Kadınla Herşey

‘Ayrıldık Mı Yani Şimdi’ Sendromu

‘Ayrıldık Mı Yani Şimdi’ Sendromu

Ayrılık kötü bir kavramdır. İlişkimiz her ne kadar işkence sürecine girmiş olsa da ayrılık bu noktada bile zor gelebilir. Bunun yanında istenmeyen ayrılıklara dayanmak ise gerçekten ciddi bir süreç gerektirir. Bu buhranlı dönemlerimizde ise neler yapmamız gerektiği hakkında sürekli kafamız karışıktır. Ayrılığın ilk sürecinde adeta bu duruma inanamayız ve inkar ederiz, ayrılığı kendimize kabul ettirmek zaman alır.

Ayrılık Sendromu Nasıl Atlatılır?

Çoğumuz ayrıldık mı yani şimdi gibi sorular ile adeta bu dönemde bir ayrılık sendromu yaşamakta, durumu reddetmektedir. Bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmak için, ayrılık sonrasında nelerin yapılması gerektiğini ve neler yapmaktan kaçınılması gerektiğini iyi bilmekte fayda var. Ayrıldık ne yapmalım diyenler için bir kaç tavsiye:

Ayrılık-Sözleri

Uzaklaşın!

Kesinlikle ilişkiyi bitirdiğimiz kişiden uzak ortamlarda olmalıyız. Anlık özlem nöbetlerine girip, sesini duymak kısa da olsa yüzünü görmek gibi size fayda sağlamayacak fikirlere kapılmamaya çalışın. Bu ayrılık sürecinizi uzatarak size daha fazla acı verecektir.

Ortak arkadaşlarınızdan kısa bir süreliğine uzak durmalısınız. Bu arkadaşlar ne kadar acınızı paylaşıyor gibi görünse de genel olarak bir görev üstlenmişlerdir. Bu ya sizi düşman etmektir, ya da sizi tekrar bir araya getirmektir. Siz kendi kararlarınızı kendiniz vermelisiniz. Ortak arkadaşlarınızın bilgi taşımalarını kesinlikle reddedin. Mümkünse onlardan da kısa bir süreliğine uzaklaşın.

Hemen başka bir ilişkiye başlamayın!

Ayrılık sonrası yapılan en büyük yanlışlardan biri ise, hemen başka bir ilişkiye adım atmaktır. Bu sizin hata yapma olasılığınızı yükseltecek ve yanlış ilişkiler yaşamanıza neden olacaktır. Öncelikle eski ilişkinizin tahribatını ruhunuzda ve zihninizde onarmalısınız. Önce kendinize kalmalısınız. Kendinizle kalmaya ve yalnızlıkla baş edebildiğiniz taktirde başka bir ilişki düşünebilirsiniz.

Bir başka yapılan yanlış ise, eski sevgilinin aranmasıdır! Ayrılık sonrası düştüğünüz boşluk sırasında asla eski sevgililerinizden birini aramayın. Bu beraberinde başka bir ayrılık acısını da getirebilir.

Acıklı filmlerden uzak durun!

Bu buhranlı dönemlerde dinlediğiniz şarkılara ve izlediğiniz filmlere dikkat etmelisiniz. Sizi duygusal moda sürükleyecek filmlerden kaçınmalısınız. Beraber dinlediğiniz ve özellikle beraber dinlediğiniz şarkılardan kesinlikle uzak durmalısınız. Her sözden etkileneceğiniz için bu dönem enstrümantal parçalar dinlemeniz size çok daha iyi gelecektir.

Onu takip etmekten vazgeçin! Sosyal ağlardan uzak durun. Özellikle facebook adresini takip etmeniz sizin canınızı hayli acıtacaktır. Bunu kesinlikle yapmayın. Yakın arkadaşlarını da takipten kaçının. Bu sizi şizofrenik bir ruh haline itecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak gösterilerek alıntılama yapılabilir. Kadinlahersey.com