Kadınla Herşey

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Birçok kadın günlük makyajı fazla önemsememektedir. Oysa ki her gün uyguladığınız makyaj teknikleri özel günlerinizde birkaç saatliğine kullandığınız makyaj uygulamasından daha önemlidir. Hem görsellik açısından hem de cilt sağlığınız açısından gündelik makyajınıza özen göstermelisiniz. Günlük taze makyaj uygulaması ve teknikleri, günlük makyajlarınızda size kolaylık ve pratiklik sağlayacaktır.

Günlük Makyaj Önerileri

Makyajınızın taze olması cildinizde daha iyi görünmesini ve cilt sağlığınızı korumanızı sağlayacaktır. Makyaj öncesinde mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici krem kullanmalısınız. Kuru cilde uygulanan makyaj her zaman kusurlu görünür. Bu nedenle pürüzsüz bir zemin elde etmelisiniz. Günlük makyajda uygulanan bu nemlendirme işlemi daha bakımlı bir cilde sahip olmanızı da sağlayacaktır.

günlük makyaj yapımıNemlendirici uygulamasının ardından 10 dakikada dinlendirmiş olduğunuz cildinize fondöten uygulamasına geçebilirsiniz. Fondöten seçerken cilt renginize en uygun olan tonu seçmelisiniz. Toz fondötenler yerine sıvı ve yumuşak uçlu fırçalarla uygulanan fondötenler tercih edilebilir. Bu fondötenler cildinizde daha uzun süre kalırken cildin nefes almasına da olanak sağlayacaktır.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise renk farkının olmaması için bir kısım fondöteni kulak yanları ve boyun bölgenize de uygulamanızdır. Günlük makyaj yapımında mutlaka göz altı kapatıcısı uygulamalısınız. Bu size daha canlı bir görünüm sağlayacaktır. Kapatıcı olarak ise pudra şeklinde olanlar işinize yarayacaktır. Pudra şeklindeki kapatıcılar günlük makyajınızda kullanacağınız göz farları ile uyumlu olacaktır. Göz altı morluklarını kapatma ile ilgili önerilere de göz atabilirsiniz.

günlük taze makyaj yapımıGöz makyajınız da ise mutlaka mat tonları tercih etmelisiniz. Işıltı tonlar gün içinde sizi her ortama uyumsuz gösterecektir. Renkli gözlü iseniz gri ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu gözlerinizin ışıltısını güne yansıtacaktır. Koyu renkli gözlere sahipseniz size şeftali tonlarını seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bu yüzünüze ışıltı ve tatlı bir renk getirecektir.

Günlük makyaj yapımında eyeliner ve koyu renk farlar yerine ince ve kuyruksuz uygulama tekniklerini tercih edebilirsiniz. Günlük makyajınızı doğal tonlara sahip parlatıcı ruj sürerek tamamlayabilirsiniz. Koyu bordo, kırmızı gibi iddialı renkler günlük kullanım için pek ideal olmadığını hatırlatırız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com