Kadınla Herşey

İsveç Diyeti Zararları

İsveç Diyeti Zararları

Aşırı kilolu olmanın getirdiği olumsuz sonuçlar nedeniyle pek çok kişi kısa zamanda kolay yoldan zayıflamayı istemekte ve bu nedenle sürekli yeni bir şok diyeti uygulamaktadırlar. Bu şekilde zayıfladığına inanan kişiler sağlığından ve hatta canından olabilmektedir. Her gün yeni bir diyet türü ortaya çıkmakta, bu da kişilerin sağlıklarını tehlikeye atma olasılıklarını arttırmaktadır. İsveç diyeti de bu şok diyetler arasında yer almaktadır. İsveç diyeti zararlı hakkında bunları bilmek faydalı olacaktır.

Sağlıksız diyetlere dikkat!

sağlıksız diyetlerin zararlarıÖzellikle geçtiğimiz yıllarda en çok başvurulan diyet türleri arasında yer alan bu diyetin iki ana soruna çözüm getirdiği söylenmektedir. Bunlardan biri sorunsuz kilo vermek biri de kiloların iki yıl boyunca geri alınmamasıdır. Bunun sebebi olarak diyetin metabolizmada yarattığı değişiklikler gösterilmektedir. En fazla 13 gün en az da altı gün yapılması gereken bu diyetle kişinin tam uygulama sonrası 7 kilo ile 20 kilo arasında kilo vermesinin mümkün olduğu söylenmektedir.

İsveç diyeti uygulanırken göze çarpan noktalar arasında üç aydan önce bu diyetin tekrar uygulanamayacağı belirtilmektedir, ayrıca diyet süresince günde en az iki litre su içilmesi ve çay, kahve veya meşrubat içilmemesi gerektiği de belirtilmektedir. Günde en az 400 gram meyve yenmesini ön gören diyet günde 1000 kalori alınması gerektiğini belirtmektedir. Uzun süre uygulandığında vücuda zararlı etkilerde bulunmaya başlayan bu diyet kısa sürede zayıflama etkisi gösterse bile bu diyetin vücutta yarattığı deformasyon, yapılmaması için tek başına geçerli bir neden olmaktadır.

İsveç diyetinin kişiye ve vücuda verdiği zararlar arasında safra taşları, böbrek rahatsızlıkları, kardiyovasküler hastalıklar, kansızlık, bazal metabolizma düşüklüğü, dikkat azalması, odaklanamama problemi, halsizlik, saç dökülmesi, sürekli yorgun hissetme, bulantı ve kusma yer almaktadır. Hızlı şekilde ve spor ya da egzersize gerek kalmadan zayıflamayı hedefleyen kişilerin sağlığını bozacak şekilde uygulanan bu şok diyetlere rağbet etmemesi gerekmektedir.

Dünya üzerinde İsveç diyeti dışında da pek çok diyet uygulanmaktadır. Öyle ki, diyetsiz kilo verme yöntemleri dahi düzenli yapıldığında fayda salaycaktır. Ayda iki kilo, üç kilo vererek ve bunları egzersiz ve spor yardımıyla daha kalıcı hale getirerek zayıflamak yerine bu şekilde şok diyetlere başvurmak kişinin vücut sağlığını tamamen bozacak bir davranış olarak görülmektedir. Kilo vermenin yolları az değil. Önemli olan kendinize, metobolizmanıza uygun bir düzeni seçerek sabırla ilerlemek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com