Kadınla Herşey

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yolları

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yolları

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bir çok yolu vardır. Ancak kullanılan yöntem her ne olursa olsun cildinizi bozmamalı, yakmamalı ve tahriş etmemelidir. Tüy dökücü kimyasalların artıları olabildiği gibi eksileri de olduğuna göre, en doğal yönden tüylerden arınmanın yöntemlerine bakalım.

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözümler

İstenmeyen tüylere burada, tek sefer de olmasa da bir süre uyguladıktan sonra farkı görebileceğiniz, tüylerinizde azalma gerçekleştirecek bitkisel çözüm ve önerilere sizler için yer verdik. Yöntemlerimizi uygulamadan önce, bu bitkilere alerjiniz olup olmadığını öğrenmenizde, vücut sağlığınız açısından fayda var. İşte tüylerden doğal yollarla kurtulma yöntemleri;

Tüyler İçin Nane Çayı;

nane

Bu çay birçok kadın tarafından bilinmekte ve uygulanmaktadır. Ancak uzun süre kullanamayıp, kullanımda istikrarlı kalmadıklarından dolayı büyük bir kesim olumlu sonucu yakalayamamıştır.

Nanedeki mucizenin nedeni, kadınların testosteron hormonlarını azaltarak, bununla beraber tüylenmeyi de azaltmasından kaynaklanmaktadır. Taze olması önerilen bir tutam nane, bir su bardağı kaynar suda demlendirilir ve içilir. Günde en fazla 3 bardak tüketilmelidir. Fazlası zararlı olabilir. 5 gün bu içeceği uygulayıp, 5 gün ara verip tekrar başlayabilirsiniz. Kısa sürede tüylerinizdeki azalma dikkatinizi çekecektir.

limon

Tüyler için limon ve tuz solüsyonu;

Bu yöntem biraz can yakıcı olduğu için kadınlar tarafından pek tercih edilmemektedir. Özellikle hassas ciltliler için oldukça zordur. Ancak en doğal ve en etkili yöntemlerdendir. Tüylerden temizlenen bölge ( mutlaka kökten alınmış olması gerekir. Jiletleme yönteminde bu solüsyon uygulanmaz) limon ve tuz karışımlı solüsyonla ovulur. Bir süre sonra yıkanır. Yaklaşık 3 gün bu işleme devam edilir. En uygun miktar 1 adet limon üzerine iki çay kaşığı tuzdur.

fesleğen

Tüyler için fesleğen ve soğan macunu;

Birçok kişi tarafından bilinmeyen bu yöntem zahmetli olduğu gerekçesi ile tercih edilmemektedir. Ancak kısa sürede tüyleri yok etmesi, zahmetine değer bir özelliktir. Tarifimiz ise şöyle; iki adet orta boy soğanın sadece zar kısımları alınır. Yaklaşık 10 adet fesleğen yaprağı ile soğan zarları iyice ezilir. Krem kıvamına gelen bu karışım tüylerimizin üzerine iyice yedirilerek bekletilir. Yaklaşık 20 dakika sonra yıkanır. Bu karışımı haftada 4-5 defa tekrarlamanız tüylerinizden daha çabuk kurtulmanızı sağlar.

İstenmeyen tüylere kalıcı çözümler arasında lazer epilasyon uygulamaları da kesin sonuç vermektedir. Ancak cihaz kalitesi, yapan kişinin tecrübesi gibi bir takım bilgilere sahip olunmadığında sürekli yapılsa da tüylerin çıkması tekrar edecektir. Ayrıca lazer epilasyonun zararlarına karşı da dikkatli olunmalıdır. Cildinizin sağlığı herşeyden önemlidir. Kullanılan doğal yöntemler bile eğer cildinize tahriş yapıyorsa hmen kullanımı kesmeli daha uygun yöntemler denemelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com