Kadınla Herşey

Genital Bölge Estetiği (Lazer Yöntemiyle)

Genital Bölge Estetiği (Lazer Yöntemiyle)

Lazerli genital bölge estetiği uygulaması son yıllarda ülkemizde de tercih edilmeye başlanmıştır. Birçok kişi tarafından çoktan uygulamaya geçilse de bir kesim hala bin bir soru ile araştırma yapmaktadır. Lazerli genital bölge estetiği ile ilgili temel sorular hakkında kısaca bilgiler vermeye çalışalım.

Genital Bölge Estetiği Hakkında

Ülkemizde son 3-4 yılda kendisinden söz ettirse de yurt dışında yaklaşık 20 yıldır bu uygulama yapılmaktadır. Özellikle Amerikalı bilim adamları genital bölge estetiğini tercih sebebi olmaktan çıkarıp, bir gereklilik ameliyatı sınıfına girmesi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bu konuda tartışmalarda beraberinde gelmektedir. Sağlık sorunları açısından zorunlu olması ile estetik olarak daha iyi görünmesi açısından lazer uygulaması bazı tartışmaları da beraberinde getirmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma ve Sıkılaştırma

Bu uygulama genel olarak deforme olan vajina yapısını düzenleme ve genital bölge sıkılaştırma amaçlı yapılmaktadır. Bunun yanı sıra zorlu doğumlar, vajinal düzeni bozacak diğer operasyonlar ve çiftlerin ortak kararı ile vajina daraltma istekleri lazerli operasyon yaptırma sürecine gitmektedir.

lazer genital bolge daraltma

Bu operasyon tamamen lazer ışınlarından yararlanılarak yapılmaktadır. Vajinada bulunan tüm kas ve yağ dokulara enerji verilerek, bu bölgedeki kan dolaşımını tetikleme şeklinde uygulama genel biçimde izah edilebilir. Bu kan dolaşımı sırasında vajina içi yenilenmekte ve sıkılaşmaktadır.
Ayrıca idrar kaçırma gibi sorunlar da bu operasyonla giderilebilmektedir.

Lazerli genital bölge operasyonunda anestezi kullanılmamaktadır. İşlem birkaç saat sürmektedir. Operasyonun uygulandığı gün kişi hemen normal yaşantısına geri dönebilmektedir. dikkat edilmesi gereken sadece 1 hafta sonra cinsel ilişki sürecine başlanmasıdır.

Genital bölge lazerli estetik operasyonlarını kesinlikle bir uzman jinekolog yapmalıdır. Lazerli estetik ameliyatlar tıbbın bir alanıdır. Kesinlikle özel güzellik merkezlerinde bir uzman jinekolog olmadığı takdirde bu tür operasyonlara girmemelisiniz.

Lazerle genital estetik her zaman yapılabilir mi?

Lazerli genital bölge uygulaması gebelik ve regl dönemlerinde uygulanmamaktadır. Gebelik süreci yeni bitmiş ise doktorunuzun uygun göreceği bir tarihte bu uygulamayı yaptırmalısınız. Ayrıca vajina da görülen doğum sonrası lekelenme ve renk koyulaşması gibi durumlarda da bu uygulama çeşitli teknikler uygulanarak yapılmaktadır. Lazerle genital bölge temizliği de yapmak mümkündür.Aynı zamanda istenmeyen tüylerden bitkisel yöntemlerle kurtulma seçenekleri de mevcuttur. Yapmanız gereken cildiniz için en sağlıklısına yönelmektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com