Kadınla Herşey

Mayo ve Bikini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mayo ve Bikini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazın yaklaşmasıyla beraber, yaz hazırlıkları da birçoğumuzda başladı. Kışın tüm ağırlığını bedenimizden atmak için deniz, kum ve güneş en iyi ilaç. Mayo ve bikiniler bekledikleri yerlerden çıkacak ve yine plajlarda, modelleri ve renkleri ile boy gösterecek. Çoğumuz aylarca diyet yaparak bu yaz da fit olmaya aday. Çoğumuz ise zaten mükemmel bir vücuda sahip. Ancak birçoğumuz diğerleri kadar şanslı olmayabilir, veremediğimiz kilolarımız veya vücudumuzda beğenmediğimiz bölgelerimiz olabilir. Hiç dert etmeyin! Çünkü bir kaç teknik ile bu yaz siz de maya ve bikinileriniz ile plajlarda mükemmel görünümü yakalayabilecek, çoğu kadını kendinize hayran bırakabileceksiniz. Sadece mayo ve bikini alırken bu tavsiyeleri göz önünde bulundurmanızın artısını göreceksiniz!

Yazın yaklaşması, çoğumuzu mayo ve bikini seçimine, eğer alınacaksa nasıl alınması gerektiği konusunda düşünmeye, mayo ve bikini seçerken nelere dikkat edilmeli gibi düşüncelere iter. Mayo ve bikini seçimi, vücut hatlarınızı ortaya çıkarmak için oldukça önemlidir. Tüm vücudun sergilendiği plajlarda, mayo ve bikini seçiminiz, sizin nasıl bir görünüm kazanacağınızı da etkiler. Yani mükemmel olan bir vücut bile, kötü bir mayo veya bikini seçimi ile mahvedilebilir. Bu nedenle öncelikle vücudunuzu iyi tanıyor ve biliyor olmalısınız. Sonrası çok kolay!

mayo-ve-bikini

Vücut tipine göre mayo ve bikini seçimi

Temel kural bedeninizi, vücut yapınızı, kilonuzu, vücudunuzda kamufle etmek istediğiniz yerleri veya öne çıkarmak, olduğundan büyük göstermek veya dikkat çekici hale getirmek istediğiniz bölgelerinizi iyi bilmenizde fayda var. Çünkü aldığınız mayo ve bikiniler eğer doğru bir tercih yapmadıysanız, sizi olduğunuzdan çok daha farklı bir biçime sokabilir.

Büyük göğüslere sahipseniz; sizin için en ideal mayo modelleri yüzücü mayo çeşitleridir. Kalın askılar ve düz bir renk her zaman sizi daha ince ve şık gösterir. Bikini seçiminde ise; üst parçanın tek renk ve desensiz, düz bir model olmasına dikkat edin. Boyundan bağlamalı modellerde size yardımcı olur, ancak iplerin kalın olmasına özen gösterin. Ayrıca büzgülü bir model de seçebilirsiniz. Bikininiz göğüslerinizi taşırmayacak kadar geniş ve esnek kumaşa sahip olmalı. Bikininin alt kısmı, eğer çok geniş kalçalara sahip değilseniz, açık renkli ve desenli olabilir. Mayo seçiminizde bu kombin sizi hem zayıf hem de mükemmel gösterecek.

Küçük göğüslere sahipseniz; sizin için en ideal mayo ve bikini modelleri, straples modellerdir. Straples modeller, küçük göğüslü kadınlarda oldukça hoş durur. Göğüslerinizi olduğundan büyük gösterir ve dikkate bu bölgenize çeker. Bikinilerinizde açık renkleri tercih etmelisiniz, ayrıca enine ve geniş çizgiler olabilir. Ayrıca bikinin üst parçasında, straples modeline ek fırfır olması, göğüslerinizi daha da dolgun gösterecektir. Uzun üçgen üstler seçmek de size yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra içi dolgulu mayo ve bikini üstleri, göğüslerinizi daha da büyük gösterir. Bikini altları ise, eğer geniş kalçalara sahip değilseniz üst parça ile uyumlu olabilir. Veya daha açık renkli ve desenli modeller seçebilirsiniz.

mayo-secimi

Geniş kalçalara sahipseniz; sizin için en ideal mayo modelleri, bel kısmı tam oturan, kemerli modellerdir. Ayrıca tek renkli modelleri tercih etmemenizde yarar var. Çünkü tek renk dolgun ve kalın olan bölgelerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Daha renkli, canlı desenli, hareketli, çapraz çizgili modeller idealdir. Bel bölümü daha koyu tonlar kullanılan hareketli modeller ise belinizi daha ince gösterecektir. Bu tip vücuda sahip olanların asla tercih etmemesi gereken modeller ise yüksek beli olan mayolardır. Bikini seçiminde ise, kalçalarınızın daha küçük görünmesi ve dikkatlerin farklı bölgelerinize kayması için, bikini altını koyu renk ve desensiz, bikini üstünü ise daha canlı bir renk ve desenli seçebilirsiniz.

Dar kalçalara sahipseniz; sizin için en ideal maya modelleri, bol desenli ve dikkat çeken modellerdir. Hemen her rengi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dar kalçalara ve geniş sırta sahipseniz, iple bağlamalı bikinileri tercih edebilirsiniz. Dar kalçalar için en uygun bikini altı modeli ise kalın kenarlı ama oldukça düşük belli modeller ideal olacaktır. Eğer vücut hatlarınız düz iniyor ve vücudunuzda kilo fazlalığınız yoksa, mayokini olarak bilinen bel dekolteli mayolar siz de gayet hoş duracaktır. Böyle bir mayokini tercih ederseniz vücudunuzun düz hatlı görünümünü ortadan kaldırmış ve mükemmel görünümü kazanmış olacaksınız.

Göbekli iseniz; kimilerimiz diyet de yapsa bazen göbek bölgeleri erimez. Hiç sorun değil, çünkü düz, desensiz ve koyu renkli bir mayo ile bu fazlalıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Düz renk mayoları tercih edin. Desenli bir model giyerseniz, göbek kısmınızdaki desenler belirginleşir ve istemediğiniz bir manzara ortaya çıkabilir. Bikini tercihleri ise daha çok koyu renklerde ve ipli modeller olabilir. Özellikle kalça kısmının daha ince göründüğü ipli bikini altları, siyah renkle tercih edilebilir.

mayo-bikini-secimi

Bacaklarınız; yazın plajlarda belki de en dikkat çeken bölgeniz bacaklarınızdır veya siz bacaklarınızın dikkat çekmesini istiyorsunuz. Çok kolay! özellikle uzun boylu iseniz bikiniden önce mayo tercih etmelisiniz. Özellikle bel kısmı oturan, vücudunuzu tam saran ve kalçalarınızı toplayan modeller, bacaklarınızı ön plana çıkarır. Daha düz modeller, hangi renkte olursa olsun, dikkati bacaklarınıza toplar. Bunun yanında boyunuz kısa ise, ancak bacaklarınızın ön planda olmasını istiyorsanız mayodan uzak durun! Bikini modelleri sizin için çok daha ideal. Desensiz ancak tokalı veya ipli modeller daha hoş görünmenizi sağlayacaktır.

KadinlaHersey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com