Kadınla Herşey

Zayıflama Eşofmanı Zararları Nelerdir?

Zayıflama Eşofmanı Zararları Nelerdir?

Günümüzde herkes, kadın ya da erkek fark etmeksizin az veya çok, fazla kilolu olduğunu düşünmekte ve bu fazla kilolardan kurtulmak için çeşitli yöntemler ve zayıflama yolları denemektedir. Bu zayıflama yöntemlerinden biri de zayıflama eşofmanı kullanmaktır. Özellikle spor yapmak için vakti olmayan kişiler, güreş veya boks gibi sporlarla ilgilenenler, müsabakadan önce terleme yolu ile daha az tartılmaya çalışan sporcular tarafından kullanılan bu eşofmanlar yağ yakmamaktadır.

Zayıflatan Eşofmanın Etkileri

Bu tarz eşofmanlar yağ yakmadığı için kalıcı kilo vermeyi sağlamamaktadır. Burada terleme yoluyla vücuttaki toksinleri atmanız sağlanmaktadır, ancak sonrasında içilen su ile verildiği sanılan kilolar geri alınmaktadır. Kalıcı kilo vermek için harcadığınız enerjinin aldığınız kalori miktarından fazla olması gerekmektedir. Bunu da az hareket ediyorsanız az ve kalorisi düşük yiyecekler tüketerek ya da egzersiz yaparak aldığınız kaloriden fazlasını yakarak sağlamanız mümkün olmaktadır. Bunlar dışında vücutta bulunan yağların yakımı gerçekleştirilememektedir.

kosu

Zayıflama eşofmanı kullanılarak vücutta aşırı su kaybı yaşanmaktadır, bu sebeple de bu eşofmanlar kullanılırken bol su tüketilmesi gerekmektedir. Spor yaparak terlediğinizde toksinlerin vücuttan atılmasını sağladığınız için bu şekilde terleme hem gerekli hem de doğaldır, ancak bu eşofmanları kullanarak terlediğinizde eşofman hava almadığı için kısa süreli terlemeler gerçekleştirmeniz gerekmektedir, zira toksinlerin atımı için terin buharlaşması ve cilt yüzeyinde kalmaması gerekmektedir. Bu sebeple spor yaparken bu eşofmanları (kilo verme eşofmanı) kullanmamak gerekmektedir. Aksi takdirde aşırı su kayıpları yaşanarak, ciddi sağlık problemlerinin yaşanmasına neden olmaktadır.

esofman

Orta dereceli su kayıplarında bile kişide sinirli bir ruh hali ve baş dönmesi görülebilmektedir. Spor ile birlikte bu eşofmanlar kullanıldığında eğer kişide baş dönmesi ve yorgunluk hissi gibi etkiler görülmeye başlanırsa eşofman çıkarılarak bol su içilmelidir. Ayrıca vücut suyla birlikte vücut elektrolitlerini de kaybedeceği için kişinin sodyum ve diğer mineraller için takviye alması gerekebilmektedir.

Zayıflama eşofmanı her ne kadar talep gören bir ürün olsa da dikkatli kullanılmadığında kişide sağlık problemleri yaşatmaktadır. Bunun yanında, sadece su kaybına dayanarak kişiye zayıflama hissi verdiği için, su içildiğinde, verildiği zannedilen kilolar geri alınacak, bu da kişinin moralinin bozulmasına da neden olacaktır.

KadinlaHersey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com