Kadınla Herşey

Damar Tıkanıklığı Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler

Damar Tıkanıklığı Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler

Vücutta bulunan atardamarlardan birinin bir şekilde tıkanmasıyla yada daralmasıyla oluşan “damar tıkanıklığı”nı giderme de şifalı bitkilerden de yararlanılmaktadır. Daha fazla orta yaşlı kişilerde görülen bu rahatsızlık tedavi edilmediği takdirde vücut kan dolaşımını sekteye uğratacağından ciddi sonuçlara neden olmaktadır.

Bitkilerle Damar Tıkanıklığı Açılabilir mi?

Damarların açılmasını sağlayan ürünler, kimyasallar, ilaçlar vb takviyeler çeşitli bitkilerinde yardımıyla elde edilmektedir. Damar tıkanıklığı için yararlanılan bitkiler içerisindeki çeşitli özler, damarların açılmasında etkili olabilmektedir. Ancak bitki kullanımı önemli bir konudur. Çünkü fazla miktarda kullanımı yan etkiye sebep olabilir.

çoban çökerten damar tıkanıklığını açar mı

Tribulus Terrestis (Çoban Çökerten): Damar tıkanıklığı sorunu için üretilen haplarda kullanılan bu bitki damarın içinde yer alan plakları ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Hipertansiyon, yüksek kolesterol ve yüksek kan yağları için kullanılan bu bitki ayrıca erkeklerde testosteron seviyesini de artırdığı söylenen bu bitki ayrıca libido kaybını da engelleyerek ereksiyon problemlerini de ortadan kaldırdığı bilinmektedir.

yulaf bitkisi damar açar mı

Avena Sativa: Bildiğimiz yulaf bitkisi. Bu bitki de koroner kalp hastalığı riski bulunan kişilerde kullanılan bir bitki türüdür. Ayrıca kolesterol yüksekliği, lipid yüksekliği, iktidarsızlık, libido kaybı, testosteron seviyesinin düşüklüğü, sperm sayısının azlığı, sperm kalitesinin düşüklüğü, erken boşalma, erkek veya bayan kısırlığı, kadınlardaki yumurtalık problemleri söz konusu olduğunda da kullanılan bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Nedeni lifli yapısından dolayıdır.

ginseng damar tıkanıklığında etkili midir

Bu bitkilere ek olarak Ginseng de bulunmaktadır. Özellikle Uzak doğu ülkelerinin binlerce yıldır kullandığı bu geleneksel şifalı bitki en yaygın kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Ginseng’in sağladığı pek çok fayda arasında ruhsal dengeyi sağlaması, karaciğeri alkol tüketiminden kaynaklanan toksik ve çeşitli hastalıklardan koruduğu görülmektedir. Ayrıca karaciğere sağladığı faydalar arasında karaciğerin sağlığını korumanın yanında karaciğer hücrelerinin yenilenmesinde de etkili olduğu görülmüştür. Fiziksel, kimyasal ve biyolojik strese karşı vücudun direncini artıran bu bitki radyasyon veya radyasyon tedavisinin yol açtığı hücre tahribatını da azaltabilmektedir. Bu yüzden ışın tedavisi gören hastalara da faydalı olan bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca at kestanesi, alıç bitkisi, ada çayı, civan perçemi, ahududu gibi bitkiler bu rahatsızlığa iyi geldiği söylenen bitkilerdendir.

at kestanesinin damarlara etkisi

Damar tıkanıklığı problemi her ne kadar ameliyat ya da anjiyo gibi tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Doğal beslenmeye odaklı yaşadığımızda doğada bulunan pek çok şifalı bitkilerin bu gibi problemlerin giderilmesinde damar açıcı etkisiyle fayda sağladıklarını tecrübe etmiş oluruz. Bu bitkiler görüldüğü gibi sadece el, ayak, kalp, beyin gibi yerlerdeki damar tıkanıklıkları için değil cinsel problemler için de şifa niteliği taşımaktadırlar.

Bitki kullanımında unutulmaması gereken, başka rahatsızlıklarınıza olumsuz etki etmemesidir. Bu sebeple uzman kontrolünde bitkilerle sağlıklı tedavi sürecine katkı sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com