Kadınla Herşey

Pratik Saç Modelleri ve Yapılışları

Pratik Saç Modelleri ve Yapılışları

Saç modelinizi seçerken sadece o anki psikolojinize göre seçmezsiniz. Hem yapılışı, hem süresi, hem de sadece kendinizin yapabildiği modeller ilk tercihleriniz olacaktır. Farklı saç modellerinden işinize yarayabilecekleri sizin için derlemeye devam ediyoruz.

Kolay Yapılan Saç Modelleri

Biz kadınlar, ne kadar bakımlı olursak olalım havalı saçlarımız yoksa kendimizi mutsuz hissederiz. Saçlarımıza hacim ve hava katmak için saatlerce birçok uygulama ile mücadele ederiz. Kuaförlere verdiğimiz paralar da kalıcı çözümler sunmamakla birlikte saçlarımızın havası söndükten sonra bize mutsuzluk olarak geri dönmektedir. Peki, çok fazla zaman ve para harcamadan saçlarımıza nasıl etkileyici bir görünüm sağlayabiliriz? Saçların bakımlı olması ile istenilen modelleri vermek daha kolay olacaktır. İşte işinize yarayacak pratik saç modelleri ve yöntemleri:

Gazete kağıdı ile neşeli bukleler!

Bir yere gideceksiniz, ancak daha saat çok erken ve hazırlanmanız için oldukça bol zamanınız var. o zaman hazırlanmaya saçlarınızdan başlayın. Uzun şeritler halinde kestiğiniz gazete kağıtlarına saçlarınızı sararak bir tel toka yardımı ile tutturun. Bu yöntemde saçlarınızın ıslak olmaması, biraz nemli olması gerekmektedir. Hazırlık yapacağınız sürede gazeteler saçınıza çok neşeli ve doğal bir kıvırcık bir saç modeli verecektir. Saçlarınızı açmadan önce son bir kez saçlarınıza ılık fön tutunuz.

İri örgülerle doğal dalgalı ve kabarık bir saç!

Sürekli saçlarınızın sönük görünmesinden yakınıyorsanız bu yöntem tam size göre. Banyodan çıktığınızda saçınızı 4-5 parçaya ayırarak normal saç örgüsü yapıp bağlayın. Bu şekilde kurumasını sağlayın. Dışarıya çıkacağınızda ise örgülerinizi açıp saçınızı havalandırarak salladığınızda muhteşem havalı ve doğal dalgalı bir saç modeline sahip olacaksınız. Bu şekillendirme yönteminde herhangi bir ısı uygulaması olmadığından saçınıza da zarar vermeyecektir.

Farklı kıvırcık yöntemi!

Bu yöntemi uyguladığınızda ortamdaki en farklı ve güzel kıvırcık saç modeline siz sahip olacaksanız. Bu kıvırcıklara sadece zenci kadınlar sahip olabilmektedir. Hiçbir maşa veya bigudi bu formu saçınıza veremez. İşte bu muhteşem kıvırcık saçlar için ise ihtiyacımız olan şeyler;

  • bol sayıda plastik pipet
  • bol sayıda tel toka
  • saç şekillendirici sprey.

Saçlarımızdan bir tutam alıyoruz ve pipete doluyoruz. En uç kısmında isepipetin uçlarından kıvırıp tel toka ile sabitliyoruz. Saç spreyimizi de uygulayıp bir süre beklettikten sonra fön uygulayıp açıyoruz. Bu saç modelinde dikkat edilmesi gereken nokta; saçın pipete düzgün ve sıralı bir şekilde dolanmasıdır. Pipet sabit kalacak şekilde yapılırsa çok daha güzel sonuçlar alınacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com