Kadınla Herşey

Göğüs Nasıl Büyütülür?

Göğüs Nasıl Büyütülür?

Büyük ve gösterişli göğüslere sahip olmak birçok kadının hayalidir. Göğüslerinin küçük olduğunu düşünenler göğüs büyütücü çarelere başvurmaktalar. Bu çarelerden olan destekli sütyenler, silikon görevi gören aparatlar bir süre sonra bayanlarda sıkıntı yaratmaktadır. Göğüs büyütmek için yapılan silikon takviyesi de oldukça zahmetli bir operasyon olduğundan birçok kadın bu hayalini ertelemek zorunda kalmaktadır.

Her şeyden önce bilinmesi gereken konu, memelerin kişiden kişiye her şekilde değişiklik gösterdiğidir. Doku, ten, dolgunluk, şekil, kıvam her kadında farklı olduğundan her işlem herkeste kesin bir eşitliği sağlamamaktadır. Bu yüzden kimi işlemler vahim sonuçlar doğurmaktadır. Ancak işlemlerin ciddiyetine göre yapılan ön uygulamalar ve hazırlıklar bu konuda işlemin başarılı olması için test edilmektedir. Memeye yapılan her işlem doğal yapısının değişmesine neden olacağından seçimin iyi yapılması ve gerçekten gerekli görülüyorsa kesin karar verilmesi gerekmektedir.

Meme ne zaman büyür?

Memenin yapısı gereği sabit bir büyüklük söz konusu değildir. Bir göğüsün küçük diğerinin büyük olması, zamanla belli oranda her ikisininde büyümesi ve küçülmesi olağan durumlardır. Kalıcı olmamakla birlikte belli bir süreyi kapsayacak şekilde göğüslerin büyüme zamanları şu şekildedir:

  • Regl öncesi dönemde,
  • Emzirme dönemlerinde,
  • Uyarıldıklarında.

Göğüs uçlarının uyarılmaya açık olduğu ve bununla beraber memelerde büyümenin gerçekleştiği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu özellikten yola çıkarak meme büyütme masajları, geçici olan bu durumu sürekli kılma girişimleri olarak doğmuştur.

Göğüs büyütme yöntemleri nelerdir, büyük memelere nasıl sahip olunur, meme büyütmek için yapılması gerekenler

Meme büyütme yöntemleri nelerdir?

Meme büyütmek için yapılan uygulamalar; Meme büyütme ameliyatı, ameliyatsız meme büyütme, geçici meme büyütme, meme büyütme kremleri, masajları ve besin takviyeleriyle meme büyümesine destek olmak gibi farklı uygulamalar olmaktadır.

Ameliyatla meme büyütme yöntemlerinden örnek olarak silikon verilebilir. Kişinin isteğine ve bedenin yapısına uygun seçilen silikona karar verildikten sonra gerekli tahlilerin uygun çıkmasıyla kişiye yapılan anestezi sonrası silikon yerleşimi yapılmış olur. Ortalama bir saat kadar süren işlem sonrasında kişilerin kendilerini toparlaması için dinlenmeye ihtiyaçları vardır. Belirli kontroller sonrası artık kişi büyük memelerin sahibi olmuştur.

Silikonun belirli zamanlarda kontrol edilmesi gerekmektedir. Yeni üretilen silikonların uzun süreli olduğu ve zararının sıfıra yakın olduğu söylense de uzun süreli tecrübelerle ve kadından kadına değişecek farklıklarla bu durum zamanla netlik kazanacaktır. Ayrıca silikon seçiminde fiyata seçim yapılacaksa sağlık kriterleri göz önünde bulundurularak en az riskin olabileceği silikonlar seçilmelidir.

Ameliyatsız meme büyütme uygulamasına örnek Aquafilling verilebilir. Bu yöntem göğüs içine enjekte edilen madde ile yapılmaktadır. Sadece belli bir bölgenin anestezi ile bu işlemin yapılması ve yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanması bu yöntemin artılarıdır. Aynı zamanda silikon gibi zararının olmadığı söylenmektedir.

Kısa süreli meme büyütmenin orijinal ismi Flash Breast Augmentation olan uygulama; yani hızlı meme büyütme uygulaması, “1 günde büyük göğüslere sahip olun” sloganı ile ilgi çekmeyi başarmıştır. Bu teknikte göğüslere implant uygulaması yapılmaktadır. Küçük göğüslere sıvı enjekte edilmektedir. Uygulama sırasında hastalara lokal anestezi uygulanmaktadır. Birkaç saat süren işlem sonrasında kişiler günlük hayatlarına devam edebilmektedir.

Bu uygulamanın tek düşündüren yanı ise göğüs büyüklüğüne 24 saat sahip olunabilmesidir. En geç 18. Saat diliminde enjekte edilen sıvı vücut tarafından, idrar yolu aracılığı ile  dışarı atılmaktadır.

Bu uygulama gergin göğüslere yapılamamaktadır. Yani yaş sınırlaması vardır. Sarkık göğüslerde daha iyi sonuç alınmaktadır. Gergin göğüslere uygulama yapıldığında, uygulama sonrasında deride çatlakların meydana gelme riski olabilmektedir.

Özellikle hamile ve emziren bayanlara bu işlem kesinlikle uygulanmamaktadır. Bu 24 saatlik göğüs büyütme operasyonu genellikle özel çekimlerde, düğünlerde, ve mezuniyet partileri gibi önemli günlerde tercih edilmektedir.

1 günde meme büyütme, iri göğüslere sahip olma hayali kuran kadınlar için bir kurtarıcı gibi görünse de tek günlük bir mutluluk için riske girmeye değer mi konusu da bir hayli tartışılacak gibi görünüyor.

Bu uygulamayı yaptırmadan önce mutlaka doktorunuzla görüşüp meme dokunuz hakkında detaylı bilgiye sahip olmalısınız.

Göğüs büyütmenin zararları var mı?

Eskiden kalitesiz silikonlar yüzünden bu şekildeki haberlere rastlanılsa da günümüzde yöntemlere göre riskler değişmektedir. Ameliyat ve madde enjekte yöntemleri daha dikkatli olunması gereken uygulamalardır. Gerekli tahlillerin özenle yapılması gerekmektedir. Meme büyütme işlemlerinden memnun kalanlar olduğu gibi olumsuz tecrübelere sahip olanlarında varlığı unutulmamalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com