Kadınla Herşey

Çikolata Diyeti Zayıflatırmı

Çikolata Diyeti Zayıflatırmı

Çikolata diyeti varmı demeyin! Çikolatayla kilo verme mümkün. Kadınların büyük bir tutku ile bağlı oldukları çikolata ile nasıl diyet yapabileceklerini sizler için araştırdık. Kilo yapan temel etmenler başında çikolata sayılsa da düzenli bir tüketim ile aslında enerji veren çikolata fazla kilolarımızdan kurtulmamıza da yardımcı olmaktadır.

Diyetimize geçmeden önce uyarmalıyız ki bu diyeti herkes uygulayamamaktadır. Özellikle Şeker hastaları doktor gözetimi altında uygulama yapmalıdır. Diğer bir uyarımız da bu çikolata diyetimiz asla canınız her çektiğinde çikolata tüketeceğiniz bir diyet değildir.

Çikolata diyeti nasıl yapılır?

En fazla 2 hafta uygulamayı sürdürebileceğimiz çikolata yiyerek zayıflama diyetimiz şöyle;

Kahvaltımız;
Diyetimizin kahvaltısında 1 tatlı kaşığı fındık ezmesi yiyoruz. 1 dilim çavdarlı ekmek tüketmek şartı ile 1 çorba kaşığı çikolata tüketebiliriz. Bunun yanında bolca yeşillik domates ve salatalık tüketebilirsiniz. Tuz ve yağ kullanmamak şartı ile.

Öğle Öğünümüz;
Öğünümüze 200 gr kadar çikolata ile başlıyoruz ve bolca su içiyoruz. Bunun yanında 1 adet haşlanmış tavuk göğsü yiyoruz. Yağ ve tuzdan kaçınmak sureti ile dilediğimiz kadar yeşillik yiyebiliriz.

Ara  Öğünümüz;
Bir kase çikolatalı puding. Bir adet çikolata. Eğer dilersek çikolatalı süt de içebiliriz.

çikolata diyeti nasıl yapılır yapanlar zayıflar mı
Akşam yemeğimiz;
1 kase çikolatalı puding ile yemeğimize başlıyoruz. Bir porsiyon herhangi bir az yağlı sebze yemeği. 1 dilim çavdarlı ekmek tüketebiliriz. Açlığımız devam ediyor ise 1 parça haşlanmış tavuk göğsü tüketebiliriz.

Gecenin ilerleyen saatlerinde hiçbir şekilde besin almayınız. Belki bir bardak sıcak çikolata içebilirsiniz. Fakat bunu diyetiniz süresince alışkanlık haline getirmeyin.

Çikolata diyetine başlamadan en az bir hafta önce yiyecek ve içeceklerinizden şekeri kesmiş olmalısınız.
Şeker ile ilgili bir sağlık probleminiz var ise kesinlikle bu diyeti uygulamanızı önermiyoruz..
Çikolata diyeti oldukça etkili bir diyettir.  Bir hafta uygulayıp takibinde 1 hafta vücudunuzu dinlendirmelisiniz. 3 diyet uygulaması sonucunda yani yaklaşık 6 haftada 5 kilo verme ihtimaliniz çok yüksek!

Çikolata Diyeti Yapanlar!

Çikolatayla diyet mi yaptınız, sonuçlarını merak edenler var! Sizde bu diyeti uyguladıysanız tecrübeleriniz ve kaç kilo verdiğinizi zorlanıp zorlanmadığınız aşamaları burada hepimizle paylaşır mısınız?

Yok ben diyet yapmadan kilo vermek istiyorum diyorsanız, o da mümkün. Biraz zaman alsa da kendinizi kontrol edebildiğiniz sürece neden olmasın?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com