Kadınla Herşey

Kilo Vermenin Yolları, Zayıflamak İçin Öneriler

Kilo Vermenin Yolları, Zayıflamak İçin Öneriler

Zayıf bir görünüme sahip olabilmek için çeşitli zayıflama yöntemleri vardır. Zayıflamak istiyorum diyerek birçok farklı diyeti uygulamış olan ve sonuç alamadığında da yeni bir yöntem deneyen birçok kişi bulunmaktadır. Peki, zayıflamak için ne yapmalı bilersek daha kısa sürede zayıflayarak ideal kiloya kavuşabiliriz.

Zayıflama Yöntemleri

Zayıflamak için deneyebileceğiniz yöntemlerin ya bir kaçını koordineli yaparak günlere bölün yada birini sürekli yapın. Bir seferlik yahut kısa bir zamanlık yapılan işlemler yarar sağlasa da farkedilmeyecek derecede etki ortaya koyarlar. Farkedilebilmesi için o etkilerin birikmesi ve farkındalık oluşturacak seviyeye gelmesidir. Yani farkedeceğiniz süre geçmelidir. Bunun için zamana ihtiyacınız var, sabredin ve kendiniz için mutlaka zayıflamanın yollarını bulacağınıza inanın!

Diyet uygulamak: Diyet, kilo vermenin olmazsa olmazıdır diye biliriz. Diyet deyince hemen aklınıza bir kibrit kutusu peynir, bir dilim ekmek gelmesin. Günümüzün diyet anlayışı artık çok değşti. Herşeyi yiyerek diyet yapılabildiği gibi, çok kısıtlamadan da diyet yapılabilmektedir. Çünkü artık besinlerin değerleri hakkında daha fazla bilgi sahibiz ve neyin yerine neyi bolca tüketebiliriz biliyoruz. Diyet, şu an zayıflamanın yinede gözdesi. Ancak diyetsiz zayıflama yöntemlerinin de geçerliliğini koruduğunu unutmayın! Yapmanız gereken sizin için ideal diyet programını bulmak ve uygulamak. Artık çok sıkı programlar yok. Size keyif vereni seçmeniz yeterli.

kilo vermek istiyorum

Spor yapmak: En basit spor olan yürüyüş yapmak bile başlı başına zayıflamada etkilidir. Ve artık biz yürüyüşü bir spor gibi anlamlamlandırıyoruz. Oysa ki yürümek zaten doğanın seyri. Ne yazık ki araçlara hapsolan toplum, yürümek için zaman, mekan eksenine sıkışmak zorunda kaldı. Yürüyüş yapın. Hemde zaman ayırmadan. İşlerinizi yürüyerek yapın, bu bile yeter. İmkanınız ölçüsünde vücudun kilo vermesine çok büyük katkı sağlayan egzersizeleri de yapabilirsiniz. Mesela yüzerek bütün vücudunuzu çalıştırabilirsiniz.

Saunaya gitmek: Ter atmakla kilo vermek ortak bir eylemdir. Terlemek yağ yakımı demektir. Vücut ısısının aşırı artmasıyla eriyen vücut yağlarının seyrelmesi ve incelmeniz demektir. Bunun için sauna terapileri ancak devamlılığı olduğunda faydası tam olarak açığa çıkacaktır. Böyle bir imkanınız varsa ve ciddi sağlık problemleriniz yoksa denemeye değer. “Saunaya gidemiyorum, o halde nasıl zayıflarım” diyorsanız, sauna eşfomanı deneyebilirsiniz.

Sauna eşofmanları: Saunaya gidecek imkan ve zamanınız yoksa yahut durumunuz müsait değilse o halde sauna eşofmanı yada zayıflama eşofmanları deneyebilirsiniz. Bu eşofman sizi aşırı terleterek kilo vermenizi sağlıyor. Bunun içinde hastalık, hamilelik gibi riskli durumlar olmamalı. Biraz zahmetli de olsa sonuçları için katlanmaya değecektir.

Zayıflama ayakkabısı: Tabanının özel yapısıyla ayak akupunkturu şeklinde uyarılarla gerekli sinirlerin uyarılması sonucu hareketlilik sağlıyor. Böylece normal yürüyüşlerinizin daha fazla size etkisini artırıyor. Zaten yürümeyi seviyorsanız bunlarla biraz daha fazla kilo vermeniz mümkün olabilir.

Akupunktur tedavisi: Bu tedavi ile vücudunuz uyarılma şeklinde kilo vermeniz sağlanıyor. Noktasal uyarılar vücudun hantal yerlerini harekete geçirerek işlemesini, ve zayıflamasını sağlıyor. Biraz bütçenizden ayırabilecekseniz bu yöntemi de deneyebilirsiniz.

Mide kilidi/kelepçesi mide daraltma: Midelerin içerinden (vücut içinden) kelepçe tarzında sıkılmasıyla küçültülen midelerin daha az yemek alması sağlanıyor. Bu sürede tabiki hacim olarak küçülmüş mideye sizin ihtiyacanız olan besinler gönderiliyor. Zaten küçük bir mideniz olacağından onu abur cuburla doldurmuyor, vücudunuza ihtiyaç olacak besinleri yiyorsunuz. Tabi bu işlem ameliyat ve sıkı doktor gözetimi gerektiriyor.

Zayıflama hapları: Bu haplar biraz ticari ağırlıklı girişimler olsa da kilo vermenize yarayanları olabilmekte. Ancak bunlar kilo vermenizi sağlamaktan ziyade kilo almanızı, iştahsız olmanızı sağlıyor. Dolayısıyla kilo seviyeniz zamanla düşübeliyor. Zayıflama tozları, hapları gibi her yerde satılan ürünleri almamak en iyisi. Bu konuda doktor tericine güvenerek seçim yapmanız yararınıza olacaktır.

Zayıflamak için hangi yöntemi seçerseniz seçin, her birinde dikkat edilmesi gereken öncelikli konu sağlık olmalıdır. Kişinin sağlığını bozacak şekilde hızlı ve düzensiz kilo vermesi hem daha sonra bu kiloların aynı hızla alınmasına neden olacak, hem kişinin psikolojisini bozacak hem de vücudun ihtiyacı olan besinlerin alınmaması söz konusu olduğunda kişinin sağlığı da ciddi ölçüde bozulacaktır. Seçeceğiniz yöntem ne olacaksa mutlaka artılarını ve eksilerini, faydalarını ve zararlarını iyi araştırıp size uygunluğundan emin olun.

kilo vermek için ne yapmalıyız

Kilo vermek için ne yapmalıyız?

Hiç birşey yapamıyorsanız bunları yapın;

  • Taşıtlarla ulaşımı azaltın, yürüyün: Böylece yürümeye zaman ayırmak zorunda kalmayacak ve gün içinde hareketsiz saat diliminiz azalıp hareketli saat diliminiz artmış olacaktır. Bakın yürümek ne kadar faydalı!
  • Kiloya sebep olan aşırı ekmek yemeği azaltın: Günümüzde üretilen ekmekler ne yazık ki kilo almaya elverişlidir. Yapısı oynanmış buğdaylar, kullanılan ilaçlar vücut sistemini olumsuz etkilediği için aşırı kilo almayada zemin hazırlıyor.
  • Bol su için: Su içmek için neden gerekmiyor. Her zaman her koşulda su içilmeli. Ancak ne kadar su içerseniz o kadar arınır ve vücudunuzdan atılması gereken fazlalıklara yol gösterirsiniz.
  • Meyve ve sebzeye ağırlık verin: Taze olmak kaydıyla acıktığınız durumlarda uygun meyve ve sebze yemek sizi tok tutacak ve başka şeyleri yemenizi bir müddet erteleyecektir. Vücudunuza vereceği faydaları zaten ayrıca okumalısınız.
  • Hazır gıdalardan kaçının: Bütün hastalıkların en temel sebeplerinden biri ne yazık ki işlenmiş gıdalar. Sindirim sisteminizin işleyişini olumsuz etkileyerek kilo birikimine sebep oluyor.

Görecekseniz bir süre sonra yapmaya başlayacağınız herhangi bir zayıflama yöntemi için vücudunuz hazırlanmış ve daha rahat kilo vermeye müsait hale gelmiş olacaktır.

Günümüzde baktığınız zaman herkesin zayıflamak için sunduğu bir öneri mutlaka vardır. Kimi “ekmeği kes, pilavı kes, makarnayı kes” derken kimi de “porsiyonlarını küçült ve her gün bir saat yürüyüş yap” demektedir. Her ne kadar bu söylenilenlerin doğruluk payı olsa da bunlar için tam anlamıyla doğru demek yanlış olacaktır. Mesela ilk görüşte belirtilen besinlerin alınmaması durumunda vücudun ihtiyaç duyduğu karbonhidratı alamaması da bazı sorunlara yol açacaktır. Üstelik istediğiniz kiloya sorunsuz olarak erişseniz bile tekrar bu besinleri almaya başladığınızda verdiğiniz kiloları hızla geri alarak hem vücudunuzu deformasyona uğratmanız söz konusu olmaktadır hem de psikolojik olarak etkilenmeniz söz konusudur.

En iyi zayıflama önerisi kendinizi tanıyarak uyguladırlarınızdır. Bunun için bir uzmanın da kontrolü altında kalıcı kilo vermek için zayıflama yöntemleri içerisinde sizin için hem en doğru hem de en kalıcı çözümü bulmuş olacaksınız. Kontrollerle bu sürecede uzman kontrolünde yön verebileceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com