Kadınla Herşey

Yay Burcu Erkeğinin Özellikleri

Yay Burcu Erkeğinin Özellikleri

Burçların özellikleri cinsiyetlere göre değişmektedir. Yay burcu özellikleri hem erkek hem kadın aralarında farklılıklar olacaktır. Okuyacağınız bu yazı, yay burcunun erkeği ile ilgili.

Yay Erkeği Özellikleri

Yay burcuna sahip kişiler genel itibariyle, entelektüel yanları ile bilinir. Onlar her zaman bilgili ve yoruma açık kişilerdir. Yay burcu erkeği de oldukça entelektüel yanı ile dikkat çeker. Beyefendi ve ağır bir duruşları vardır. Bu onlar için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra oldukça cana yakın ve sevecen kişilikler olarak da bilinirler. Hemen herkesle iyi anlaşır, her konuda tartışabilirler. Ilımlı olmaları, karşısındaki insana saygı duymaları, onları saygıdeğer yapmaktadır.

Yay burcu erkeğinin, ikizler burcu erkeği kadar olmasa da farklı kişilikleri olduğundan bahsetmek yanlış olmaz. Bir tarafta geveze, sürekli konuşan, konuştukları ile yanındakilerin başını şişiren bir yay erkeği varken, diğer tarafta gayet ağır, oturaklı ve çok şey yaşamış, olgun bir yay erkeği vardır. Derinden ve ağır konuşmaları ile dikkat çekebilirler. İlk kişilik daha çok kişiliği oturmamış yay erkeklerinde görülen bir özelliktir.

yay burcu erkeği ne ister

Yay erkeği, insanlara ön yargı ile yaklaşmaz, onları sınıflamaz, herkese olduğunca eşit davranır. İnsanlara iyi davranmayı ve değer vermeyi tercih eder. Oldukça duyarlı olan yay burcu erkeği için kimse duyarsız diyemez. Çünkü o her zaman anlayışlı, duyarlı ve samimidir. Yay burcu erkeği bu özelliğini hayatı algılamasına borçludur. Onlar hayatı oyun alanı gibi algılarlar. Enerjik yapıları ile sürekli hareket halinde olan yay erkekleri, açık mekanları çok severler. Kapalı ve kasvetli ortamlar onlara göre değildir. Ayrıca hareketsiz, monoton bir yaşam onları çok sıkar.

Yay burcu erkeğinin belki de en dikkat çeken özelliği doğrucu olmasıdır. Yay erkeği sonucu ne olursa olsun dürüstlükten yanadır. Belki de bu konuda asla taviz vermeyecek olan tek burçtur. Kimsenin mutluluğu için yada durum kurtarmak amacıyla kesinlikle yalana başvurmaz yay erkeği, onun için dürüstlük her şeyden ileri gelmektedir. Öyle ki bu doğrucu yanı kimi zaman başına bela bile olabilir. Karşısındakini bu yanı ile kırabilir. Ama onun için sizin ne düşündüğünüz, ne hissettiğiniz önemli değildir. O ne olursa olsun dürüstlük peşindedir.

Yay burcu erkeği, özellikle kendi, eşi ve ailesi için para harcamaya bayılır. Cömert yanları oldukça dikkat çeker. Çünkü yay erkeği, bazen dozunu kaçıran harcamalarda bulunabilir. Öyle ki, çoğu zaman bu savurganlık olarak algılanabilir; ancak bir yay erkeği bu savurganlığın daha da ötesine geçebilmektedir. Bunun yanı sıra arkadaşlarına ve dostlarına çok önem verir. Onlara sürekli yanında olduğunu, desteğini hissettirmek ister.

Tüm bunların yanı sıra yay erkeği tam bir özgürlük delisidir. Kimse onu kısıtlayamaz ve kontrol altına alamaz. Bu onun için hayati bir meseledir. Bunun yanı sıra yay erkekleri yersiz şakaları ile de bilinmektedir. Öyle ki bu şakalar çoğu zaman etrafındaki insanları kırmaya ve kaçırmaya yeter. Çoğu ciddi konulara bile alaycı yaklaşımları ile de dikkat çeken yay erkekleri, kendileri hakkındaki önemli konularda bile çoğu zaman ciddi olmayabilirler.

Yay erkeği özgür olmak ister demiştik ve hareketlilik onların yaşam algıları olduğunu  söylemiştik. Bu nedenle yay erkeği oldukça sosyaldir. Ancak bu sosyallik ailesine değer vermesine engel değildir. Bütün gün dışarıda vakit geçirse de o yine de aile ortamını ve sıcaklığını arayan bir yapıdadır. Ailesine önem verir ve onlar için her fedakarlıkta bulunmaya hazırdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com