Kadınla Herşey

Pratik Kolay Kurabiye Tarifi

Pratik Kolay Kurabiye Tarifi

Kolay yapılan kurabiye tarifi sayesinde çok az malzeme ile kısa sürede lezzetli ve kıtır kıtır kurabiyeler yapabileceksiniz. Eğer acil bir misafiriniz gelecekse ve zamanınız yoksa bu tarif sizin imdadınıza yetişecektir. İşte kolay kurabiye tarifimiz;

Kolay Kurabiye Malzemeleri

  • 1 bardak yani 200 ml. kadar sıvı yağ,
  • 1 paket toz halinde krem şanti,
  • 1 kahve fincanı kadar pudra şekeri,
  • 3 bardak elekten geçirilmiş un.

Kolay Kurabiye Yapımı

pratik kurabiye tarifi

Marketten aldığınız krem şanti paketlerinden 1 tanesini bir kaseye koyun, bazı markalarda 2 tane çıkabiliyor ama kesinlikle iki paketi birden kullanmayınız. Krem şantiden sonra pudra şekerimizi, sıvı yağımızı ekledikten sonra az miktarda un ilave ederek karışımı yoğuruyoruz ve istediğimiz kıvama gelene kadar da un ilave etmeye devam ediyoruz. Fırınlar için özel olarak yapılan tepsi üstüne yağlı kağıtlardan diziyoruz ve kulak memesi kıvamındaki hamurumuzdan misket köfte boyutunda parçalar kopararak tepsiye dizmeye başlıyoruz.
170-180 derece sıcaklığa erişen fırınımıza, tepsiyi sürdükten sonra, 20-25 dakika kadar üstü kızarıncaya kadar bekliyoruz. Kurabiyelerimiz istediğimiz kıvamda piştikten sonra üstü için özel olarak ayırdığımız pudra şekerlerimizi serpiyoruz.

Görmüş olduğunuz gibi bu pratik ve kısa sürede yapılan kurabiye tarifinde yumurtalar, kabartma tozları ve diğer birçok malzeme yer almıyor. Hatta kurabiye yapımı için en temel malzeme olan margarin bile yok. Kolay kurabiye tarifimiz özellikle margarinsiz kurabiye tercih edenlerimiz için de bir seçenek. Sadece 4-5 malzeme ile çok kısa zamanda, siz de lezzetli kurabiyeler yapabileceksiniz.

Bu kadar kısa sürede yapılan kurabiye lezzetli mi olur diye düşünmeyin, deneyin ve farkı görün.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com