Kadınla Herşey

Doğal Ağrı Kesici Besinler

Doğal Ağrı Kesici Besinler

Ağrılar, bazen kronik olmakla birlikte bazense aniden gelişebilen ve vücudumuza oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Bu gibi durumlarda, insanların büyük bir kısmı eczanelerden alınan çeşitli ağrı kesicileri kullanarak ağrılarını dindirmeye çalışmaktadır. Bu yanlış bir düşünce değildir. Çünkü bazı ağrılar dayanılmaz olur ve ağrı kesicilere ihtiyaç vardır. Ancak unutulmaması gereken en önemli nokta; ilaçların kimyasal olduklarıdır! Bu nedenle de hepsinin yan etkileri bulunmaktadır!

Eczanelerden temin edilen reçeteli veya reçetesiz tüm ağrı kesicilerle, vücuda bir yandan fayda sağlarken diğer bir yandan zarar da verilmiş olunur. Bunun yerine doğal yollardan ağrıları dindirmek de mümkündür. İmkanlar doğrultusunda doğal ağrı kesicilerin kullanılması kişilere yan etkisiz bir şekilde fayda sağlamaktadır. Bu yüzden doğal ağrı kesicilerin bilinmesinde yarar vardır.

Doğal Ağrı Kesiciler Nelerdir?

Diş ağrısı için doğal ağrı kesici karanfil ve haşhaştır. İnsanlar arasında da sık sık kullanılan karanfil diş ağrılarına oldukça iyi gelmektedir. Bunun yanı sıra haşhaş da diş bölgesi üzerinde etkili bir ağrı kesici özellikleri göstermektedir.

Zencefil ve nane insanlarda kas ağrıları karşısında etkili olmaktadır. Özellikle soğuk algınlığı gibi problemlerde sıklıkla kullanılan nane ve zencefil çayları, vücudun güç kazanmasına, kasların kendisini toplamasına ve ağrıların hafiflemesine, dinmesine yardımcı olacaktır.

Elma sirkesi kullanılarak mide bölgesinde meydana gelen problemlere çare bulmak kolaydır. Bilindiği üzere elma sirkesi, birçok diyet listelerinin başında gelir. Bunun sebebi, onun iyi bir mide dostu olmasıdır.

Kulak ağrıları karşısında sarımsak kullanılması tavsiye dogal-agri-kesiciler-neleredilmektedir. Eskiler, bir miktar yağda, bir kaç diş sarımsak kavurur, bu sarımsaklı yağı kulağa dökerler, ağrıyı bu şekilde dindirirlerdi. Tabi bu yöntem ne kadar sağlıklı bilinmez ancak bilinen o ki, kulak ağrıları için sarımsak oldukça etkili bir ilaç.

Kiraz meyvesinin eklem ve baş ağrıları üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Mevsiminde yenilen taze kiraz, özellikle migren ve kronik başa ağrıları için en doğal ilaç konumunda.

Balık tüketilerek bağırsak ve karın rahatsızlıklarına önlem alınabilmektedir.

Yoğurt tüketilmesi adet öncesi dönemde ağrıların azalmasına yardımcı olmaktadır. Bilindiği üzere birçok rahim hastalığında ve özellikle vajinal enfeksiyonlarda ve vajina mantarı gibi rahatsızlıklarda doğal bir tedavi yöntemi olarak yoğurt, önerilmektedir.

Zerdeçal ise kronik ağrılar üzerinde ekili olmaktadır. Zerdeçal bilindiği üzere iyi bir antioksidandır. Bu nedenle birçok sebeple oluşabilecek ağrılara karşı doğal bir çözümdür.

İdrar enfeksiyonu problemi karşısında yaban mersini tüketilmesi faydalı olmaktadır. Bunun yanı sıra, özellikle kızılcık da, idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde, doğal ve alternatif bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Tuz kullanılması ayak ağrılarının hafiflemesine yardımcı olacaktır. Bu yöntem de eskilerden beri kullanılan bir doğal yöntemdir. Hazırlayacağınız tuzlu ılık suda ayaklarınızı bekletmeniz, hem ayak şişlikleri için hem de ağrıları için en doğal tedavi yöntemi ve ağrı kesicidir.

Ağız yaraları karşısında bal kullanılması önemli katkılar yapmaktadır. Ayrıca oluşabilecek ağrılara karşı da bal tüketmek, doğal bir ağrı kesici görevini görür.

Göğüs bölgesinde meydana gelen ağrılar için ise keten tohumu en iyi tercihlerden bir tanesidir. Harnup pekmezi de, özellikle soğuk algınlığından kaynaklı ağrılar için doğal bir ağrı kesicidir.

Kahve, yaygın problemlerden olan migren için sıklıkla kullanılması tavsiye edilen bir doğal ağrı kesicidir.

dogal-agri-kesici

Bacak bölgesinde meydana gelen kramplar için ise domates suyu önerilmektedir.

Patlıcan sinirleri yatıştırmasının yanı sıra böbrek ağrılarını dindirmek için de iyi bir seçenektir.

Böbrek ağrıları için hindistan cevizi de tüketilebilmektedir. Ayrıca hindistan cevizi mide ağrılarına da iyi gelmektedir.

Karaciğer üzerinde meydana gelen ağrılar için ise zeytin tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Romatizma ağrılarının dindirilmesi için ise biberiye kullanılması gerekmektedir.

 

KadınlaHerşey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com