Kadınla Herşey

Göbek Eriten İçecekler

Göbek Eriten İçecekler

Göbek yağlarından şikayet edenler için doğal yağ yakıcı içecekler vardır. Göbeğin erimesi için elinizin altında bulundurmanız gereken içeceklerdir bunlar. Çok basit yapabilen, kolay hazırlanan göbek eriten içecek tarifleri ile daha formda kalabilirsiniz. Peki hangi içecekler göbek eritir, öğrenelim.

Karın bölgesinde oluşan yağlar, birçoğumuzun canını sıkan bir durumdur. Bunun için çoğu zaman rejim, diyet veya spor gibi yöntemlere başvururuz. Birçoğu, bu zorlu süreçte işe yarar, faydalı olur. Bunların yanı sıra yediğiniz ve içtiğiniz besinler de göbek yağlarınızdan kurtulmanız için size yardımcı olur.

Göbek bölgesindeki yağlarla mücadele edenler için göbek eritmeye yardımcı olan içecekler, diyetlerinde önemli bir yere sahiptir. Düzenli bir diyet ve egzersiz programıyla birleştirilerek tüketilecek olan bu içecekler yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırır. Göbek eriten içeceklerin, bu süreçte dikkatli bir şekilde tüketilmesi gerekir. Aşırı yenilen ve içilen her şeyin bünyenize dokunma riski vardır.

Göbek Yağlarını Eriten İçecekler

Su: “Göbek eritmek için ne içilir” sorusunun belki en bilinen ve sıradanlaşan cevabıdır: “su iç!”. Basit bir cevap değildir aslında bu.

Su, sıfır kalori değeri ile mideye doygunluk hissi verir. Vücut kendini ısıtırken enerji sarf eder ve bu şekilde kalori yakımı gerçekleşir. Su içtiğinizde sıfır kalori alacağınız için, vücut kendi bünyesinde olan enerjiden kullanır, yani yağlardan. Bu nedenle göbek bölgesindeki yağlar, su ve egzersiz ile yakılabilir.

Su ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalıdır. Günde en az 3 litre su tüketilmelidir. Suyu sade olarak tüketmekte güçlük çekiyorsanız, bir parça limon veya taze nane ile içebilirsiniz.

Yeşil Çay: Metabolizmayı hızlandırma özelliği ile bilinen yeşil çay, diyet yapanların gözdesi olan bir içecektir. Yeşil çay, yağ yakımına katkı sağlar. Günde 3 bardak içtiğinizde, her bardakta en az 100 kalori yakma özelliği vardır. Etkili bir zayıflama sağlar. Zayıflatmasının yanı sıra kanseri de önlemeye yardımcı olur.

Süt: Bölgesel yağ yakımında etkili olan süt, metabolizmayı hızlandırır. Günde 2 bardak kalsiyum yönünden zengin olan yağsız süt içildiğinde, özellikle  karın bölgesindeki yağ hücrelerinin erimesinde çok faydalıdır. Süt şekersiz tüketilmelidir.

Buğday Proteinli İçecekler: Bu tür içecekler kas oluşumuna yardımcı olur. Ayrıca oldukça sağlıklı bir besin kaynağıdır. Her gün 2 bardak tüketilmelidir. Buğday yağ hücrelerinin sindirilmesini sağlar.

Soya Sütü: Proteini yüksek lifli bir içecek olan soya sütü, tok tutar. Günde 2 bardak tüketildiğinde, yağ yakımını hızlandırır. Soyaya alerjisi olanlar bu içeceği tüketmemelidir. Tek dezavantajı ise, kalsiyum yönünden zayıf olmasıdır.

Elma Sirkesi: Vücutta depolanan fazla yağların erimesini sağlar. Karaciğer detoksuna faydalıdır. Sabahları tüketilmelidir. 1 bardak ılık su içerisine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koyulmalıdır. Elma sirkesinin doğal olması önemlidir. Ancak mide rahatsızlığı olanlar sirke tüketmemelidir. (bkz. elma sirkesi ile zayıflama)göbek-eriten-icecekler-neler

Şekersiz Meyve Püresi: Karın eriten içecekler arasında yer alan karpuz, diyetlerde kullanılan çok faydalı bir meyvedir. Karpuz dilimlenerek püre haline getirilir. İçine şeker ilave edilmeden, her gün 2 bardak tüketilebilir.

Buzlu Naneli Çay: Nane midenin daha iyi çalışmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırır ve şişkinliği giderir. Bu şekilde özellikle karın bölgesindeki yağ yakımına yardım eder. Yaz günlerinde buzlu tüketilmesinde sakınca yoktur. Kışın ılık tüketilmelidir.

Keten Tohumlu Ananas Suyu: Keten lif kaynağıdır. Bu nedenle besinlerin içerisine eklendiğinde yağ yakımını hızlandırır. Ananas ile birleştiğinde şişkinliği giderir. Kasların güçlenmesini sağlar. Şekersiz tüketilmelidir.

KadınlaHerşey.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com