Kadınla Herşey

Negatif Enerjiden Kurtulma Yöntemleri

Negatif Enerjiden Kurtulma Yöntemleri

Hepimiz pozitif enerji ile dolu yaşamak için ne kadar çabalarsak çabalayalım, isteğimizin dışında negatif enerjilere de maruz kalıyoruz. Bunlardan basit yöntemlerle kurtulabiliriz. İş, sadece yöntemleri bilmekte.

Hayatımızın birer parçası haline gelen cep telefonları başta olmak üzere, bilgisayar, tablet gibi birçok elektronik cihazdan yayılan dalgalardan kaynaklı elektromanyetik kirlilik, vücutta stres ve yorgunluğa yol açıyor. Çevremizde yer alan ve bütün akım taşıyan kablolar ile elektrikli aletler, yüksek gerilim hatları, televizyonlar, baz istasyonları gibi farklı elektromanyetik dalgalar yayan unsurlarda mevcuttur. Bu elektromanyetik dalgalar, vücudumuzda birikerek elektrostatik yük birikimine neden olmaktadır. Peki bu biriken elektrik yükünü nasıl boşaltırız?

Negatif Enerjiden Korunma ve Kurtulma Yolları

Negatif enerjiler sizi yorgun bırakarak daha fazla olumsuz duygular hissetmenize neden olurlar. Bunun tersi de olmaktadır; yorgunluklarınız daha çok negatif enerji ile dolmanıza zemin hazırlayabilir, vücut direncinizi düşürebilir. Sizi enerji düşüklüğüne ve yorgunluğa sevk eden nedenleri de bilirseniz, neler yapmanız gerektiği hakkında daha bilinçli adımlar atmış olursunuz.

Neler Yapılabilir?

Vücutta biriken elektrik yükünün boşaltılması için çıplak ayakla toprağa basılması veya herhangi bir metale dokunulması gerekmektedir. Gün içinde maruz kalınan elektromanyetik dalgaların etkisinden çıplak ayakla toprağa basarak kurtulabilirsiniz. Doğanın ve toprağın bu zararlı enerjileri emdiğini ve kendinizi daha sakin daha zinde hissettiğinizi göreceksiniz.

Duş alıp uyumak da başka bir yöntem. Su, vücudun elektriğini alırken aynı zamanda ferahlamanızı sağlar. Su ve toprak çok iyi birer nötrleyici maddelerdir.

Sizi dinginleştiren müzikler dinlemeye özen gösterin. Müziğin hem ruha hem de bedensel sağlığa faydaları tartışılamaz. Bu nedenle evinizde dinlediğiniz müzikler titreşimimizi doğrudan etkiler ve arttırır. Hangi tür müzik dinlerseniz dinleyin, sizi hüzünlendiren, acıklı müziklerden uzak durun.

Evinizde tütsü veya adaçayı yakın. Bunlardan çıkacak olan muazzam kokular, hem evinizdeki negatif enerjiyi hem de sizdeki negatif enerjiyi alacak, ruhunuzu dinlendirecektir.

Bulunduğunuz mekanda mum yakmak da sizdeki negatif enerjinin dağılmasına yardımcı olacak olan en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle yatak odanızda, yaygın kullanılan aydınlatmaların dışında mum yakmanız, yaşam alanınızı daha çok rahatlatacak, size zindelik katacaktır.

Evinizde kaktüs yetiştirebilirsiniz. Evet bildiğiniz, kimilerin suratına bile bakmadığı o kıymetli bitki aslında sizin için birer enerji kaynağıdır. Evinizdeki radyasyonu ve bundan kaynaklı oluşan negatif enerjiyi emerek, size daha rahat ve zinde bir yaşam alanı sunar.

Tüm bahsedilen bu yöntemler dışında, elbette sizin ruh haliniz ve dünyaya bakış açınızda, negatif enerjiden kurtulmanız için oldukça önemli bir etkendir. Bu nedenle hayata ve yaşadığınız her hangi bir olumsuzluğa, daha pozitif ve olumlayıcı bir tutum geliştirmek elbette mümkün ve çok daha iyidir.

Dünyayı sevgi ile kucaklamak sanırız ki hemen her şeyin ilk kuralı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com