Kadınla Herşey

Kiraz Sapı Çayı ile Zayıflama, Faydaları, Çayın Hazırlanışı

Kiraz Sapı Çayı ile Zayıflama, Faydaları, Çayın Hazırlanışı

Kiraz sapı çayı zayıflatır mı sorusu ele alınırken, kiraz sapının faydaları ile çayının hazırlama aşamaları yazıda mevcuttur. Kiraz sapı, zayıflamak isteyenler için iyi bir tercih olması, onun ödem karşıtı etkisinden dolayıdır. Kiraz sapı ne işe yarar, bakalım;

Kiraz sapının en önemli özelliği idrar söktürücü özelliği olmasıdır. Bu nedenle de, özellikle sindirim ve boşaltım sistemine, dolayısıyla da zayıflamak isteyenler için, çok faydalıdır.

Kiraz sapı çayı zayıflamak, vücuttaki ödemi atmak için kullanılan, aynı zamanda menopoz döneminde karşılaşılan rahatsızlıklara karşı da ilaç amaçlı kullanılan, çok etkili bir bitkisel çaydır. Ödem söktürücü özelliği ile vücuttaki şişkinliği önler. Kışın sapının çayını tüketeceğiniz bu meyvenin yazın da kendisini yeyip benzer etkileri görebilirsiniz. (bkz. kirazın faydaları)
kiraz-sapi

Kiraz Sapı Çayının Faydaları

  • Kandaki toksinlerin temizlenmesini sağlar,
  • Cilt kırışıklığına ve lekelere karşı etkili doğal bir ilaçtır,
  • Vücuttaki fazla suyu dışarı atılmasına yardımcı olur,
  • Romatizmal rahatsızlıkların önüne geçer,
  • Bronşit olanlara kiraz sapı çayı tavsiye edilmektedir,
  • Damar sertliği rahatsızlığına iyi gelir,
  • Karaciğer dostu faydalı bir çaydır,
  • Zayıflamak isteyenlere önerilmektedir,
  • Kum ve taş düşürmede yardımcıdır.

Kiraz Sapı Çayı Zayıflatır mı?

Kiraz sapı çayı, vücuda detoks etkisi yapar ve vücudu toksinlerden arındırır. Bu da zayıflamanıza etki eder. Zayıflama çaylarının kilo vermek isteyenler için sadece bir yardımcı, bir takviye olduklarını unutmamak da yarar var. Zayıflama çayları tek başına elbette yeterli olmayacaktır. Çayın yanında sağlıklı bir diyet listesi, size zayıflamanız için fayda sağlayacaktır.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Hazırlanır?

Yediğiniz kirazların saplarını bir kenara ayırarak biriktirin. Daha sonra güneş görmeyen gölge bir yerde 2 veya 3 gün bekletin. Kaynatılan suyun içine 10 tane kiraz sapı atın ve demlenmesi için bekleyin. 5 dakika demlendikten sonra, zayıflama çayınız hazır! Gün içinde 2-3 bardak içmeniz, hem vücuttan toksinlerin atılmasını hem de zayıflamanızı sağlayacaktır.

Tuvalet problemi olmayanlar 4 bardağa kadar içebilirler. Çok faydasını göreceksiniz.. Kullananlar bu görüşte!

Doğal bir zayıflama çayı olan kiraz sapı çayı, ödem atan çay olarak bilinen bir çaydır; ayrıca ayak şişkinliğini de önler. Kiraz sapı çayını günde 3 bardak tüketmeniz, zayıflamanız için oldukça yardımcı olacaktır. Vücudunuz su tutuyorsa bu zayıflama çayı ile bu sudan kurtulabilirsiniz.
kiraz-sapi-zayiflama

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Hazırlanışı

Bitki çayları, demleme esnasında oldukça hassasiyet ve dikkat isteyen bir tariftir. Bu konuda yeterli bilgiye sahip olmayabilirsiniz, bu nedenle bildiğiniz gibi dememek yerine, araştırıp, bilgi edinerek demlemenizde yarar var.

Kiraz sapı çayını demlerken; yarım litre kaynamış suyun içine 20-25 tane kiraz sapı atın ve 5 dakika bekleyin. Demlenen çaydan, günde 3 bardak tüketmeye özen gösterin. Bu sayede hem vücuttaki fazla sudan hem de şişkinlikten kurtulmuş olacaksınız. İdrar yolları rahatsızlıklarına da iyi gelen zayıflama çayı eklem kireçlenmesine de faydası çok büyüktür.

Kiraz sapı çayının bilinen hiç bir zararı yoktur. Bitkisel ve doğal yöntemlerle elde edilmiş olması yönüyle vücut için çok sağlıklıdır.

Kiraz sapı çayı kolay hazırlanan ve bir çok faydasının olmasının yanında zayıflamak isteyenlerin tercih edeceği etkili bir zayıflama çayıdır.

KadınlaHerşey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com