Kadınla Herşey

Yoğurt Diyeti Listesi (5 Günde 3 Kilo)

Yoğurt Diyeti Listesi (5 Günde 3 Kilo)

Yoğurt diyeti, hem hızlı zayıflama sağlayan hem de 5 günde 3 kilo verdiren bir detoks kürü! Yoğurdun vücuda ve sağlığa faydaları, tüm dünyada kabul edilen bir gerçek. Yoğurdun eski çağlardan beri zehirlenmelere karşı en doğal çözüm olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Yoğurt Diyeti Nedir?

Bu arındırıcı ve detoksifiye edici etkisinin yanında yoğurt oldukça besleyici ve tedavi edici maddeler de içermektedir. Özellikle hazmı kolaylaştıran ve düşük kalori ihtiva etmesi nedeniyle kolay bir zayıflama sağlayan besindir. Yoğurt diyeti ise, yoğurdun kilo verme özelliklerini bir diyet ile kullanmak olarak adlandırılabilir. Yoğurt diyeti ile zayıflamanın yararlarına geçelim;

Yoğurt Diyetinin Faydaları

yogurt-diyet-zayiflatirmi
Yoğurt diyeti, başta yoğurdun faydalarının vücutta etkili olmasını sağlayacaktır. Yoğurt diyeti sayesinde ise, vücudumuzda biriken aşırı miktardaki su atılacak ve yoğurdun yağ yakıcı kilo verdirici özelliği nedeniyle hızlı ve sağlıklı bir zayıflama gerçekleşecektir.

Yoğurt diyeti boyunca kullanacağınız yoğurdun yağsız ve suyu süzülmemiş yoğurt olmasına özen göstermelisiniz. Yoğurt ve taze mevsim meyveleri kokteyli, diyetin detoks etkisini artıracaktır. Yoğurdun suyunu süzmeden yememiz yoğurt diyetinin bir gereksinimidir. Diğer yandan yoğurt diyeti boyunca günde 2 – 2.5 litre su içmek de sağlığınız ve diyet için gereklidir.

Yoğurt diyeti nasıl yapılır?

Yoğurt diyeti yaparken, çok geniş bir çeşitlilikte sebze ve meyve takviyesi yapmak sağlığınız için oldukça önemli olacaktır. Ancak karbonhidratlı tatlılar ve alkol gibi kalorili içeceklerden uzak durmak gerekiyor. Zaten yoğurt diyeti yapanlardan özellikle karbonhidrat alımını kesenlerde, 3-4 kilo verildiğini ortaya koyuyor.

Yoğurt diyeti ile kaç kilo verilir?

Yoğurt diyeti ile 5 günde ortalama 2 ile 4 kilo arası zayıflama sağlanabilmektedir.

Yoğurt Diyeti Listesi;

1.Gün;
Kahvaltıdan önce; 1 bardak su

Sabah Kahvaltısı; 1 fincan şekersiz çay, 300 gr. yağsız yoğurt

Öğle Yemeği; 1 kase sebze çorbası, 4 yemek kaşığı etli sebze yemeği, 300 gr. yağsız yoğurt, 250 gram karpuz.

Ara öğün; 300 gr. yağsız yoğurt, 1 fincan şekersiz çay, 1 porsiyon meyve (muz, çilek, elma ve karpuz).

Akşam Yemeği; 1 kase sebze çorbası, 60 gr. et (ızgara tavuk ya da kırmızı et olabilir), 300 gr. yağsız yoğurt.

Yatmadan önce; 1 bardak papatya çayı 3 adet kuru erik.

yogurt-diyeti-nasil-yapilir

2, 3, 4 ve 5. Günler; Kahvaltıdan önce 1 bardak su
Sabah kahvaltısı;1 fincan şekersiz çay, içine tahıl ya da yulaf ezmesi eklenmiş 300 gr. light yoğurt.

Öğle Yemeği; 1 kase sebze çorbası, 300 gr. light yoğurt, istediğiniz kadar meyve (karpuz,kavun,kivi)

Ara öğün; 300 gr. light yoğurt, 1 fincan şekersiz çay, istediğiniz kadar meyve ( muz,çilek ve elma)

Akşam yemeği; Balık (ızgara,buğulama ya da fırında pişmiş), salata ( 1 kaşık zeytinyağı eklenmiş), 1 bardak meyve suyu ve 2 dilim kepekli ekmek.

Not; Tüm diyet programlarını uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, diyete sadık kalmak ve adımları aynı şekilde takip etmek. Diyet listesinden çıkılması, gösterdiğiniz tüm çabaları boşa çıkarabilir..

Yoğurt diyeti yorumlarınız bizler ve diğer kullanıcılarımız için önemli.. Lütfen diyeti uyguladığınızda, yoğurt diyeti hakkında, olumlu veya olumsuz yorumlarınızı buradan bizimle paylaşın.. Sağlıkla kalın.

KadınlaHerşey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com