Kadınla Herşey

Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Göbek eritme, kilo verme programlarının merkezinde olan bölgelerinden biridir. Hem kadınaların, hem erkeklerin karın bölgesi kilolarından şikayetleri çoktur. Bu bölgenin aşarı yağ toplaması, vücutta orantısız bir görünüme sebep olmaktadır. Bu yüzden fit bir bedene sahip olmak için bu bölgenin standart şekle sokulması gerekmektedir.

Bölgesel zayıflama söz konusu olduğunda özellikle iki bölgede daha çok yağ eritmeye ihtiyaç duyulduğu saptanmaktadır: basen ve göbek eritme! Göbeğim erimiyor diye dert yanmamıza rağmen alışkanlıklarımızı değiştirmiyoruz. Oysa önemli olan göbeğin oluşumunu önlemektir. O zaman “göbeğim nasıl erir” diye sorunca da ortaya tek bir cevap çıkıyor: kararlılık!

Göbek bölgesinde yağları eritmek oldukça zor gerçekleşmektedir. Ancak zayıf bir insanın bile göbeğinde fazla yağ bulunması onu olduğundan daha kilolu göstereceği için en fazla eritilmeye ihtiyaç duyulan bölge de burası olmaktadır.

göbek yağlarından kurtulmaki için egzersizler

Göbek nasıl eritilir?

Göbek eritmeyi tam anlamıyla başarabilmek için, yani göbeğinizi eritebilmek için öncelikle yapmanız gereken şey, göbeğinizin bu duruma geliş nedenini saptamaktır. Göbeğinizden kurtulmak için illâ spor salonlarına gitmeye gerek yoktur, evde yapılabilecek düzenli ve basit egzersizlerin de faydası olacaktır. Az ama düzenli yapılacak egzersizler sizi istediğiniz konuma getirecek.

Karın bölgesi neden yağlanır?

Göbek bölgesi gün boyunca kullanılan diğer vücut bölgelerine göre daha az harekete sahiptir bu nedenle buradaki yağlanma başka bölgelere göre daha fazla olmaktadır. Mesela markete giderken, fatura yatırmaya giderken ve daha birçok işinizi halletmek için özellikle bacak ve kollar çalışmaktadır, ancak göbek bölgesini çalıştırabilmek için illâ yapılması gereken egzersizler bulunmaktadır. Bunun cinsiyet ya da yaşla da bir ilgisi yoktur. Egzersizlere uzun süreli olarak ara vermek de göbekte yağlanma oluşumunu tetikleyebilmektedir.
göbek eritme yöntemleri

Göbek eritme hareketleri

Unutmayın! amaç, en hareketsiz bölge olan karnınızı mümkün olduğunca harekete maruz bırakmaktır. Bunun için hareketsiz zamanlarınızı uzatmadan hemen bir pozisyon değişikliği yapmak en az egzersiz yapmak kadar faydalı olacaktır. Çünkü tutunmaya başlayan göbek yağları sizin fırsat vermeksizin yaptığınız hareketlerle tutunamayacak göbek bölgenizde yağ birikiminiz bir türlü gerçekleşemeycektir yahut gecikecektir.

Göbek kısmındaki yan yağları eritmek için ayakları birleştirerek, ellerinizi düz bir şekilde bacaklarınıza değdirmeniz ve sağa sola belinizi bükmeden eğilmeniz yan taraflarınızda bulunan yağları eritme konusunda faydalı olmaktadır.

Sürekli oturarak iş yapıyorsanız göbeğinizi ara ara kasmanızın da faydası olacaktır. Ağaçtan meyve koparır gibi önce sağ kolunuzla yukarı (çapraz) uzanabildiğiniz kadar uzanın, sonra diğer kolunuzla. Bu, yan yağların hareketini sağlayacaktır.

Mekik çekmek en bilinen ve en çok karın yağlarını yakan harektelerdir. Sabah kalktığınızda 10, öğlen fırsat bulursanız 10 ve akşam da 10 mekik çekmek sizi enerjik tutacaktır. Bu sayıyı düşüktende başlatabilirsiniz. Ancak mekik öncesi ve sonrası yumuşak hareketlerle karnınızı ısındırı soğutmayı da ihmal etmeyin. Bu, kalçanızla yapacağnız döndürme hareketi, eğilip kalkma hareketleri olabilir.

Göbek masajıyla göbek bölgesindeki yağlardan kurtulabilmek de mümkün olmaktadır. Göbek eritmek gibi bölgesel yağlardan kurtulurken vücut şeklinin orantılı olmasına ve orantısız bir şekilde zayıflamamaya dikkat etmek son derece önemli bir konudur.

Yürüyüş, yürüyüş, yürüyüş! O kadar önemlidir yürümek; göbeği eritmek için. Yürümenin faydalarını bilmeniz sizi buna daha fazla teşvik edecek ve nihayetinde kazanan siz olacaksınız.

Göbek eriten içeceklerle gün içinde içtende yağların yakılmasını sağlayabilirsiniz. Tabi hem yiyecek içecek düzenine dikkat etmeli, hem egzersiz yapmalı hemde sabırlı ve pozitif olmalısınız. Süreklilik, her şey için nihai sonuca ulaştırır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com