Kadınla Herşey

Doğal Yollarla Burun Estetiği

Doğal Yollarla Burun Estetiği

Biz kadınlar, tüm vücudumuzun ve özellikle yüz hatlarımızın oldukça estetik ve güzel olması için uğraşırız. Yüz hattımızda dikkati ilk çeken kısım burnumuzdur. Bu nedenle kadınların geneli, özellikle burun estetiğine ayrı bir önem verirler.

Biz de siz sevgili okuyucularımıza, daha estetik bir burun için bazı tüyolar vermek istiyoruz. Şekilli bir buruna sahip olabilmek için yapacağınız egzersizler aynı zaman da cilt sıkılaştırıcı ve yüz şekillendirici özelliğe de sahip. Burun kaldırma egzersizi aynı zamanda yüzde oluşan sarkmalara da çözüm oluyor. Daha şekilli bir buruna sahip olabilmeniz birkaç egzersiz ile mümkün. Nasıl mı, işte cevabı!

kalkık burun egzersizleri

Elle Yapılan Burun Egzersizleri

Yüzümüzü geriye doğru itiyoruz. Gözlerimiz kapalı bir şekilde ağzımızla “O” yapıyoruz. Bu şekildeyken göğsümüzü kaldıracak şekilde nefes alıyoruz. Nefes vermeden en az 10 a kadar sayıyoruz. Bu egzersizi gün içinde tekrar edebildiğiniz kadar tekrar edin. Daha sonra ellerimizin orta parmaklarını kullanarak burnumuzu yanlardan yukarı doğru çekip şekillendiriyoruz. Bu sırada yüzük parmaklarımız burun ortasındaki kısmı kaldıracak şekilde tutulmalıdır.

Diğer pratik egzersizimiz de gün içerisinde minik dokunuşlarla baş parmağımız ile burnumuzun ucuna yukarı doğru baskı uygulamaktır. Bunu sık yapmayın. İz olabilir.

Burun kısaltma egzersizin de ise (bu egzersiz direkt olarak kıkırdağı etkiler); bir elimizin işaret ve baş parmağı ile burun yanları sıkılırken, diğer elimizin işaret parmağı ile ortadan baskı uygularız. Bu işlemi kıkırdak bozukluğu olanlar yapmasın. Kanama riski vardır.

Burun düzleştirme egzersizinde de, avuç içinizle hafifçe burnunuza baskı yaparak yukarı doğru çektirin. Bunu gün içinde istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

burun küçültme egzersizleri

Burun sıkılaştırma egzersizinde ise işaret parmağımızla burun deliği boşluklarımıza saniyelik baskılar uygulayıp bırakıyoruz. Bu egzersizi de dilediğimiz sıklıkta yapabiliriz.

Parmak uçlarımızı kullanarak burnumuzun iki yanından hafifçe aşağı yukarı masaj yapalım. Bu işlem hem burun çevremizi şekillendirecek hem de burnumuza daha kalkık bir form verecektir.

Burun egzersizleri yapmaya başlamadan önce mutlaka burnumuzda klinik bir şekil bozukluğu olmadığına emin olmalıyız. Hassas bir organ olan burnumuza egzersiz yaparken her harekette de mutlaka aşırı baskıdan kaçınmalıyız. Herhangi ters bir hareket aşırı kanamalara yol açabilir.

Doğal yoldan yapılacak her işlem bittikten sonra alternatif seçenekleri deneyin. Ancak önceliğiniz sağlığınız olmalı. Güzellik için kendinizi riske atmayın ve içinize sinmeyen hiç bir şeyi yapmayın. Cerrahi işlemler ile ilgili karar verici olarak önceliğiniz doğru bilgilere sahip olmanızdır. Bu yüzden estetik düşüncelerinizle ilgili sağlıklı bir değerlendirme yapabilmek için sehrinrehberi.net/burun-estetigi adresinden burun estetiği hakkında tatmin edici ve kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz.

Eğer yüzünüzde şikayetçi olduğunuz sarkan bir yeriniz varsa ameliyatsız üç nokta uygulamasını inceleyebilirsiniz. Cilde iyi gelen meyveleri de mutfağınızdan eksik etmeyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com