluğu biraz olsun hafifletebilmek, daha dinamik ve daha sağlıklı bir bir sabaha başlayabilmeniz mümkün. Tarif, Yaşam Koçu Cenk Kıral’ a ait.

güne-iyi-baslamak

İçeceğin içerisinde yer alan maydanoz ödem söktürürken, salatalık, kereviz ve maruz, vücuda sıvı takviyesi sağlayarak, günlük su ihtiyacının çoğuna destek oluyor. A ve C vitamini yönünden zengin meyvelerden olan ananas ise sindirimi kolaylaştırırken, dokuların tamirine yardımcı oluyor. Ayrıca kan dolaşımını da düzenliyor. Sabah içilmesi tavsiye edilen bu tarifin bahar aylarında yaşanan, kıştan kalma yorgunluk hissinin, üzerimizden atılması için de oldukça faydası bulunmakta.

İşte güne dinamik ve enerjik başlamak için sabah atomu tarifi;

 

sabah-enerjisi

Malzemeler;

1 orta boy salatalık
1 dilim ananas
1 tutam ıspanak
1 tutam maydanoz
4-5 adet taze marul yaprağı
2 adet kereviz sapı
yarım limon

 

Yapılışı; Tüm malzemelerimizi iyice yıkadıktan sonra katı meyve sıkacağından geçiriyoruz. Afiyetle içiyoruz. Hepsi bu kadar.

 

Bu kadar kolay bir tarif, bu kadar zengin bir besin deposuna dönüşebiliyor. Yeter ki doğru besinleri doğru şekilde alabilelim. Sabahları yorgun uyanmaktan sıkıldıysanız, ya da daha sağlıklı ve dinamik bir gün geçirmek isteyenlerimiz için mükemmel bir içecek. Özellikle sabah tatlı uykularından uyanıp okula, derslere gitmek zorunda olan çocuklarınız için de tam bir sağlık ve şifa kaynağı. Sizin ve ailenizin sağlığı için harika bir tarif..Sağlıkla kalın.

 

KadinlaHersey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com