Kadınla Herşey

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Cildimiz tıpkı bir kumaş gibi zamanla deforme olmaktadır. En sağlıklı ciltler bile, yılların vermiş olduğu yorgunluk ile bir süre sonra, esnekliğini ve canlılığını kaybetmektedir. Bizler bu durumun bilincinde olarak, sağlıklı bir cilt için cildimize sürekli bakım yapmalı, sağlıklı beslenerek cildimizin yaşlılığa karşı direncini arttırmalıyız.

Zaman dışında cildimizi zorlayan birçok faktör bulunmaktadır. En büyük etki, yaş olmakla birlikte, ciddi olarak güneş ışınlarına maruz kalmak, cildimize gereken nemi sağlayamamamız, doğum ve sonrasında oluşan deri gerilmesi, kilo alıp vermemizdeki düzensizlikler gibi durumlar diğer olumsuz etkilerdir. Önlem almakta en zorlandığımız faktör ise kişinin içinde yaşadığı bölgenin iklim özellikleridir.

Cildin yaşlanması veya yıpranmasına karşı elbette birçok cilt sıkılaştırma yöntemi bulunmaktadır. Ancak cilt sağlığımız için önemli olan; kişinin kendi cilt yapısına en uygun yöntemi seçebilmesidir. Bölgelere göre uygulanan cilt sıkılaştırma yöntemleri ve daha canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın yolları:

Yüz bölgesi cilt sıkılaştırma yöntemi;

Yüz bölgesi her zaman ilk dikkat çeken bölgedir. Bu bölgeye ilk uygulanması gereken yöntem soğuk su ile her gün düzenli olarak yukarı doğru masaj uygulayarak yıkamaktır. İleri boyutlarda sarkmalar için E vitamini takviyesi ve lazerli sıkılaştırma yöntemlerinden yararlanılabilir. Günlük hayatta  uygulanan yüz egzersizleri de mutlaka rutin olarak yapılmalıdır.

sikilastirma3

Bel ve göbek bölgesi sarkmaları için cilt sıkılaştırma yöntemi;

Bel ve göbek sarkmaları cilt sıkılaştırmanın en zorlayıcı kısımlarıdır. Hızla kilo veren kişilerde ve doğum yapmış kadınlarda bu bölge çok sıkıntılı olmaktadır. Bel ve göbek çevresindeki sarkmalar için sıkılaştırıcı kremler uygulanabilir. Bunun yanında düzenli olarak egzersiz yapılmalı ve mutlaka cildin nem oranı sabit tutulmalıdır. İleri düzeydeki sarkmalar için lazer uygulamaları ve cerrahi operasyonlar da tercih edilebilir.

Beslenme ile cilde destek

Genel olarak cildimiz esnekliğini kaybetmeye başladığı sürede, yediğimiz besinlere de oldukça dikkat etmeliyiz.

  • Karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmalıyız.
  • Yağ tüketimini en aza indirgemeliyiz.
  • Kahve ve çay tüketimini azaltmalıyız.
  • Bol miktarda kaliteli su tüketmeliyiz. Su vücuttan toksin atımını arttırır ve cildinizi ölü hücrelerden arındırır. Bu da daha genç ve parlak, sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com