Kadınla Herşey

Hergün Ne Giysem Derdi! Çere mi, Çok Kolay!

Hergün Ne Giysem Derdi! Çere mi, Çok Kolay!

Çoğu kadının ortak derdidir kıyafet seçimi. Haksız da sayılmayız hani. Hele bir de çalışıyorsak; üstüne üstlük işe bir de sabahın köründe kalkıp gidiyorsak,bugün ne giysem diye düşünmeye bile zamanımız kalmayabiliyor. Ayrıca her sabah yaşanan bu trajikomik durum, bizi sabah sabah bir hayli strese sokabiliyor. Ancak kimse sizin yorgun argın geçen gününüzü, evdeki tonla işinizi, sabah erkek kalkmanın ne denli berbat bir duygu olduğunu bilmez, bilemez, bilmek de istemez. Ama siz iş yerinize girdiğinizde tüm gözler size çevrilir. Bunu yapan çoğu zaman da maalesef kız arkadaşlarınız olur. Sizi ayaktan saçınızın teline kadar inceledikten sonra işlerine devam edebilirler. Ama nasıl?

Çoğu zaman yoğun tempo nedeniyle kendimize bakmayı ihmal ederiz. Bu saçlarımıza, tırnaklarımıza, yüzümüze, en çok da kıyafet seçimlerimize yansır. Diğer kusurlar yada bakımsızlık halleri bir nebze kapanabilir veya telafi edilebilir ancak kıyafetlerimiz; onları saklamak ne yazık ki imkansızdır. Tabi mevsimlerden kış değilse! Ancak çoğu zaman dikkatleri çeken bizden öte kıyafetlerimiz olur. Örneğin eşinizle akşam yemeğine çıkacaksınız; hangi kadın alelade bir kıyafetle gider bu yemeğe? Evet, hiçbirimiz! Çünkü kıyafetler bir bakıma konuşur, vücudun dilidir onlar. Eşinizle bir akşam yemeğinde vücudunuz ‘seni seviyorum’ diye konuşmalıdır. Bunu da ancak bunu ifade eden bir kıyafet ile yapabilirsiniz.

bugün-ne-giysem

Her gün ne giysem diye kendinizi neden yoruyorsunuz?

Kıyafet seçimiyle ilgili olarak, çokça karşılaşılan bir husus da ‘sen kilo mu aldın’ ya da ‘zayıfladın mı sen’ gibi ifadelerin  tarafımıza sunulmasıdır. Arkadaşlarınızla buluşacaksınız ve keyfiniz yok ya da rahat olmak istediğiniz için bol ve tek renkli (ki bu çoğu zaman gri ya da siyah olur) bir bluz giydiniz ya da tişört. Öyle düşünüyoruz ki böyle bir kıyafet seçiminde siz de ‘kilo mu aldın sen’ ifadesine maruz kaldınız. Belki o sıralar kilo bile verdiniz, ama seçtiğiniz kıyafet sizi daha kilolu göstermek için maalesef sinsi oyununu oynadı.

‘Bugün ne giysem!’ derdine son verin!

Bugün size en yakışan kıyafetinizi giyin ya da sizin kendinize yakıştırdığınız, sevdiğiniz kıyafeti. Kapitalizmin ‘moda’ adı altında her sezon, tek bir düğme deliğini değiştirerek aynı tip kıyafetleri tekrar tekrar piyasaya sürdüğü bir tüketim çılgınlığına esir olmadan, ‘işte bunu giymeme izin vermiyorlar ki!’ gibi düşüncelerle kalıplaşan katı sistemin karşısında durarak, içinizden hangi kıyafeti giymek geliyorsa onu giyin. ‘Bana her şey yakışır!’ deyin ve giyin!

Her gün farklı kıyafet giymek zorunda değilsiniz. İki gün üst üstü neden aynı kıyafeti giymeyesiniz ki?

KadınlaHerşey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com