Kadınla Herşey

Saç Dökülmelerine Karşı Minoksil Nedir?

Saç Dökülmelerine Karşı Minoksil Nedir?

Saç dökülmesi, zaman zaman herkesin canını sıkan bir problem haline gelmiştir. Ne kadar çok dökülürse dökülsün, bazen mevsimsel diyerek kendimizi ve bu problemi geçiştirdiğimiz de olmaktadır. Ancak dökülme devam ettikçe ve bazı bölgelerde kellik başladıkça bu problem daha da can sıkıcı hale gelmektedir.

Minoksil nedir?

Minoksil, kellik probleminin sağlıklı bir şekilde önüne geçildiğini iddia eden ürünlerden biridir. Özellikle kelliğin uzun süreli tedavisinde, saç dökülmesinin önlenmesi için ve saç büyümesinin tetiklenmesi ya da uyarılması için kullanılan minoksil, kuru saç ve kafa derisine haricen kullanılan bir sprey olarak karşımıza çıkmaktadır. Reçetesiz olarak temin edilebilen bu ilaç doktor tavsiyesi olmaksızın sadece eczanenizin tavsiyesi üzerine alabileceğiniz, hafif bir rahatsızlığı tedavi etmek içindir.

Minoksil‘in kullanılmaması gereken durumlara da dikkat etmek gerekmektedir. Eğer ürün içerisinde bulunan etkin maddeye (Minoksidil) veya içerisinde bulunan herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığa sahipseniz bu ürünü kullanmamanız önerilmektedir. Ayrıca saçlı kafa derisinde kızarıklık, iltihap, enfeksiyon yada tahriş gibi durumlar söz konusuysa yine bu ürünün kullanılması zararlı olabilmektedir.

Minoksil’i Kimler Kullanmamalı?

Bu ürün 18 yaş ile 65 yaş arasında bulunanların kullanımına uygun olmakla birlikte bu yaş gruplarının dışında kalan kişilerin kullanmaması gerekmektedir. Eğer kalple ilgili bir rahatsızlığınız bulunuyorsa, gebelik döneminde veya emzirme döneminde bulunuyorsanız, karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz var ise ürünün kullanılmaması ya da doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.  Bu ürünün yiyecek ve içeceklerle etkileşimi olmadığı için bu şekilde kullanılmaması gerekmektedir. Ürünü kullanırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de saç spreyi, jöle ve benzeri bir ürün kullanıyorsanız öncelikle ürünü saç derinize ya da kafa derinize uygulamanız. Aradan en az 30 dakika geçtikten sonra bahsi geçen ürünleri kullanmanız gerekmektedir.

Hiçbir sağlık problemi olmayan ya da kullanmaması gereken kişiler arasında bulunmayan bir kişinin bu üründen fayda görmemesi için hiçbir sebep bulunmamaktadır. Her üründe olduğu gibi minoksilde de doğru kullanıldığında fayda görüldüğü iddia edilmektir. Ancak kullanımı bırakıldığında verdiği faydanın tekrar azaldığı da söylenmektedir.

Doğru kullanılmayan, kullanmaması gereken kişilerin kullandığı her ürün, elbette fayda göstermeyeceği gibi size zarar da verebilmektedir. Saç olmayan bölgelerde kullanmak üzere aldığınız ürünlerin dışında, saç için faydalı beslenme yöntemlerini de araştırmanız yararınıza olacaktır. Saçınıza doğru bakımı yaparak dökülmeleri azaltabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com