Kadınla Herşey

İçinizdeki Gücü Hissedin ve Onu Açığa Çıkarın!

İçinizdeki Gücü Hissedin ve Onu Açığa Çıkarın!

İçinizdeki gücün farkına varır, hisseder ve onu açığa çıkarma yöntemlerini bilirseniz hayatın sizi kontrolünü de bir şekilde kısıtlamış olursunuz. Kendinizi keşfetmek, ne yapabileceğinizin farkına varıp isteklerinizde daha kararlı olmanızı sağlar. Nedir bu içteki enerji? İçteki enerjiyi keşfetmenize engel olan negatif enerjilerden de kurtulmayı ihmal etmeyin!

Evrendeki Yerimizi Biliyor muyuz?

Hayat, bize sunulan bir hediyedir. Aldığımız her nefes bir nimet, şükran duymamız gereken bir olaydır. İçerisine doğduğumuz, var olduğumuz evrenin sesine ne kadar kulak veriyoruz? Onu ne kadar dinliyor ve kucaklıyoruz? Onunla ne kadar beraberiz ve bütünleşiyoruz? Evren, dünya, doğa… Hepsi birer mucize ile karşımızda dururken biz bunların hangi birinin farkında ve bilincindeyiz?

Yaratılış muhteşem bir sistem, muazzam bir olaydır. Bizler hayatın tam içerisine doğarız. Normlar (değerler ve yargılar) çerçevesinde büyütülür, kalıplara büründürülür, olması gerektiği gibi (istenildiği gibi) bir hale getiriliriz. Peki bütün bu normlardan ve gerekliliklerden sıyrılıp, bir kez olsun kendimizi dinlemeye ve yaratılma sebebimizi düşünmeye çalıştık mı? Kendimizin, varlığımızın, yaratılışımızın muazzam ürünü, ruhumuzun gücüne erişebildik mi?

Bugün, şu dakika siz bu satırları okumaktayken, bunu birlikte gerçekleştirebiliriz!

Kendinizin ve gücünüzün farkına varın!

Çoğumuz yaşam koşullarının zorluğundan, sıkıntı ve yoğunluktan dolayı kendini ihmal eder. Sabah uyanırız, kahvaltı hazırlama telaşı, veya işe yetişme derdi, gün boyu işte, evde, dışarıda, hep bir koşturmaca… Sonunda stres yüklü bir beden ve yorgun bir zihin… İlk başlarda her iş size zevk verir; koşturmak, tempo hayatınıza renk katar. Ancak rutinlik kazandığı taktirde bu durum sizi bunaltır ve çaresizliğe sürükler.

Vücudunuzu ve zihninizi her zaman canlı ve pozitif tutmanızın yolu sadece kendinizi dinlemenize, kendinizi iyi tanımanıza, kendi iç sesinize kulak vermenize ve asla hayatta diğer şeyler (iş, eş, sıkıntılar) için kendinizi ihmal etmemenize bağlıdır. Öncelikle siz iyi olmalısınız! Siz iyi hissederseniz bu etrafınıza da yansıyacak ve her şey, bütün ilişkileriniz çok daha sağlıklı ve yürütülebilir bir hal alacaktır. Her şeyden önce siz! Bunu unutmayın!

Kendinizi düşünmek ego, bencillik değildir! Kendinizi düşünmek sizin dışınızdakileri “hiçlemek” de değildir! Hayatı yaşayan sizseniz önce nasıl yaşamanız ve nelere nasıl bakmanız gerektiğini bilmek ve bununu içinde önce kendinizde bunları hissetmek zorundasınızdır. Ancak siz kendinizi bilirseniz etrafınıza daha hakim ve kendinizi istediğiniz şekilde konumlandırarak el atabilirsiniz. Ve hislerinizle…!

Evrenin sesinini duyun ve onunla  konuşun!

Kendinizi yenilemek ve ruh ve beden sağlığınızı daha da iyileştirmek için evrenin sesine kulak verin. Evren sonsuzdur… Evren; tabiattır, doğadır, sessizlik anında geceyi duymak, kuşları dinlemektir. Düşüncenin iyileştirici gücünü kullanın. Siz doğayla uyumlu yaratıldınız ve bu gücü hissederek kendinizi doğadan koparıp atmayın. Buna/doğaya dahil olun! Sağlıkla ilgili veya diğer sorunlarınız için doğanın döngüsünde olduğunuzu ve bu süreçlerde tek olmadığınızı düşünün.

evrenin sesine kulak verin ve isteklerde bulunun

Evrenle kendi dili ile konuşun!

Evren, şu andır; nefes aldığınız hava ve atmosferdir. Evrende zaman kavramı yoktur. İstediğiniz bir dileği, ‘-acak, -ecek’ gibi gelecek zaman kipleri ile sunmayın. Mesela eşinizin sizi gerçekten çok sevmesini istiyorsunuz, yada bir ev veya araba. Eşim beni ‘sevecek, sevsin’ yada arabam, evim ‘olacak, olsun’ diye bir kullanıma girmeyin söylemlerinizde. Eşim beni ‘sevebilir’. Ben eve ve arabaya sahip ‘olabilirim’. Evrenin zamanı şuan ise, biz de şuan tüm bu güzelliklere sahibiz.

İstediğinize sahip olmuş gibi davranın!

İnsan beyni düşüncelerle gerçekleri ayırt etmez. Bir şeyin olmadığını düşünüp olmasını istemekle, olmuş gibi düşünmek yada olabilir şeklinde düşünmek sizi buna daha çok yaklaştıracaktır. İsteyin. Dua edin. Düşüncenizde ne olamadığınız, neye sahip olamadığınız değil; olmuş gibi düşünceler olsun. Tepkileriniz o şekilde şekillensin.

Her şey sizinle ve size bağlı. Çünkü bu irade size verilmiş. Ancak unutmayın ki, size verilen iradenin dışında da olaylar gelişebilecek ve kimisine müdahale gücünüz olmayacak yada bunu yapamayacaksınız. Unutmayın evrende sadece siz yoksunuz. Evreninde bir düzeni kuralı var. Sizi siz olun! Kendinizi tanıyın ancak her şeyi değiştirebileceğiniz gücüne kapılmayın. Size ait olanları değiştirin, gerisi gelecektir.

Yeter ki siz kendinize ve evrene kulak verin, duyumsayın ve sarılın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com