Kadınla Herşey

Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir?

Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir?

Burun tıkanıklığı, gündelik yaşamımızı zora sokan, konuşmadan yemek yemeye kadar hayati işlevlerimizi olumsuz etkileyen, oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Burun tıkanıklığının genetik gibi, tıbbi müdahale gerektiren nedenleri olduğu gibi, soğuk algınlığı, grip, alerji gibi mevsimsel ve hijyenden kaynaklı nedenleri de vardır. Hatta çoğu zaman dış faktörlere bağlı olarak burun tıkanıklığı yaşarız.

Burun tıkanıklığına anında çözüm olan, geçiren kimyasal ilaçlar mevcuttur. Özellikle mentollü burun spreyleri bu konuda oldukça etkilidir. Ancak ne var ki bu tür ilaçları her zaman herkeste kullanamamaktayız. Bu tür spreylere alerjisi olanlar veya bebekler gibi, bu kimyasalları solumanın ciddi zararlı olabileceği durumlarda imdadımıza bitkisel tedavi yöntemleri yetişmektedir.

‘Burun tıkanıklığına ne iyi gelir?’ ya da ‘burun tıkanıklığı nasıl geçer?’ gibi sorularınızın cevabı, yazımızda.. Sağlık problemi her ne olursa olsun, doğanın bize sunmuş olduğu şifadan yararlanmakta fayda gördüğümüz için, sizlere de bu konuda az da olsa bir faydamız dokunsun istedik.

Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Burun tıkanıklığına bitkisel çözümler şunlardır;

1) Nezle ve grip durumlarında burun tıkanıklığında; 1 bardak suya 1 çay kaşığı tuz ile 1 çay kaşığı karbonat konularak karıştırılır ve burna çekilir.

2) Çörek otu suda ıslatılır, sonra tekrar kurutulup toz haline getirilir. Bu karışım burna çekilir.

3) Oğul otu haşlanır ve suyu burna çekilir.

4) Papatya haşlanır ve suyu burna çekilir.burun-tikanikligi-nasil-gecer

Ayrıca; 1 tutam papatya, 1 tutam nane, ince doğranmış soğanın üzerine kaynar su dökülür. Bu karışımın buharından, günde 3 kere, 5 er dakika solunur.

Burun tıkanıklığı için bu bitkisel formüller bilgi amaçlıdır, doktor tavsiyesi ile kullanılmasında yarar vardır.

Sağlıkla Kalın..

KadınlaHerşey.com

(Kaynak; A. Maranki-Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler)

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com