Kadınla Herşey

Marmelatlı Kolay Kurabiye Tarifi

Marmelatlı Kolay Kurabiye Tarifi

Aranızda marmelat sevmeyen yoktur herhalde. Çeşitli meyvelerden evinizde hazırladığınız ya da dışarıdan satın aldığınız marmelatlarla size nefis tatlılar yapabilmeniz için seçenekleri sunmaya devam ediyoruz. Şimdi sizlere malzemesi az, kolay yapılan ve tadı çok nefis olan bir marmelatlı kurabiye tarifi veriyoruz. Marmelatınızın bittiği durumlarda daha da pratik kurabiye tarifi de var, deneyebilirsiniz.

marmelatlı kurabiye tarifi

Marmelatlı Kurabiye Malzemeleri

  • 200-250 gram kadar köy tereyağı,
  • 2 tane yumurtanın sarısı,
  • 3 bardak tepeleme un,
  • 1 bardak pudra şekeri
  • En önemli malzememiz ise böğürtlen marmelatı.

Marmelatlı Kurabiyenin Nasıl Yapılır

Geniş bir cam kase içerisine öncelikle 3 bardak unumuzu döküyoruz. 2 tane yumurta sarılarını, pudra şekerlerimizi, bütün tereyağını da kabın içine attıktan sonra yoğurmaya başlıyoruz.
Her zamanki gibi kulak memesi kıvamını tutturduktan sonra hamuru merdane yardımı ile 1 santimetre kalınlığında açıyoruz.

Bütün hamuru istediğimiz şekilde açıktan sonra standart kurabiye boyutlarında yuvarlak parçalar halinde kesip kenara koyuyoruz.

Bu kurabiyelerin bir kısmının ortalarından küçük yuvarlak parçaları alarak orta kısmında boşluk bırakmamız gerekiyor. Yuvarlak şeklinde kesilmiş kurabiyelerimizi yağlı kağıdı olan fırın tepsinin üzerine arada hafif boşluklar olacak şekilde sıralıyoruz.

180 derecede ısıtmaya başladığımız fırının içerisine tepsimizi sürdükten sonra kurabiyelerimizi hafif kızarıncaya kadar içeride bekletiyoruz. Ortasında boşluk bırakmadığımız diğer kurabiyelerin üzerine hazır aldığımız ya da yaptığımız böğürtlen marmelatlarını ekliyoruz. Ortasını deldiğimiz diğer kurabiye parçalarını ise marmelatlı olanların üstüne oturtuyoruz. Afiyet olsun..

Görmüş olduğunuz gibi marmelatlı pratik kurabiyemizin tarifi bu kadar. Burada hamurların istenilen incelikte açılması çok önemlidir, aksi takdirde iki tane kalın hamurdan yapacağınız bu kurabiyedeki marmelat tadını alamazsınız ve tarifimizin de hiçbir anlamı kalmaz. Yeni lezzetler için bizi takip edin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com