Kadınla Herşey

Tırtıl Kurabiye Tarifi ve Yapılışı

Tırtıl Kurabiye Tarifi ve Yapılışı

Bu kurabiyemizin adı sizlere acayip gelebilir, ancak basit kurabiyelerden sıkılan ve değişik şeyler denemeye karar veren herkes için, tırtıl şekline benzeyen bu kurabiyeler oldukça farklı bir lezzet. Çok fazla malzeme olmadan kolayca yapılan bu tırtıl kurabiye tarifini biz çok beğendik, sizin de seveceğinizden şüphemiz yok.

Tırtıl Kurabiyenin Malzemeleri

  • Yarım paket margarin (oda sıcaklığında bekletilmiş),
  • Yarım su bardağı kadar sıvı yağ,
  • Bir su bardağı kadar toz şeker,
  • 2 tane taze yumurta
  • Yeteri kadar un,
  • 1 küçük paket vanilya ve kabartma tozu
  • İsteğe göre de bir paket kakao.

tırtıl kurabiye tarifi

Tırtıl Kurabiyenin Yapılışı

İlk olarak yukarıdaki listede yer alan unumuz ve kabartma tozumuz hariç bütün malzemelerimizi geniş bir kaba boşaltarak karıştırmaya başlıyoruz.

Bütün malzemeler iyice karıştırdıktan sonra kabartma tozumuzu ve unumuzu da eklemeye başlıyoruz.

Yine un oranını kendiniz ayarlayacaksınız, karışımı yoğurup istediğiniz kıvama gelmediyse tekrar un ekleyerek yoğurmaya devam edeceksiniz. Ele yapışmayan kulak memesi kıvamında olduğunda un eklemeyi bırakacaksınız.

Evinizde yoksa marketlerde tırtıl kaplarından satın alarak hamurlarımızın bir kısmını bu kaplara yerleştirmemiz gerekiyor. Hamurların geri kalan kısmını da parmak şeklini aldırarak fırın tepsisine koyacağız.

170-180 derece sıcaklığa erişmiş fırının içerisine hazırladığımız tırtıl kurabiyeleri atarak hafif kızarıncaya kadar pişireceğiz.

Tırtıl kurabiye çok fazla duyulmamış olsa da gördüğünüz gibi oldukça pratik kurabiyedir, lezzeti de sizi memnun edecek kadar iyidir, afiyet olsun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com