Kadınla Herşey

Doğal Güzel Olmanın Yolları

Doğal Güzel Olmanın Yolları

Biz kadınlar, güzel olabilmek için birçok yolu deniyoruz. Birbirinden pahalı cilt bakımları, birbirinden zahmetli estetikler, binlerce makyaj tüyoları, çeşit çeşit maska tarifi öğreniyor, yüzlerce uygulama ile karşılaşıyoruz.. Peki ya sonuç? Kendimizi iyi hissettiğimiz birkaç güzel günden sonra durumumuz hüsran.

Öncelikle bilmemiz gereken; güzel olabilmemiz için bazı pratik uygulamaları hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. İşte doğal güzellik sırları;

  • Mesela; kendimize ait bir kokumuz olmalı. Evet en çok satan parfüme sahip olmak için yıl içinde deliriyor olabiliriz. Ancak bu uygulama çok yanlıştır. Tenimizin kendi kokusu ile uyumlu olan hiçbir parfümün yıllarca modası geçmeyecektir. Ayrıca kendimizi bu koku içinde daha mutlu hissederiz.

 

cilt-bakimi

 

  • Dudaklar çok önemlidir. Bu en güzel en pahalı ruja sahip olmalıyız anlamına gelmiyor. Uyurken bile dolgun ve nemli dudaklara sahip olmalıyız. Bunun için hergün dudaklarımıza bal veya şeker maskesi uygulayabiliriz. Gün içinde de yapaylıktan uzak sade parlatıcıları tercih etmeliyiz.
  • Gülümsemenizin taçlandırıldığı yerler dişleriniz de dudaklarınız kadar bakıma ve güzelliğe sahip olmalıdır. Dişlerimiz her zaman tertemiz olmalıdır ve güzel olabilmeniz için mutlaka ağız ve diş sağlığınıza önem vermelisiniz. Ağız kokusu sorununuz asla olmamalıdır. Bu gibi durumda hemen önlem almalısınız. Rutin olarak diş muayenelerine gitmelisiniz.

 

sacc

 

  • Eller.. Eller çevremizle her türlü temas kurduğumuz en önemli uzuvlarımızdır. İster yakın arkadaşlarınıza dokunmak olsun, ister eşinizin tatlı yanaklarını okşamak olsun isterse de bir yabancı ile tokalaşmak olsun. Ellerimiz her zaman bir adım öndedir. Bu nedenle ellerimiz, özellikle tırnaklarımız her zaman bakımlı tertemiz olmalıdır. Ellerimizi kurumalardan, çatlamalardan sürekli sakınmalıyız. Gün içinde nem dengesini koruyacak kaliteli kremlerden yardım almalıyız. Ve haftada bir kez mutlaka bitkisel el maskeleri uygulamalıyız.
  • Ve saçlar.. Erkeklerde de kadınlarda da saçlar ilk dikkat çeken noktadır. Fönsüz bile olsalar saçlarımız her zaman temiz ve parlak olmalıdır. Ve unutmamalıyız ki saçlarımız vücudumuzun koku dağılımını en iyi şekilde yapan noktalardır. Kullandığınız parfümü mutlaka saçlarınıza direkt olmamak şartı ile sürmelisiniz.

 

Tüm bu uygulamaları hayatımızın olmazsa olmazları haline getirdiğimiz zaman güzelliğimiz için ekstra çok fazla çaba sarf etmemiz gerekmeyecektir. Sizler zaten artık doğal güzellersiniz.

KadinlaHersey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com