Kadınla Herşey

Bitki Çayları Kilo Verdirir mi, Nasıl Zayıflatır?

Bitki Çayları Kilo Verdirir mi, Nasıl Zayıflatır?

Zayıflatan bitki çayları ile sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkündür. Bu çaylar doğal yolla elde edilen bitkilerden olmalıdır. Diyet yapmak isteyenler listelerinde mutlaka bitki çayı bulundururlar. Peki bu çaylar gerçekten zayıflatıyor mu?

Son yıllarda obezite ve şişmanlık, dünya çapında pek çok kişinin sorunu haline gelmiştir. Bu durum beraberinde,  pek çok zayıflama ürününü de ortaya çıkarmıştır. Kimyasal maddeler kullanılmadan, doğada bulunan bitkilerden faydalınarak hazırlanan bitki çayları bunlardan biridir. Bu bitkilerden kimisi metobolizmanın hızlanmasına ve tok tutmasana neden olduğu için tercih edilmektedirler. İçeriğinde yağları parçalıyıcı enzimler olan bitkiler, çayları tüketildiğnde fayda sağladığı görülmüştür.

Bitkisel Zayıflama Çaylarının Etkisi

Piyasada çok fazla sayıda bulunan zayıflama etkili bitki çayları, tek bir bitkiden olabildiği gibi (örn: beyaz çay) farklı sayıda bitkilerin karışımından da hazırlananları vardır. Bu çayların hemen hemen hepsinde yeşil çay bitkisi bulunmaktadır. Bu bitki vücuttaki ödemi sökme etkisi yarattığı için çok tercih edilmektedir. Bu çaylar, aşırı tüketiminde kişide ishal, mide ağrısı gibi sağlık problemleri görülebilmektedir. Bu nedenle günde üç bardaktan fazla içilmemesi tavsiye edilmektedir. Doğru kullanıldığında etkili olan zayıflama çayları hızlı ve etkili bir şekilde fazla kilolardan kullanan kişinin kurtulmasını sağlamaktadır.

bitki çaylarıyla zayıflamak mümkün mü

Bitki Çayları Nasıl Zayıflatır?

Zayıflama çayı olarak bilinen bu bitki çaylarının kişide oluşturduğu en büyük etkilerden biri de tok tutma özelliğidir. Tok tutma özelliği sayesinde kişiler aşırı yeme isteğinde bulunmayacak ve ihtiyacı olan kadar yiyeceği tüketecektir. Bu etkinin tam olarak oluşabilmesi için bu çayların yemeklerden en az yarım saat önce içilmesi gerekmektedir. Böylelikle çayların etkisinden tam olarak istifade edilmiş olacaktır. Kişinin doğal ve geleneksel yöntemlerle zayıflamasını sağlayan bu bitki çayları sindirim sistemini düzelterek hızlı kilo verilmesini kolaylaştırmaktadır. Vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olan bu bitki çaylarının, kişideki vücut direncini de artırdığı bilinen bir gerçektir. Bu bitkilerin kişide fizyolojik olarak etki vermesinin yanında, psikolojik olarak da, olumlu etkiler gözlemlenmektedir. Stresi azaltan ve yorgunluk hissini gidermeye yarayan bu çayların rahatlama amaçlı olarak da kullanıldığı görülmektedir.

Günlük alınan fazla kalorinin atılmasını sağlayan zayıflama çayları, sağladığı faydalar nedeniyle beslenme uzmanları tarafından da tavsiye edilmektedir. Ancak yine de uzmanlar metabolizmanın tembelleşmesine neden olabileceği için uzun süreli olarak kullanılmaması gerektiğini söylemektedirler. Zayıflatan çayların günde üç bardağın üzerinde tüketilmemesi gerektiği de yine uzmanların uyarısıdır.

Zayıflatan çayları seçerken dikkat edilecekler:

Bitki çayları için aktarlardan yardım alabilirsiniz. Öncelikle seçiminiz paket çaylar yerine aktardan kilo/gram ile alınan çaylar olmalı. Hem daha taze olarak tüketmiş olacaksınız hemde daha doğal olanı seçmiş olacaksınız. Markalı bitki çayı alacaksanız güvendiğiniz bir marka olmalı.

Çayların vücudunuza başka etki yapmaması için her zayıflama çayını tüketmeyin. Araştırın ve size yan etki yapabilecek unsurları belirleyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com