Kadınla Herşey

Kilo Aldırıcı Tozların Yan Etkileri Nelerdir?

Kilo Aldırıcı Tozların Yan Etkileri Nelerdir?

Kilo almak için kullanılan takviyeler vardır. Protein tozu olarak bilinen bu ürünler kısa sürede hızlı kilo almak isteyenler için yada vücutlarını geliştirmek isteyenler için kullanılmaktadır. Ancak bunlar doğal besinler gibi sağlıklı mıdır?

Kilo almak da kimilerimize göre kilo vermek kadar zordur. Günümüzde kilo vermek için ne kadar çok yöntem kullanılıyorsa zayıflık problemi yaşayan ve kilo almak isteyen kişilerin aradığı yöntem de o kadar çoktur. Özellikle kilo aldırıcı tozlar ve bunu sağlayıcı ilaçlar büyük rağbet görmektedir.

Bu ürünler sadece kilo almak isteyen kişilerin değil vücut geliştirmek isteyen kişilerin de kullandığı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinde bulunan protein, karbonhidrat ve yağların esas işlevi vücut kitlesini artırmak değil kas kitlesini artırmak olduğu için uygun bir diyet eşliğinde kullanılan kilo aldırıcı tozlar, yağ oluşumunu değil kas oluşumunu desteklemektedir.

Kilo Aldırıcı Tozların İçeriği Nedir?

Bu tozların büyük bir çoğunluğunun içerisinde masıl ve kazein proteinleri bulunmaktadır. Ayrıca keratin monohidrat, glutamik asit, maltoza çevrilebilen bir dekstrin olan maltodekstrin de bu tozların yapımında kullanılan maddeler arasında yer almaktadır.

İçeriğindeki masıl proteinlerin kullanım sebebi vücut tarafından hızlı bir şekilde emilmeleri ve kilo alımını kısa sürede sağlamalarıdır. Kazein proteinlerin emilmesi ise daha yavaş olmaktadır. Proteinlerin kendi biyolojik değerleri vücut tarafından işleme konulma süresini değiştirebilmektedir. Biyolojik değeri yüksek proteinler daha hızlı emilerek hızlı kilo alımını sağlamaktadır. Elbette bu tozların etkisi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

protein tozları hakkında bilgi

Kilo Aldırıcı Tozlar Zararlı mıdır?

Ayrıca hangi sebeple kullanılırsa kullanılsınlar bu tozların bir uzmanın kontrolü altında kullanılması gerekmektedir. Elbette bu ürünlerin iyi bir beslenme programı ya da bir diyetle uygulanması ve düzenli egzersizlerle birlikte tamamlanması sayesinde kalıcı olarak kilo alımı gerçekleşmektedir. Kilo alma konusunda destekleyici bir ürün olan bu tozlar kullanılırken normal besinlerin alımı da önem taşımaktadır. Ülkemizde birbirinden farklı pek çok kilo almaya yardımcı toz bulunmaktadır. Bunların en çok bilinenleri arasında Gainmax, Supermass, Twinlap Super Gainers, Prostar whey protein, Muscle juice, Xpro mass, Nitrofull mass bulunmaktadır.

Tüm takviye besin ve besin türlerinde olduğu gibi kilo aldırıcı tozların da uzun süreli olarak kullanılması vücutta problemler yaşanmasına neden olmaktadır. Bu ürünlerin uzun süreli kullanımında;

  • Sindirim sisteminde olumsuz etkiler görülebilmektedir,
  • Vücut metabolizmasının yavaşlamasına neden olabilmektedir.

Bu yüzden kilo almak için kullanmak istediğiniz bu takviler hakkında bir danışmandan yahut doktorunuzdan bilgi alınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com