Kadınla Herşey

Kadınlar İş Hayatında Nasıl Giyinmeli?

Kadınlar İş Hayatında Nasıl Giyinmeli?

Çalışma hayatı ve özel hayat ayrımı elbette gözle görülür bir farklılıktır. İnsanlar arası ilişkilerden, davranışlara kadar bir çok konuda sınırlamalarımız ve gerek bizim gerekse bulunulan yerin koyduğu kurallar içinde bir yaşantımız vardır.

Renklerin dilini önemseyin!

Renklerin statü belirleme gibi bir özelliğini göz önüne aldığımızda, iş hayatında renk seçiminin ne kadar etkili olabileceğini görmüş oluruz. Çalışma hayatı erkekler ve kadınlar için belirli farklılıkları içermektedir. Bir kadının kendini çalışma ortamında konumlandırma düşüncesiyle, bir  erkeğin ki birbirinden ayrıdır.

Kadınların iş hayatında renk seçimleri

Yapılan araştırma sonuçlarına göre iş hayatında kadınların renk seçimlerinin pembe, mavi, lacivert, beyaz ve kahverengi, kırmızı renklerinden yana olduğu görülmüştür.

Ancak kurumsal ve devlet dairelerinde koyu renklerin hakimiyeti görülmektedir. Bunun nedeni, kadınlar açısından daha otoriter görünme duygusundan kaynaklanmasıdır. En çok tercih edilen renk ise siyah olmaktadır. Siyah rengin kadınlar arasında ‘ciddiyet’ açısından ilk sırayı aldığı çıkan sonuçlarda yer almaktadır. Bunu yine aynı otoriterliği yansıtan koyu lacivert renk takip etmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com