Kadınla Herşey

Kadınlar Neden Topuklu Ayakkabı Giyer?

Kadınlar Neden Topuklu Ayakkabı Giyer?

Kadınların neden topuklu ayakkabı giydiğini hiç düşündünüz mü? Babet veya terlik gibi, tabanı düz yığınla ayakkabı çeşidi varken neden renk renk topuklu ayakkabıları görürüz kadınların ayaklarında?

Aklınıza ilk olarak topuklu ayakkabının boyu uzattığı gelebilir, evet bu da etkendir ancak kadınların topuklu ayakkabıya ilgisi bu kadarla sınırlı değildir. Kadınların tercih sıralamasında topuklu ayakkabıların bacakları daha ince, daha uzun ve daha güzel göstermesi, popoyu dikleştirmesi, ayaktayken çıkarttığı sesle kadınları daha çekici kılması ve bacakları, kalçayı çalıştırması ilk sıradadır. Ayakları büyük olan bayanların ayaklarını daha küçük göstermesi de bunun için oldukça avantajlı bir seçenek.

topuklu-ayakkibi

Topuklu ayakkabıya bilimsel araştırma ne diyor?

Ancak kırmızı tabanlı ayakkabıların mucidi olan Christian Louboutin bize başka bir “tez” sunuyor: “Kadınlar güçlü orgazm yaşadıktan sonra ayak parmakları içeri doğru kıvrılır; yüksek topuklu ayakkabı giydiğinizde ayağınız, orgazm olmuş gibi şekil alır. İşte, bu yüzden kadınlar; topuklu ayakkabılar üzerindeyken daha mutlu, daha dişi, daha seksi hissederler. Bilinçaltı; topuklu ayakkabılarla her adımda, yeniden orgazm olmuş hissini yaşatır.”

Ne dersiniz, Christian Louboutin haklı mı?  Kadınların topuklu ayakkabılara olan ilgisinin bilimsel bir açıklaması olması gerekirdi. Özellikle kırmızı tabanlı, sivri topuklu ayakkabılar! Sizce de tutkuyu çağrıştırmıyor mu?

Yapılan farklı araştırmalar da farklı tezler ortaya koyabilmekte. Dikkat edilmesi gereken konu, topuklu ayakkabının kadınlar açısından çekici olmasının yanında aynı zamanda tırnak batması gibi fiziksel olumsuzluklara da yol açabilmesidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com