Kadınla Herşey

Sahte Parfüm, Orjinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Sahte Parfüm, Orjinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Orjinal sahte parfüm ikilemi hassas olanlar için kafa karışıklığı yapan bir durumdur. Parfüm alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Orjinal parfümün kendine has özelliklerini bilirsek parfüm seçiminde nasıl karar vereceğimizden emin olabiliriz. Öncelikle parfüm alacağımız bütçeyi belirlemeliyiz. Bir parfümcüye gittiğinizde koklayacağınız enfes parfümlerden biri ani bir kararla sizin olup eve geldiğinizde hesaplarınızı tekrar baştan yapmak zorunda kalmamalısınız. Bütçeyi ayarladıktan sonra kimi özel durumlarınıza göre kriterleri de göz önüne alarak (yaş, kullanım yeri, kullanım sıklığı, mevsim..) artık parfüm seçimine başlayabilirsiniz.

Sahte parfüm ile orjinal parfüm nasıl anlaşılır?

Orjinal parfümü sahtesinden ayırt etmede belirli ölçüler vardır. Bunlara kısaca değinelim:

  • Orjinal parfümlerde hologram etiketi vardır. Sahte parfümlerde parfumbunu bulamazsınız yada yapma bir etiket olduğunu belli eder. Üzerindeki holograma dikkat!
  • Sahte parfümün kutusu orjinaline göre daha mattır. Kutudaki kaliteden ürünün orjinalliğini sezebilirsiniz. Sahte parfüm kutularının hamuru daha basit ve kartonumsudur. Orjinal parfümlerde hamur kalitesini farkadersiniz.
  • Bileğinize sıkacağınız parfümün bir zaman sonra kokusunun tam olarak açığa çıktığnı göreceksiniz. Orjinal parfümde koku belli bir süre sonra kendini gösterir ve kalıcılığı daha çok hissedilir. Ancak sahte parfüm uçucu olduğundan sıkınca hoş kokar, beklenildiğinde azalacaktır.
  • Yağ oranı düşük alkol oranı fazla olan sahte parfüm elbisede iz bırakabilir. Diğeri uçtuğunda iz bırakmaz.
  • Parfüm şişesinin hortumuna dikkat etmelisiniz. Orijinal parfümlerin hortumları ince ve şeffaf olurken diğerlerinin ki tıkanmaması ve tortulaşmaması için daha kalın ve beyazımsı renktedirler.
  • Parfüm halkası olması ve üzerinde ezik, çizik olmamalıdır. Bu halka parfümün fabrika dolumunda tek seferlik kapatılan ve açıldığında belli olan bir malzemedir. Parfüm başı sahtelerde ya çevirmelidir, yada bu halka oynanmış içine parfüm konup tekrar kapıtılmaya çalışılmış görüntüsü vardır.

Orjinal parfüm nereden alınır?

Orjinal parfüm satan siteler vardır. Bunları iyi bilmelisiniz. Büyük şirketlerin siteleri bu konuda güvenilirdir. Faturalı ürün satan bu sitelerden tercih yapabilirsiniz. Ancak kokularını daha önceden denemediyseniz test uygulaması olmadığından sadece yorumlara bakarak almış olursunuz.

Parfüm reklamlarıyla açılan sitelerin güvenilirliğini sorgulayıp iyi araştırmalısınız çünkü orjinal parfüm yerine sahte parfüm satılan kimi sitelerin mağdurları az değil.

Orjinal tester parfüm nedir?

Dükkana gittiğinizde size numunelik koku gösterilir. Bu koku almak istediğiniz yada seçtiğiniz parfümün aynısıdır. Size koklatmak için parfüm firmaların bedava verdikleri deneme (adı üstünde test) parfümleridir. Bunlar bedava geldiği için ve orjinal olduğu için kimi satıcılar bunları orjinalinden ucuza ‘orjinal tester’ diye satmak istemektedirler. Gerçekten doğruysa şanslısınız ama ne yazık ki bununda sahtelerinin mağduru çok oldu. Tester parfümün özellikleri hakkında daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

KadinlaHersey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com