Kadınla Herşey

Kadınlar Üzerinden Instagram Paylaşımları!

Kadınlar Üzerinden Instagram Paylaşımları!

“Erkeklerin imkanı olduğunda kadınları kullanmakta sınır tanımazlar” denir. Bu imkan ‘kısıtlanmamak!’. Öyle yada böyle; ahlakla yada dinle, eğitimle yada empatiyle… Bir erkeğin nefis yularını bir şekilde tutmadığınızda, o erkek dönüp bir insanı “yuları tutulana” benzetiyor ve meydan okuyor: “İşte beni de böyle tutmadığınız için ben tutuyorum; istediğim gibi, sınırsızlığımın, doymazlığımın, ahlaksızlığımın istediği gibi!”

Medya… Ah medya…

Ne güzelde fırsat verir her şeye. Sorsanız tarafsızdır. İlkeli olmaktan değil. Nemalanmaktan payını kaçırmamak için!

Instagram‘da bir dalaşmadır sürüp gidiyor. Tony Toutouni instagram hasabında kendini Dan Bilzerian ile bir tutup! “etrafında güzel kadınlar, lüks içinde yaşamak” konulu bir kapışmaya koyuluyor. Kapışma; paralarının hesabı değil!, arabalarının sayısı değil!, evleri hiç değil!.. Kapışma; hakim olduklarını(!) gösterdikleri kadınlar üzerinden! Travers Beynon instagram hesabı ile devam ediyor bu serüvene!

(Resimleri buğulamak zorunda kaldım!)

tony-toutouni-instagram-resimleri

Taş Devri Kafasına…

Hani bilirsiniz, tarihte taş devrine gönderme yapılarak yansıtılan bir kare vardır. Bu kare, yıllarca medya sayesinde çoğu yerde (çizgi filmlerde, filmlerde) bilinçsizce ve pervasızca kullanılmıştır: “kadının saçından tutup sürükleme karesi!”

Dünya gelişirken, ileriye giderken geriye dönüşün kareleri kendini gösteriyor. Biz ileri giderken geriye dönüşü “doğallık” olarak yorumluyorduk ama ne bilelim ki “beyinlerin de geriye gittiğini!”.

“Instagram’da Tasmalı Kadın Paylaşımları, Trendi…” bu başlıkları internet dünyasında kullanarak ilgi çekmeye çalışanlar da en az bu rezalet paylaşımları yapan “instagram canlıları” gibi sorumludurlar. Ancak medya ve internet yayıncılığı için temel kural ne yazık ki ‘önce kazanç‘ olunca bu başlık sadece bir ‘başlangıç’ olacaktır…

travers-beynon-instagram-resimler

Medya sektörü tam yol ileri..!

Sitelirinde Dan Bilzerian serveti ile haberler yapıp, Travers Beynon ve türevleri ile ziyaretçi çekip hit kapma yarışına giren sözde magazin medayacıları nedense, Bilzerian’ın paylaşımlarına ağız ucuyla laf söylüyorlar! Onun kadın bedeni kullanımının tavan yapan fotoğraflarını bir yandan ‘Dan Bilzerian’ın zenginliği’ diyerek överken, bir yandan da eleştirme lütfunda! bulunuyorlar.

Sosyal medyada erkeklerin hadlerini aşma cüretini veren kim? Etrafında bir sürü kadınla çekilen resimleri derleyerek site ziyeretçilerine büyük bir görsel şov gibi sunan, ‘tıklayın, izleyin.. ‘ oyunlarıyla hit toplama yarışına giren kim?

Son söz..

Lüks hayat yaşayan erkekler! fotoğraf yarışına girmiş. Cümle-alem seyir içinde. Kimileri tepki içinde. Sonuç: Parası olan yaşıyor, olmayan paylaşıyor, kimi canlılar beğeniyor, bu rezilliğin başrol oyuncularına kurban edilen! kadınlar susuyor.

Dünya dönüyor…

KadınlaHerşey.com | Sosyal Yorumcu

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com