Kadınla Herşey

İktidarsızlık

İktidarsızlık

Erkek ve kadınlar, yaratılışta olan ve doğaları gereği, cinselliğe eğilimli varlıklardır. Bu eğilim evlilikle birlikte somutlaşır; erkek ve kadın arasında, evlilik ile birlikte cinsel bir bağ kurulur. Soyun devamı için gerekli olan ve yaratılış yönünden ihtiyaç duyulan cinsel ilişki, kadın ve erkeğin aktif olduğu bir eylemdir. Bu eylemde erkeğin iktidarsızlık problemleri yaşaması, kadın ve erkek tarafından her ikisini de evliliği sonlandırma düşüncesine kadar götürmekte, özellikle erkeğin hayatını her bakımdan olumsuz etkilemektedir.

Psikolojik ve ailevi sorunları doğuran iktidarsızlık, birçok nedenden kaynaklanmaktadır. Günümüzde iktidarsızlık hastalığı alanında fazlaca tedavi bulunmaktadır.

İktidarsızlık Nedir?

Tıp dilinde adı erektil disfonksiyon olarak tabir edilen, iktidarsızlık; günümüzde iş hayatının, sosyal hayatın içerisinde bulundurduğu stres ve ağır şartlardan dolayı artarak varlığını sürdürmektedir. iktidarsızlık; erkeklik organının sertleşmemesi durumunda cinsel ilişkinin gerçekleşmemesidir. Sertleşmeme aralıklarla meydana gelmekte ya da sertleşmenin tamamen durduğu durumlarda iktidarsızlık teşhisi koyulmaktadır.

İktidarsızlık hastalığı, toplumumuzca ‘ayıp, tabu, utanılısı’ bir rahatsızlık olarak algılandığından, hastalar genellikle üzerilerinde bir toplumsal baskı hisseder ve bu nedenle doktora başvurmayan ve bu rahatsızlık nedeni ile sorunlar yaşayan erkek sayısı ülkemizde oldukça fazladır.

iktidarsizlik-nasil-gecer

İktidarsızlık Neden Olur?

İktidarsızlığın nedenleri arasında;

 • sigara kullanımı,
 • alkol kullanımı,
 • aşırı stres, yorgunluk,
 • sertleşme mekanizmasının düzenli çalışmasını engelleyen yiyecek ve içeceklerin tüketimi,
 • psikolojik sorunlar, travmalar,
 • diyabet gibi hormonları etkileyen hastalıklar,
 • hormonsal bozukluklar,
 • kalp hastalıkları, kalp yetmezliği,
 • böbrek yetersizliği,
 • karaciğer yetersizliği,
 • beyinde gerçekleşen kanamalar,
 • epilepsi rahatsızlığı,
 • ilerleyen yaşla beraber, cinsel gücün azalması,
 • penis damarlarının düzgün çalışmaması ve hasar alması gibi arttırılabilecek birçok psikolojik ve fiziksel nedenler bulunmaktadır.

 

Hastalar, ev ve aile yaşamında sorunlar yaşadığı gibi iş hayatında da sorunlar ve soğukluklar yaşayabilmektedir. Aile yaşamında cinsel ihtiyacın giderilememesi, erkekleri ve eşlerini doğrudan etkilemektedir. Bu durum ilerledikçe beraberinde hem sosyal hem de psikolojik sorunları da getirmekte, çiftlerin evliliklerini ve aile yaşamlarını tehlikeye sokmaktadır.

iktidarsizlikİktidarsızlık Nasıl Geçer?

İktidarsızlığın günümüzde tedavileri bulunmakta ve bu tedavilerden olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Tıbbi birçok şekilde tedavileri bulunan iktidarsızlığın bir tedavi yöntemi cerrahi tedavidir.

Cerrahi müdahale ile erkek penisinin damarlarındaki kan akışını düzeltmek için, damarlara cerrahi müdahaleler uygulanır. Bu şekilde peniste kan akışı düzeni sağlanabilmektedir.

Bir diğer yöntem ise ; ilişkiden on veya on beş dakika öncesinde penisin süngersi kısmına uygulanan penis içine iğne yöntemidir. Bu yöntem ile iktidarsızlık sorunu yaşayan erkek on, on beş dakika içerisinde ereksiyona girmektedir.

Hormonsal bozukluklardan kaynaklanan iktidarsızlık problemine hormon tedavisi uygulanabilen tıp dünyasında, iktidarsızlık problemi üzerine fazlaca tedavi bulunmaktadır. Kimi insanların ileri yaşlarda başına gelebilecek olan iktidarsızlık problemi artık erkeklerin kötü kaderi olmamakta, her tipi için tedavi bulunmaktadır.

 

KadınlaHerşey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com