Kadınla Herşey

Wc Health Klozet

Wc Health Klozet

Evimizin şık olmasını, her köşesinin içimizi rahatlatmasını isteriz. Banyosu ve tuvaletiyle her yeri güzel olmalı evimizin. Şıklığa gösterdiğimiz özenin yanında sağlığımıza da özen gösteriyorsak o halde seçimimizi ona göre yapmamız gerekiyor.

Tuvalet, evmizin en önemli yerlerinden biri. Çünkü ömrümüzün 2 yıla yakınını tuvalette geçirdiğimiz yapılan araştırmalarla hesaplanıyor. Bu kadar fazla zaman geçirdiğimiz bir yerin, hem rahat hem sağlıklı olmasını nasıl sağlayacağız peki?

Tuvaletin konumu her ne kadar banyoya dahil edilse de, klozet hem banyo da hem de tuvalette kullanılan ortak bir alan. Peki ne kadar sağlıklı?

Tuvalet seçimi sağlıklı olmayı etkiliyor…

Alaturka tuvalet, alafranga tuvalete göre daha sağlıklı olduğu yapılan araştırmalarda görüldü. Çünkü insan doğal olan boşaltım yapısı çömelerek ihtiyaç gidermek. Ancak alafranga tarzı tuvaletler (klozetler) bağırsak faaliyetlerini kısıtladığı için sağlık açısından ciddi sorunlara yol açabiliyor.

wc-health-banyo-takimi-klozet

Hem tasarım ödüllü hem sağlıklı!

Güral Vit üretimi Wc Health Banyo Takımı serisinden olan Wc Health Klozet, alafranga ve alaturka tuvaleti birleştiren tasarımıyla ‘Red Dot Design Uluslararası Tasarım Ödülü’ne sahip.

Wc Health klozet, hem antibakteriyel yapısıyla %99.9 oranında temiz bir yüzey sağlarken oturuş şekliyle de  insan fizyolojisine daha uygun bir rahatlık sağlıyor.

Wc Health’ın tasarladığı yeni nesil bu tuvaletin öne çıkan özellikleri neler peki?

Öncelikle yukarıda da bahsedildiği gibi bu tasarımda sağlık ön plana çıkıyor. Çömelme tarzı yapılan dışkılama kolon kanseri riskleri gibi oturmaya bağlı bir çok şikayeti önlüyor. Prostatı, masaneyi ve uterusu kontrol eden sinirlerin zarar görmesini engelliyor.

gural-vit-klozetYine kabızlık, idrar kaçırma, hemoroid, prostat, kolit, iltihaplı bağırsak hastalıklarının, alafranga tarzı yanlış oturuş şekillerinin tetiklemesi nedeniyle oluşabileceği görüldü.

Ayrıca hamileler için de çömelme pozisyonu (alaturka tarzı oturuş), rahim kaslarının daha iyi çalışmasını sağladığı için normal doğuma destek olmaktadır. Kadınların son yıllarda normal doğuma olan zorlanmalarının artışı sadece tuvalet oturuş pozisyonuna indirgenmese bile bu konunun da göz ardı edilmemesi gerektiğini bilmemiz gerekir.

Güral Vit, ödüllü klozet ile yeni nesil tuvalet konusunda bir açılım yaptı. Bu açılımın Türkiye’den olması ayrı bir gurur vesilesi. Ancak kamuoyu yeterli bilgiye henüz sahip değil ne yazık ki.

Güral Vit | Wc Healt Banyo Takımı > Klozet Tanıtım Videosu

Wc Health klozet fiyatları, standart alafranga klozetlere göre biraz pahalı olabilir ancak sağlık açısından değerlendirecek olursak bu fark da kendini eritecektir. Zamanla pazara yeni girecek markalarla oluşacak rekabetle fiyatların daha geniş kesimlere hitap edeceği de olacaktır elbet.

KadınlaHerşey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com