Kadınla Herşey

Şok Diyet Listesi: 5 Günde 5 Kilo!

Şok Diyet Listesi: 5 Günde 5 Kilo!

Şok diyetler hayatımıza son birkaç yılda girdi. Sağlığı tehdit ettiği gerekçesiyle bir kesim tarafından karşı çıkılsa da düzenli ve bilinçli uygulandığı takdirde şok diyetler detoks etkisi de yapmaktadır.

Bu diyetler hakkında bilmemiz gereken en önemli nokta; şok diyetleri ciddi kilo problemi olan kişilerin uygulamaması gerektiğidir. Beş kilo diyetini hiç duydunuz mu? Bu diyetler en fazla 3 kilo fazlası olan sağlıklı beslenen kişiler için uygundur. Biz de, 5 gün uygulanan ve sonucunda 3 ila 5 kilo vermenize yardımcı olan diyetimizi sizler için veriyoruz. İşte şok diyet listesi:

 5 Günde 5 Kilo Diyeti

Diyetimizin ilk günü;
İlk gün sadece haşlanmış patates tüketin. Öğün arası vermeyin. Kahvaltıda başlamak üzere üç öğün, haşlanmış patates yiyin. Patatesleri yerken kesinlikle tuz, baharat , yağ kullanmayın.

Diyetimizin ikinci günü;
İkinci gün öğün kısıtlamamız yok. Gün boyunca ve hatta gece de acıkırsak bolca sebze ve yeşillik tüketiyoruz. Tek şartımız kesinlikle yağ ve tuz kullanımı olmayacak.

Diyetimizin üçüncü günü;
Bugün diyetimizin en zorlu günüdür. Genellikle bu günde açlıktan diyet bırakılır. Bunu engellemek için biraz gıda takviyesi alacağız. Bugün öğünlerimizde sadece kırmızı et yiyeceğiz. Kahvaltımız da dahil olmak üzere. Etleri haşlanmış olarak tüketeceğiz. Etlerimizde kesinlikle tuz, yağ ve baharat kullanmayacağız.

5 günde 5 kilo diyeti listesi

Diyetimizin dördüncü günü;
Bugün çok renkli bir gündür. Bolca meyve ve meyve suyu tüketeceğiz. Bol şekerli meyvelerin miktarlarına dikkat edersek iyi olur. Meyvelerimizi kesinlikle baharat, krema ve tatlandırıcılarla süslememeliyiz.

Diyetimizin son günü; Bugün sabah kahvaltımız dahil her öğünde 2 şer adet haşlanmış yumurta yiyeceğiz. Akşam yumurtamızı dilersek çok az sıvı yağ ile pişirebiliriz. Kesinlikle ekmek tüketimi yok.

Diyetimizi uygularken kesinlikle ekmek tüketmeyeceğiz, bol su tüketimine dikkat edeceğiz, kahve ve çay kullanımını azaltamıyor isek mutlaka sıfır şeker ile tüketmeliyiz. Bu şok diyeti 5 günden fazla uygulamayınız. Kilo verseniz de vermeseniz de bir sonraki şok diyetiniz için mutlaka 1 ay geçmesi gerekir. Yoksa sağlığınız bozulabilir.

“Ben diyet falan yapamam, kendimi sıkıntıya sokamam!” diyorsanız o halde diyet yapmadan zayıflama yöntemleri ilginizi çekebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com